Siyaset

Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu
Bankoğlu: 'Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!' Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”
Çakır 'Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz' Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”
Kurtkaya: 'Kadına şiddetin önüne geçilmeli' Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”
Titiz 4'üncü kez güven tazeledi Titiz 4’üncü kez güven tazeledi
CHP Nurdanur Metin'ni Meclis Üyeliğinden istifaya davet etti CHP Nurdanur Metin’ni Meclis Üyeliğinden istifaya davet etti
Bankoğlu, Bartın'ın sorunlarını Meclise taşıdı Bankoğlu, Bartın’ın sorunlarını Meclise taşıdı
Yeniden Refah'ta Siyaset Akademisi tamamlandı Yeniden Refah’ta Siyaset Akademisi tamamlandı
Bankoğlu 'Bu bütçede gençlerin hayalleri yok' Bankoğlu “Bu bütçede gençlerin hayalleri yok”
Bankoğlu 'Kadın katillerine verilen cezalar azaldı' Bankoğlu “Kadın katillerine verilen cezalar azaldı”
MHP il yönetiminde görev dağılımı MHP il yönetiminde görev dağılımı
Bankoğlu 'Milli eğitimin partizanlığı olamaz' Bankoğlu “Milli eğitimin partizanlığı olamaz"
Gelecek, Davutoğlu'yla yoluna devam ediyor Gelecek, Davutoğlu’yla yoluna devam ediyor
Kurtkaya'dan büyük kongre açıklaması Kurtkaya’dan büyük kongre açıklaması
Yeniden Refah 'Türkiye'de iktidar değişikliği kaçınılmazdır' Yeniden Refah “Türkiye’de iktidar değişikliği kaçınılmazdır”
İYİ Parti kuruluşunun 3. Yılını kutladı İYİ Parti kuruluşunun 3. Yılını kutladı
Gelecek Partisi'nden siyasi partilere ziyaret Gelecek Partisi’nden siyasi partilere ziyaret
Kurtkaya'dan Kozcağız esnafına ziyaret Kurtkaya’dan Kozcağız esnafına ziyaret
Amasra'da İbrahim Kılıç dönemi başladı Amasra’da İbrahim Kılıç dönemi başladı
Bankoğlu, uzaktan eğitimdeki sorunları sordu Bankoğlu, uzaktan eğitimdeki sorunları sordu
Siyaset Haberleri

Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde, TBMM Genel Kurulu'nda konuştu. Bankoğlu: "Kadına karşı şiddeti önlemek için gerekli tedbirleri alın. 6284 Sayılı Yasa ve İstanbul Sözleşmesi'ni eksiksiz uygulayın” dedi.

Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Öldürülen kadınlar sizin için rakam ama bizim için insan!" dedi.

Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”

Partisinin kuruluşunun 2. Yılı dolayısıyla açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Bartın Teşkilatı Başkanı Soner Çakır, 81 il ve 820 ilçede teşkilatlandıklarını ifade ederek “Yaşanabilir Bir Türkiye, “Yeniden Büyük Türkiye”, hak ve adaletin hakim olacağı “Yeni Bir Dünya” hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefimiz “Yeniden Büyük Türkiye”yi inşa etmektir” dedi.

Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”

Ülkemizde kadına yönelik şiddet olaylarının her geçen gün arttığına dikkat çeken Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Her geçen gün artan kadına şiddet olayları hükümet tarafından yapılan bazı çalışmaların bu yaraya merhem olmadığını göstermektedir. Bir an önce doğru adımların atılarak toplumun her alanına yansıyan şiddet vakalarının önüne geçilmesi gerekmektedir” dedi.

Titiz 4’üncü kez güven tazeledi

Partisinin Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, koronavirüs salgınıyla mücadele eden ülkemizin çok büyük bir dar boğaz içerisinde olduğunu ifade ederek çözümün Milli Görüşte olduğunu söyledi. Zonguldak İl Başkanı Burak Erol’unda katıldığı kongrede tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut başkan Emin Titiz yeniden Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

CHP Nurdanur Metin’ni Meclis Üyeliğinden istifaya davet etti

CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Kurucaşile İl Genel Meclis Üyesi Nurdanur Metin’in istifasını değerlendiren CHP İl Başkanı Selim Karakaş, “Nurdanur Metin Hanım’ı örgütlerimizin desteği, partimize oy veren çok değerli Kurucaşileli seçmenlerimizin oyları ile seçildiği Kurucaşile İl Genel Meclisi Üyeliği görevinden de istifaya davet ediyorum” dedi.

