Ekonomi

Emlak, yatırımın yine 1 numarası Emlak, yatırımın yine 1 numarası
Akdeniz: 'POS yükü hafifletilmeli' Akdeniz: 'POS yükü hafifletilmeli'
Mehmet Kemik'e önemli görev Mehmet Kemik’e önemli görev
Mayısta enflasyon arttı Mayısta enflasyon arttı
Tunç 'Destekler 260 milyara ulaştı' Tunç “Destekler 260 milyara ulaştı”
TTK'da üretim yeniden başlıyor TTK’da üretim yeniden başlıyor
Bartın'da ihracat nisanda azaldı Bartın’da ihracat nisanda azaldı
'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK' 'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'
Bartın'da 6 bin 805 aileye nakdi yardım Bartın’da 6 bin 805 aileye nakdi yardım
26 çiftçiye 7 milyon destek 26 çiftçiye 7 milyon destek
Akdeniz 'Esnafın kamuya borçları yapılandırılmalı' Akdeniz “Esnafın kamuya borçları yapılandırılmalı”
Bartın'da enflasyon nisanda arttı Bartın’da enflasyon nisanda arttı
Tunç 'Ekonomik destek paketi 200 milyara ulaştı' Tunç “Ekonomik destek paketi 200 milyara ulaştı”
Bartın TSO üyeleri için Denizbank'tan Nefes Kredisi Bartın TSO üyeleri için Denizbank'tan Nefes Kredisi
Akdeniz: '65 yaş ve üstü esnafa dükkan açması için izin verilmeli' Akdeniz: "65 yaş ve üstü esnafa dükkan açması için izin verilmeli"
Mayıs ayı işsizlik ödeneği hesaplara yatacak Mayıs ayı işsizlik ödeneği hesaplara yatacak
1000 TL'lik 3. Faz destek ödemeleri başvuruları başladı 1000 TL’lik 3. Faz destek ödemeleri başvuruları başladı
BAKKA'dan toplam 5 milyonluk destek BAKKA'dan toplam 5 milyonluk destek
Muhtaç asker aileleri  ve çocuklarının aylık ödeme miktarları arttı Muhtaç asker aileleri ve çocuklarının aylık ödeme miktarları arttı
Bankoğlu 'Esnaf için ciddi adımlar atılmalı' Bankoğlu “Esnaf için ciddi adımlar atılmalı”
Ekonomi Haberleri

Emlak, yatırımın yine 1 numarası

Konut faizlerindeki düşüş emlak sektörünü hareketlendirdi. Geçmişte olduğu gibi birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyenlerin adresi yine emlak sektörü oldu. Bartın’da emlak sektörünün nabzını tutan Murat Yıldırım bayram öncesindeki öngörülerinin yüzde 100 isabet sağladığını ifade ederek vatandaşları fırsat döneminde konut sahibi olmaya davet etti.

Akdeniz: 'POS yükü hafifletilmeli'

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, bankaların esnafın üzerindeki POS cihazı ücretlerinin yükünü hafifletmesi gerektiğini söyledi.

Mehmet Kemik’e önemli görev

Ticaret ve Ekonomi Kulubü Derneğinin Bartın İl Başkanlığına Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Eski Başkanlarından ve Bartın’ın önde gelen işadamlarından Mehmet Kemik atandı.

Mayısta enflasyon arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK verilerine göre; Bartın, Zonguldak ve Karabük’te mayıs ayında enflasyon yüzde 1,34 oranında yıllık ise yüzde 10,54 oranında arttı. Ülke genelinde ise enflasyon yıllık yüzde 11,39, aylık da yüzde 1,36 artış gösterdi.

Tunç “Destekler 260 milyara ulaştı”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, koronavirüs salgını döneminde toplam 260 milyar TL, ekonomik destek verildiğini açıkladı. 5.5 milyon aileye 1000 liralık nakit desteği sağladıklarını ifade eden Tunç, “Koronavirüs salgını döneminde bu güne kadar atılan adımların toplam tutarı 260 Milyar TL’ye ulaştı. Salgınla mücadele de sağlık alanındaki başarının yanı sıra ekonomik tedbirlerle de Milletimize destek olmaya devam ediyoruz. Salgın dönemini başarıyla yöneten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere büyük bir özveri gösteren sağlık çalışanlarımız ile bakanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

TTK’da üretim yeniden başlıyor

Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında 30 Mart’ta üretime ara veren Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 1 Haziran’da yeniden üretime başlıyor. Haber merkezi

Bartın’da ihracat nisanda azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre; Nisan ayında Bartın’da ihracat 2019’un aynı ayına göre yüzde 33,6 ithalatta yüzde 59,2 azaldı. Bartın nisanda ihracattan 2,3 milyon dolar gelir elde ederken ithalat için 0,3 milyon dolar harcadı.

