Siyaset

Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu
Kabuk 'Borç batağı büyüyor' Kabuk “Borç batağı büyüyor”
Tunç AK Parti İl ve Merkez İlçe toplantılarına katıldı Tunç AK Parti İl ve Merkez İlçe toplantılarına katıldı
Elektrik kesintileri Bankoğlu'nun gündeminde Elektrik kesintileri Bankoğlu’nun gündeminde
Saadet: 'İktidarın gündemiyle vatandaşın gündemi aynı değil' Saadet: “İktidarın gündemiyle vatandaşın gündemi aynı değil”
Demir, güven tazeledi Demir, güven tazeledi
Tunç: 'CHP'nin durumu içler acısı' Tunç: “CHP’nin durumu içler acısı”
Aydemir'den Tunç'a nezaket ziyareti Aydemir’den Tunç’a nezaket ziyareti
AK Parti'de görev dağılımı AK Parti’de görev dağılımı
Bankoğlu, Bartın'daki elektrik kesintilerini sordu Bankoğlu, Bartın’daki elektrik kesintilerini sordu
Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu
TUNÇ'TAN 'AKP'LİLER ÖNCE AŞILANIYORMUŞ' İDDİALARINA CEVAP TUNÇ’TAN “AKP’LİLER ÖNCE AŞILANIYORMUŞ” İDDİALARINA CEVAP
Turhan Kalaycı güven tazeledi Turhan Kalaycı güven tazeledi
Bartın heyeti Karamanoğlu'yla Ankara'da buluştu Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu
Kalaycı suç duyurusunda bulundu Kalaycı suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu  'Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz' Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"
Bankoğlu 'Sivil toplum susturulamaz' Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”
Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı
Kurtkaya 'Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız' Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”
Saadet 'Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız' Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”
Siyaset Haberleri

Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu

Karşılıksız Çek Suçları nedeniyle verilen hapis cezaları nedeniyle ortaya çıkan sorunların araştırılması için verilen CHP grup önerisi hakkında konuşan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Çek ile ilgili çok sayıda kanun değişiklikleri yapıldığını bu değişiklikleri yaparken iş dünyası ve reel sektörün taleplerini dikkate aldıklarını, bundan sonra da düzenleme yapılacaksa hem borçluyu hem de alacaklıyı düşünerek bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

Kabuk “Borç batağı büyüyor”

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Bartın İl Ekonomik İşler Başkanı Ayhan Kabuk, “Terör, ekonomi, işsizlik, ahlak gibi çok önemli ve acil çözüm eylemlerine ihtiyaç duyulan sorunlarımız var… Türkiye’de vatandaşlar borç batağında ve bu esaret her geçen gün büyüyor… Saadet Partisi olarak vatandaşlık vazifemizi acı da olsa sürdürmeye devam edeceğiz. “Biz gidersek her şeyinizi kaybedersiniz.” anlayışı ile siyaset yapmak yerine, acil olarak Milli Görüş politikalarına dönüş yapılmalıdır” dedi.

Tunç AK Parti İl ve Merkez İlçe toplantılarına katıldı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Yönetim Kurulu ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu toplantılarına katılırak, il yönetim kurulu üyeleri ve Merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partisinin Bartın’daki faaliyetleri ve hükümet yatırımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Elektrik kesintileri Bankoğlu’nun gündeminde

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Bartın'daki kar yağışının ardından yeniden ortaya çıkan elektrik, su ve yol sorunlarına dikkat çekti. Bankoğlu, "Geçen aydan sonra bu ay da benzer elektrik ve su kesintileri devam ediyor. Alt yapı yenilenmedikçe sorun çözülemez; taşıma suyla değirmen dönmez. AKP, önceliklerini iyi belirlemeli” dedi.

Saadet: “İktidarın gündemiyle vatandaşın gündemi aynı değil”

Anayasadan 2021 Yatırım Planına kadar gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Bartın İl Eğitim Başkanı Ömer Keleş “İktidarın gündem değiştirme çabalarını görüyoruz. İktidar başka gündemlerle uğraşmaktadır. Pandemi sürecinde esnafımızın zorda olduğu, vatandaşın evine ekmek götürme derdine düştüğü bir dönemde iktidar ise başka gündemlerle uğraşmaktadır” dedi.

Demir, güven tazeledi

AK Parti Bartın Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi’nde mevcut Başkanı Mücahit Demir, yeniden başkan seçildi. Başkan Demir kongrede yaptığı konuşmada “Bizler AK Gençlik olarak kapı kapı dolaşarak durmadan, yorulmadan en önde birlik ve beraberlik içerisinde kimseyi kırmadan, gönüllere girerek davamızı anlatmaya hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Tunç: “CHP’nin durumu içler acısı”

Ege TV’deki Hukukcafe Programında CHP milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel CHP'den istifa etmesini değerlendiren TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin durumunu hepimiz takip ediyoruz. Gerçekten içler acısı bir durum. 3 Milletvekilinin istifa gerekçelerine baktığımız zaman elbette ki kendi takdirleridir buna diyecek bir şeyimiz yok, Cumhuriyet Halk Partisinin durumunu aslında özetliyorlar. 3 Milletvekilinin istifa gerekçelerine baktığımız zaman elbette ki kendi takdirleridir buna diyecek bir şeyimiz yok, Cumhuriyet Halk Partisinin durumunu aslında özetliyorlar” dedi.

