Siyaset

Siyaset Haberleri

Gölbucaklı “İntibak sorunları acilen çözülmeli”

3600 Ek gösterge ve İntibak Yasasıyla ilgili açıklama yapan Memleket Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı “SGK emeklilerinin yıllardır beklentisi olan intibak ve 3600 ek gösterge sorunları acilen çözülmeli. Hükümetin, intibaka duyarsız kalmaması gerekir. Bu nedenle intibak yapılmalı ve emekli aylıkları yeniden hesaplanmalıdır. Eşitliğin olmadığı bir sistemde, fazla prim ödeyenlerin aylıklarının düşmesine çözüm getirilmelidir. Hükümet, EYT ile birlikte eş zamanlı olarak intibakı da gündemine almalıdır” dedi.

CHP’li Aldıraklı, AK Parti’ye geçti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) önceki dönem yöneticilerinden Mete Aldıraklı, AK Parti’ye katıldı. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın davetiyle üyelik imzasını atan Mete Aldıraklı, “Partimize renk ve heyecan katmaya geldim” dedi.

Kalaycı, İstanbul’daki Bartınlılarla buluştu

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İstanbul’a giden AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İstanbul’daki Bartınlılarla bir araya geldi.

Gölbucaklı “Emeklilerimize bu Allah’tan reva mı

Özel bir banka tarafından maaşını taşıyan emekliye 5 bin TL ile 7 bin 500 TL arasında verilecek banka promosyonlarıyla ilgili açıklamada bulunan Memleket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, emeklilerin o banka şubesi önünde kuyruğa girdiğini ifade ederek “Emekliyi kim bu hale düşürdü? Bir banka promosyonu için 75-80 yaşında banka şubesi önünde 7-8 saat beklemek zorunda kim bıraktı? Kamu bankaları niçin promosyonu 750 lirada tutup müşterilerinin gitmesine göz yumuyorlar?” diye sordu.

Gölbucaklı’dan fındık fiyatlarına tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 54 TL olarak açıklanan fındık fiyatının çiftçide hayal kırıklığı yarattığını ifade eden Memleket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, “Maalesef açıklanan bu fındık fiyatı sonucunda çiftçimiz fırsat kollayan tüccarın eline terk edilmiş durumdadır. Halkımızı enflasyona ezdiren bu düşünce, çiftçimizi ve üretecimizi de enflasyona ezdirmeye devam etmektedir” dedi.

Kalaycı’dan çarpıcı açıklamalar

Canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kozcağız’ın ilçe olmak istemesinden, sel afetindeki muhalefetin eleştirilerine, ekonomiden milletvekili adaylığına kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar!

Kalaycı’dan köy ziyaretleri

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinlerken köylere de ziyaretlerde bulundu.

Tunç: “Sağlıkta şiddeti siyasi rekabete konu etmemek gerekir”

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin görüşülmesi için olağanüstü toplantı çağrısı yapılan TBMM Genel Kurulunun yeterli çoğunluk sağlanamadığı için toplanamamasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç “Sağlıkta şiddet konusu önemli bir konu. Bunu siyasi rekabete konu etmemek ve bir istismar konusu yapmamak gerekir” dedi. Grup Başkanvekili Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili “Hepimiz görevimizi yaptık ama parlamentoyu işlevsiz kılan, iki temel kurum yani AKP ve MHP gelmedi” sözlerine de “son derece haksız bir itham” ifadesiyle tepki gösterdi.

Gelecek Partisi selzedeleri ziyaret etti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve partililerle birlikte Bartın’da selden zarar görev esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Demir “Bahçeli erken seçim isteyecek”

Partililerle bir araya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla Bartın’a gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, partisinin il başkanlığında yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısında bulunacağını savundu. Genel Başkan Yardımcısı Demir, “Çok kısa sürede Sayın Bahçeli çıkacak ve ‘Bu ülke yönetilmiyor, ülkeyi erken seçime götürelim’ diyecek. Sayın Cumhurbaşkanı seçim kaybedeceği için ve bunu da net olarak bildiği için 1 yıllık süreci iyi kullanacağını hepimiz biliyoruz. Biz yarın seçim varmış gibi önce kendi partimizi sonra Türkiye’de bildiğimiz ne varsa masaya yatırıyoruz” dedi.

Saadet “Mücahit Mekeç’le devam” dedi

Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı, 7. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan’ın da katıldığı kongrede mevcut başkan Mücahit Mekeç güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Bartın İl Başkanı seçildi.

Bankoğlu, bisikletli ölümlerini meclise taşıdı

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Bartın milletvekili Av. Aysu Bankoğlu artan bisikletli ölümlerine dikkat çekerek konuyu gündeme taşıdı.

Grup Başkanvekili Tunç’a coşkulu karşılama

AK Parti Grup Başkanvekili seçilmesinin ardından memleketi Bartın’a ilk kez gelen Milletvekili Yılmaz Tunç, partisinin İl binası önünde coşku ile karşılandı. Parti binası önünde davullu, zurnalı karşılaşan Grup Başkan Vekili Tunç, “Bartın’ı ilçe ve beldeleri ile daha müreffeh hal, daha yaşanabilir bir hale getirmenin gayretinde olacağız. Yeni projelerle Batı Karadeniz’in bir yıldızı gibi parlatmanın, istihdamı daha artırmanın ve diğer alanlarda da Bartın’ımızı geliştirmenin gayretinde olacağız” dedi.

Bartın’da güçlendirilmiş parlamenter sistem ziyaretleri

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, hafta sonu TBMM Anayasa Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu ve beraberlerinde Bartın ve Amasra’da CHP İl, İlçe, Gençlik Kolu Başkanları ve örgüt üyeleri ile temaslarına devam ettiler.

Kalaycı’dan Mücahit Demir’e teşekkür

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, görevinden affını isteyen Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, iş ve eğitim hayatında başlarılar diledi.

AK Parti’de Mücahit Demir istifası

2 buçuk yıldır AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Mücahit Demir, görevden ayrıldı. Demir, görevden ayrılış sebebini “AK Parti Genel Merkez Gençlik Kollarımız ile yaptığımız istişareler sonucunda İş hayatına ve Bartın Üniversitesinde devam eden eğitim hayatıma daha fazla zaman ayırabilmek için, ayrılmış bulunmaktayım" sözleriyle açıkladı.

Tunç, AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantına katıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kızılcahamam’da gerçekleşen AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantına katıldı.

AK Parti’den Türkiye Çevre Haftası açıklaması

AK Parti İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı İbrahim Aldıraklı 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu. AK Parti Hükümetleri zamanında Türkiye’de yapılan çevreye yönelik çalışmalarla ilgili bilgi veren Aldıraklı, Bartın ölçeğinde de “Bartın’da 92 bin metrekare Millet Bahçesi kazandırıyoruz. Yine kentimize 5 atıksu arıtma tesisi kazandırdık. Devam eden atık su yatırımlarımız da hızla tamamlanıyor. Her yıl gerek kamu kurumlarımızla, gerekse de parti olarak yaptığımız ağaçlandırma ve çevre etkinlikleri ile yeşil alan varlığımızı da artırmaya devam ediyoruz. Bunun yanında şehrimizin yenilenebilir enerji kurulu güç kapasitesini 36 megavata çıkardık” dedi.

Bankoğlu’ndan Beyin Göçü Araştırma Önergesi

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, son yıllarda hızla artan beyin göçünün araştırılması için Meclis Araştırma Önergesi verdi.

Toplam 510 haber.