Siyaset

Tunç: 'Muhalefetin derdi karalamak, bizim derdimiz icraat' Tunç: "Muhalefetin derdi karalamak, bizim derdimiz icraat"
Tunç'tan Kılıçdaroğlu'na 13 maddelik sert yanıt Tunç’tan Kılıçdaroğlu’na 13 maddelik sert yanıt
Vekiller pist için bakanın kapısını çaldı Vekiller pist için bakanın kapısını çaldı
Karakaş, CHP İl Başkanlığına aday Karakaş, CHP İl Başkanlığına aday
Yeniden Refah,  Seninleyiz Kudüs mitingi yapacak Yeniden Refah, Seninleyiz Kudüs mitingi yapacak
Nail Öztürk, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı Nail Öztürk, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı
Yeniden Refah, İl Divan Toplantısını yaptı Yeniden Refah, İl Divan Toplantısını yaptı
Karakaş'tan Kalaycı'ya AVM cevabı Karakaş’tan Kalaycı’ya AVM cevabı
Karakaş'tan kongreyle ilgili 'Demokratik' yorumu Karakaş’tan kongreyle ilgili “Demokratik” yorumu
Bankoğlu: 'Hükümetin aklı fikri Kanal İstanbul'da' Bankoğlu: “Hükümetin aklı fikri Kanal İstanbul’da”
Bankoğlu'ndan sahil köylerine ziyaret Bankoğlu’ndan sahil köylerine ziyaret
Tunç, yurt binasını inceledi Tunç, yurt binasını inceledi
Bankoğlu 'Üreterek ülkemizi kalkındıracağız' Bankoğlu “Üreterek ülkemizi kalkındıracağız”
Hüseyin Alp Akın sertifikasını aldı Hüseyin Alp Akın sertifikasını aldı
CHP, Ulus'ta 'Yaşar Yıldırım'la yola devam' dedi CHP, Ulus’ta “Yaşar Yıldırım’la yola devam” dedi
22. Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı 22. Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı
Bankoğlu: 'İstanbul'u kazanan, Türkiye'yi kazanır' Bankoğlu: “İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır”
3 dal sigaraya 14 bin TL ceza 3 dal sigaraya 14 bin TL ceza
İYİ Parti, basınla kahvaltıda buluştu İYİ Parti, basınla kahvaltıda buluştu
KILIÇDAROĞLU ÇAY SOHBETİ İÇİN GELDİ, MİTİNG YAPTI KILIÇDAROĞLU ÇAY SOHBETİ İÇİN GELDİ, MİTİNG YAPTI
Siyaset Haberleri

Tunç: "Muhalefetin derdi karalamak, bizim derdimiz icraat"

İl Danışma Meclisi Toplantısında AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Bartın’da 7,5 milyar TL’lik yatırım yapıldığını aktaran AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sağlıktan eğitime, ulaştırmadan enerjiye kadar şuanda Bartın’da yürütülen yatırımları tek tek anlattı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla olan görüşmenin detaylarını açıklayan Tunç, 400 yataklı hastanenin inşaatının hızla devam edeceğini ve Hasankadı Beldesine 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Kurucaşile’ye ilçe hastanesi taleplerini Bakan Koca’ya aktardıklarını ve Koca’nın bu projelere sıcak baktığını söyledi. Tunç, “AK Parti demek icraat demek. Muhalefetin derdi karalama siyaseti olabilir ama bizim derdimiz halkımıza icraat götürmek” dedi.

Tunç’tan Kılıçdaroğlu’na 13 maddelik sert yanıt

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağı iddialarına sert yanıt verdi. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ’nün siyasi ayağı değil, siyasi hedefi olduğunu vurgulayan Tunç, “FETÖ ile mücadeleyi göze alan tek lider, darbe girişimine milletiyle birlikte karşı koyup demokrasiye sahip çıkan tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Vekiller pist için bakanın kapısını çaldı

Zonguldak Havalimanı pistinin uzatılması ve genişletilmesi ile ilgili olarak görüşme gerçekleştirdiler.‬

Karakaş, CHP İl Başkanlığına aday

23 Şubat’ta yapılacak kongre öncesinde CHP İl Bakanlığı yarışı kızıştı. Avukat Nail Öztürk’ün adaylığını açıklamasının ardından mevcut CHP İl Başkanı Selim Karakaş ta resmen adaylığını açıkladı. Partililerin büyük ilgi gösterdiği açıklamada İl Başkanı Karakaş, CHP’nin yerelde ve genelde iktidar olmasını istiyorlarsa seferberlik ilan etmeleri gerektiğini söyledi. 23 Şubat’taki kongre öncesinde birlik ve beraberlik mesajlarını veren Karakaş “23 Şubattan sonra yine yüz yüze bakacağız, el ele, kol kola AKP iktidarına ve tek adam rejimine karşı mücadele edeceğiz” dedi. Karakaş ayrıca önümüzdeki süreçte 4 katlı bahçeli bir binayı yeni parti binası olarak CHP’ye kazandıracaklarını kaydetti.