'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'

Bartın’da emlak ve konut sektörünün önde gelen firmalarından Yıldırım Yapı Emlak firmasının sahibi Murat Yıldırım koronavirüs salgını nedeniyle durağan günler yaşanan emlak sektöründe yeniden hareketlenmenin başladığını ifade etti. Dünyayı sarsan salgına rağmen emlak ve konut sektörünün en güvenli yatırım alanı olmaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, “Yeni bir çağ yeni bir süreç bizleri bekliyor. Bu süreçte de tıpkı geçmişte olduğu gibi yine en güvenli, en karlı ve en kazançlı yatırım alanlarının başında emlak-konut sektörü gelecek.” Diye konuştu.

Bartın’da 6 bin 805 aileye nakdi yardım

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz, Koronavirüsle mücadele ile ekonomik alanda alınan tedbir kapsamında Bartın’da Kısa Çalışma Ödeneğinden, Finansman Desteğinden ve Pandemi Sosyal Destekten faydalananları açıkladı.

26 çiftçiye 7 milyon destek

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutlayarak açıklamalarda bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da Kırsal Kalkınma yüzde 50 hibeli yatırımlar kapsamında 26 çiftçiye toplam 7 milyon destek sağlandığını söyledi.

Akdeniz “Esnafın kamuya borçları yapılandırılmalı”

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, koronavirüs salgını dolayısıyla işyerini kapatan esnafın vergi ve prim borçlarını ödeyemez hale geldiğini ifade ederek “Esnafımız normalleşme döneminde vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını bekliyor” dedi.

Bartın’da enflasyon nisanda arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre; Bartın, Zonguldak ve Karabük’te nisan ayında enflasyon ülke ortalamasının üstünde artış gösterdi. Ülkemizde enflasyon nisan ayında yüzde 0,85 artarken Bartın, Zonguldak ve Karabük’te ise aylık yüzde 1,14 oranında arttı. Bu 3 ilde yıllık artış ise yüzde 9,69 oldu.

Tunç “Ekonomik destek paketi 200 milyara ulaştı”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi vb. tedbirler kapsamında atılan adımların toplamı 200 Milyara ulaştığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Koronavirüsle mücadelede sağlık alanında dünyanın en başarılı ülkesi olarak kayıtlara geçerken, bu süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşları da desteklediklerini söyledi.

Bartın TSO üyeleri için Denizbank'tan Nefes Kredisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Denizbank işbirliğiyle hayata geçirilen Nefes Kredisiyle ilgili açıklama yapan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Oda üyelerinin her birine ihtiyaçlarına göre azami 100 bin TL olacak şekilde Denizbank’tan kredi kullanabileceğini söyledi. Kredinin yıllık faizinin yüzde 7,5 olacağını ifade eden Balık, kredi ödemelerinin 2021’de başlayacağını ve 12 eşit taksitte geri ödeneceğini belirtti. Balık ayrıca yine Bartın TSO’ya kayıtlı küçük esnafında Halkbankası kredisinden faydalanabileceğini kaydetti.

Akdeniz: "65 yaş ve üstü esnafa dükkan açması için izin verilmeli"

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, koronavirüs salgını dolayısıyla sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üstü esnafa kısa süre de olsa işyerlerini açma izni getirilmesi gerektiğini söyledi. Akdeniz, “Bu kesim esnafımızın alacağını tahsil etmesi ve borcunu ödemesi için imkan sağlanmalı. Bunun için de sabah saat 9.00 ile öğlen 14.00’e kadar işyerlerini açmalarına imkan verilmeli” dedi.

Mayıs ayı işsizlik ödeneği hesaplara yatacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında işsizlik ödeneğinin bu ay da hak sahiplerinin banka hesabına yatırılacağını açıkladı.

1000 TL’lik 3. Faz destek ödemeleri başvuruları başladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında yapılacak 1000 TL’lik 3. Faz destek ödemeleri başvurularının başladığını açıkladı.

BAKKA'dan toplam 5 milyonluk destek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından ilan edilen COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında kâr amacı güden ve gütmeyen kurum ve kuruluşların en az 200 bin TL’den başlayarak 1 milyon TL’ye kadar destekleneceğini açıkladı. Tunç, programın toplam bütçesinin ise 5 milyon TL olduğunu söyledi.

Muhtaç asker aileleri ve çocuklarının aylık ödeme miktarları arttı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hazırlanan Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarı yüzde 45,45 artarak 275 TL’den 400 TL’ye, Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarının da yüzde 50 arttırarak 100 TL’den 150 TL’ye çıkarıldığını açıkladı.

Toplam 63 haber.