Aydemir’den Tunç’a nezaket ziyareti

AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a Meclisteki makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

AK Parti’de görev dağılımı

7. Olağan Kongreyle yeni yönetimini oluşturan AK Parti Bartın İl Başkanlığı, İl Başkanı Turhan Kalaycı başkanlığında haftalık İl Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yeni yönetimde görev dağılımı da yapıldı.

Bankoğlu, Bartın’daki elektrik kesintilerini sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, Bartın'daki elektrik kesintileri sorununu detaylarıyla gündeme getirdi. Konu hakkında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yanıtlaması istemiyle bir yazılı soru önergesi de sundu. Bankoğlu, "Yurttaşlar, kendilerini elektriksiz bırakanları ve yaşadıkları sıkıntıları asla unutmayacak; cezasını sandıkta kesecek" dedi.

Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, sayıları 140 bini bulan tıbbi sekreterlerin atama talebi hakkında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu,"Tıbbi sekreterler, Sağlık Bakanlığı'ndan atama bekliyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sağlam bir planlamaya ihtiyaç var" dedi.

TUNÇ’TAN “AKP’LİLER ÖNCE AŞILANIYORMUŞ” İDDİALARINA CEVAP

AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanlığının 6. Olağan Kongresinde Covid-19 aşısıyla ilgili “AKP’liler önce aşılanıyormuş” söylentilerine tepki gösterip cevap veren TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Bir de diyorlar ki “AKP’liler önce aşılanıyormuş.” Aranızda aşılanan var mı? Bir tane bile yok. Niye çünkü öncelik var. Sıramız ne zaman gelirse o zaman. Ama muhalefet ne diyor, sosyal medyada neler yazılıyor, çiziliyor. “AKP’liler aşılanmış” diyor. Sahte haberlerle, yalan haberlerle bir algı çalışması yapmaya çalışıyorlar” dedi.

Turhan Kalaycı güven tazeledi

AK Parti Bartın İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresini Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla gerçekleştirdi. Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, Bartın’dan daha da güçlenerek çıkacaklarını ve kendilerine verilen vazife neyse yerine getirip mücadele edeceklerini söyledi. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise kongrede 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesinin 2022’nin sonunda hizmet vermeye başlayacağını kaydetti. Görevde olduğu 3 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları aktaran AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da üye hedeflerini geçtiklerini dile getirerek “AK davamızın Önderi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürüyoruz” dedi. Tek liste halinde girilen kongredeki seçimlerde ise Turhan Kalaycı güven tazeleyerek yeniden AK Parti Bartın İl Başkanı oldu.

Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin daveti üzerine Bartın İl Teşkilatı Ankara’da, Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile görüştü. Yeni yılda yapılacak çalışmaları bizzat değerlendiren Genel Başkan Karamollaoğlu, yapılacak çalışmalar ile ilgili Bartın’dan gelen heyete bilgiler verdi.

Kalaycı suç duyurusunda bulundu

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” başlığını taşıyan 21’nci maddesine istinaden, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, kadınların siyasete katılımının önündeki engellerin kaldırılması hakkında konuştu. CHP'nin kota uygulanmasını öngören kanun teklifine dikkat çeken Bankoğlu "CHP iktidarında, siyaset başta olmak üzere kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz" dedi.

Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Önlenmesine İlişkin Torba Kanun hakkında konuştu. Sivil topluma yönelik kısıtlayıcı düzenlemelere dikkat çeken Bankoğlu: "Sivil toplum susturulamaz. CHP iktidarında, bu ülkenin iyiliği ve ilerlemesi için sözü olan herkes konuşacak" dedi.

Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, bütçe görüşmeleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2021 Yılı Bütçesi hakkında Mecliste konuştu. Gençlerin taleplerini tek tek dile getiren Bankoğlu, AK Parti’ye seçim vaatlerini hatırlattı ve “Masallar ve gençlerin hayatları” dedi.

Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”

Partisinin kuruluşunun 1. Yılı dolayısıyla açıklama yapan Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Gelecek Partisi bugünü inançla inşa etmek ve yarınlara umutla bakmak için milletimizle ele ele yola çıkmanın adıdır. Biz Türkiye Cumhuriyetinin vazgeçilmezi olacağız” dedi.

Toplam 387 haber.