Yeniden Refah, Seninleyiz Kudüs mitingi yapacak

Yeniden Refah Partisi, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki göstermek amacıyla “Seninleyiz Kudüs” mitingi düzenleyecek.

Nail Öztürk, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

CHP Bartın Teşkilatı, şubat ayınca yapılan il kongresine hazırlanırken kongre öncesinde de il başkanlığı yarışı başladı. Avukat Nail Öztürk, CHP İl Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı. Öztürk başkanlık yarışında adaylığını açıklayan ilk isim olurken mevcut İl Başkanı Selim Karakaş’ın da önümüzdeki günlerde resmen adaylığını açıklaması bekleniyor.

Yeniden Refah, İl Divan Toplantısını yaptı

Yeniden Refah Partisi aylık İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Elazığ depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar dileyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziver Gebiç, ilçe teşkilatlarının büyük kısmını tamamladıklarını söyledi.

Karakaş’tan Kalaycı’ya AVM cevabı

CHP İl Başkanı Karakaş, AK Parti İl Başkanı Kalaycı'nın AVM konusunda "CHP grubunun işi dallandırması oldu" şeklindeki sözlerine cevap verdi. Başkan Kalaycı’nın konuya hakim olmadığını ifade eden Karakaş, “Bu tartışma Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Bartın Belediyesine yazdığı uyarı yazısı üzerine başlayan bir tartışmadır. Dolayısıyla bu iş o kadar basite indirgenecek ve CHP’li üyelerin dallandırması falan denecek bir konu değil” dedi.

Karakaş’tan kongreyle ilgili “Demokratik” yorumu

Gazeteci Uğur Mumcu, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okan ve Eski Dış İşleri Bakanı İsmail Cem’i ölüm yıl dönümlerinde anan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, kamuoyunun merakla beklediği CHP İl Kongresinin de 23 Şubat’ta yapılacağını ve bununla ilgili gerekli kararları alacaklarını söyledi. Karakaş, yine kamuoyunun sıkça konuştuğu CHP Merkez İlçe Kongresiyle ilgili ise “Merkez ilçe kongresi de demokratik bir ortamda gerçekleştirildi. Hiç kimsenin önüne bir engel çekilmemiştir. Herkes her ortamda kendisini istediği biçimde demokratik olarak ifade etmiştir” dedi.

Bankoğlu: “Hükümetin aklı fikri Kanal İstanbul’da”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Yanaz ve Kurtköy’ünü ziyaret etti. Her iki köyde de vatandaşlarla bir araya gelen Bankoğlu, “İşsizlik yüzde 39’a dayanmışken Kanal İstanbul diyen bir AKP var. İnsanlar çaresizlikten intihar ederken Kanal İstanbul diyen bir AKP var. Kısacası hükümetin ve ortağının aklı fikri Kanal İstanbul’da” dedi.

Bankoğlu’ndan sahil köylerine ziyaret

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Bartın’ın sahil köyleri olan Büyükkızılkum, Kızılelma, Beşköprü ve Gözpınar köylerini ziyaret etti. Köy sakinleriyle bir araya gelen Bankoğlu, emeklilere yapılan yüzde 6-7’lik zam artışının komik bir rakam olduğunu söyledi.

Tunç, yurt binasını inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, yapımı devam eden 2 bin 950 Kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu, şantiyede çalışanlarla sohbet edip, kolaylıklar diledi.

Bankoğlu “Üreterek ülkemizi kalkındıracağız”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, ilçe kongresi sonucunda seçilen CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Hüseyin Alp Akın sertifikasını aldı

MHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen,12 hafta süren Siyaset ve Liderlik Okulunun kapanış programında Bartın MHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Alp Akın sertifikasını aldı.

CHP, Ulus’ta “Yaşar Yıldırım’la yola devam” dedi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, CHP Ulus İlçe Kongresini değerlendirerek "Cumhuriyet Halk Partisi, halkımızın ve hemşehrilerimizin mutluluğu, refahı için var" dedi. Kongre sonundaki seçimlerde ise mevcut başkan Yaşar Yıldırım güven tazeleyerek yeniden CHP Ulus İlçe Başkanı seçildi.

22. Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı

Bartın Belediyesi tarafından bu sene 22.’si düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı.

Toplam 216 haber.