Bankoğlu, Bartın’ın sorunlarını Meclise taşıdı

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, pandemi döneminde Bartın'ın sorunları hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Bankoğlu, "İktidar olarak yurttaşlar için giderayak iyi şeyler yapmak isterseniz Bartın'da bekleyen çok iş var” dedi.

Yeniden Refah’ta Siyaset Akademisi tamamlandı

Yeniden Refah Partisi Siyasi İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve son dersi Genel Başkan Fatih Erbakan'ın verdiği Milli Siyaset Akademisi, 13-14-15 Kasım tarihleri arasında Bolu Sarot Termal Park Tatil Köyü'nde gerçekleştirildi. Milli Siyaset Akademisine Bartın’dan da katılım oldu.

Bankoğlu “Bu bütçede gençlerin hayalleri yok”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 2021 Yılı Bütçe görüşmeleri kapsamında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi hakkında konuştu. Bankoğlu,"Bu bütçede gençlerin hayalleri yok. Gençler, adil ve özgür bir yaşam talep ediyor" dedi.

Bankoğlu “Kadın katillerine verilen cezalar azaldı”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 2021 Yılı Bütçe görüşmeleri kapsamında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesi hakkında konuştu. Bankoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bürokrasi azalacak dendi. Azalan, kadın katillerine verilen cezalar oldu" dedi.

MHP il yönetiminde görev dağılımı

Kongrenin ardından ilk İl Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Bankoğlu “Milli eğitimin partizanlığı olamaz"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 2021 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi hakkında konuştu. Bankoğlu, "Millî eğitimin hiçbir surette partizanlığı olamaz. Millî eğitimde partizanlık yapmaya devam ederseniz ülkenin içine düştüğü hâl de bu olur” dedi.

Gelecek, Davutoğlu’yla yoluna devam ediyor

Gelecek Partisi, 1. Olağan Kongresini Ankara’da gerçekleştirildi. Kongreye Bartın’dan İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya başta olmak üzere delegelerin tamamı katıldı. Kongrede gündeme ait önemli açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 829 delegenin oyunu alarak yeniden Genel Başkan Seçildi. Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya kongreyle ilgili “Korkmadan, yılmadan çalışmamız gerekiyor. Biz birinci derecede milletimize sorumluyuz. Ondan sonra da Genel Başkanımıza verdiğimiz sözümüz var. Bu yolda başarılı olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Kurtkaya’dan büyük kongre açıklaması

Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Partilerinin 1. Olağan Genel Kongresi öncesinde değerlendirmede bulundu. Başkan Kurtkaya “Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır” dedi.

Yeniden Refah “Türkiye’de iktidar değişikliği kaçınılmazdır”

Aylık İl Divan Toplantısına katılan Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi ve Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, iktidarı sosyal adaletsizlik ve ekonomideki dengesizlik üzerinden eleştirerek “Gidişatta gösteriyor ki artık Türkiye’de bir iktidar değişikliği kaçınılmazdır. O yüzden hepimiz; herkesin hakkı, huzur ve refahı için mücadele etmeli ve Yeniden Refah Partisini iktidara taşımalıyız” dedi.

İYİ Parti kuruluşunun 3. Yılını kutladı

İYİ Parti Bartın İl Başkanlığı partinin kuruluşunun 3. yıl dönümünü kutladı. 3. Yıl dolayısıyla Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunan İYİ Parti Bartın İl Başkanı, “Henüz çok genç olan ve yeni yapılanma içerisinde olan partimizin güzel dönüşlerine ve yansımalarına hepimiz şahit olmaktayız” dedi.

Gelecek Partisi’nden siyasi partilere ziyaret

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve ekibi, Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi, İyi Parti, Deva Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlıklarını ziyaret ettiler. İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Bartın hepimizin, Bartın'a hep birlikte el ele vererek sahip çıkacağız. Bartın'ın gelişmesi için yapılan iyi çalışmaları hizmetleri alkışlayacağız, siyasi görüşümüz ne olursa olsun yanlış yapılanı, doğru yapılmayanı uyaracağız” dedi.

Kurtkaya’dan Kozcağız esnafına ziyaret

Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Kozcağız Beldesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Kurtkaya, “Esnafımızın ortak kanaati ekonominin iyi gitmediği, kirasını vergisini ödeyemediği, pandemi sürecinde zarar gören sektörlerden biri olduğudur” dedi.

Amasra’da İbrahim Kılıç dönemi başladı

Saadet Partisi Amasra İlçe Başkanlığı, 7. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yapılan seçimlerde Saadet Partisi Amasra İlçe Başkanı Yıldıray Celal Vakit görevini İbrahim Kılıç’a devretti.

Toplam 359 haber.