Siyaset

Siyaset Haberleri

Kalaycı: “İstifa söz konusu değil”

İl Genel Meclisi üyesi Bekir Karabacak’ın "Partisinden istifa ettiği" şeklindeki iddialara cevap veren AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, iddiaların yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu ifade ederek Karabacak'ın partisinde ve görevinin başında olduğunu söyledi.

Fatih Saka, Zafer Partisi Bartın İl Başkanı oldu

Zafer Partisi Bartın İl Başkanı belli oldu. Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından Bartın İl Teşkilatı belirleme yetkisi Ülkü Ocakları eski Başkanı Fatih Saka’ya verildi.

Karakaş: “Barınma sorunu ile karşı karşıyayız”

Haftalık değerlendirmelerde bulunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma dikkat çekerek AK Parti iktidarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. “Bıçak kemiğe dayandı. Ülkeyi iflasın eşiğine getirdiniz” diyen Başkan Karakaş, son dönemde artan ev fiyatları ve kiralarla ilgili de “Ev fiyatları ve kiralar anormal şekilde yükseldi. Barınma sorunu ile karşı karşıyayız. Ev sahibi-kiracı davalarında patlama yaşanıyor!” ifadelerinde bulundu.

Karakaş “İktidarın gündeminde emekliye zam yok”

Haftalık değerlendirmesinde Ramazan Bayramı öncesi emekliler verilecek bayram ikramiyelerini gündeme getiren CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, “Genel Başkanımızın emeklilere bayram ikramiyesi vereceği sözüne önce karşı çıktılar, sonra vermek zorunda kaldılar. Şimdi de artış yapmıyorlar. Emekliye gönülsüz olarak bayram ikramiyesini veren iktidar, yüzde 61’e ulaşan enflasyona rağmen emekliye zam konusunu gündeme almadı” dedi.

Karakaş: “Her yerden hukuksuzluk, adaletsizlik, yasaklar fışkırıyor”

Haftalık değerlendirmelerini sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, bu hafta “yüksek gıda fiyatları” ile “kadın cinayetlerini” gündemine aldı. İktidarın, enflasyonla mücadele edeceğine, enflasyondan söz edeni hapisle tehdit ettiğini ifade eden Karakaş, yapılan değişikliklerle bağımsız yargıya, hukuk devletine zarar verildiğini de savunurken “İktidar bağımsız yargıya ve savunma hakkına müdahaleden vazgeçmiyor. Her yerden hukuksuzluk, adaletsizlik, yasaklar fışkırıyor” dedi.

Karakaş “Orta direk hızla eriyor”

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, iktidarın yeni ekonomi modeliyle, ‘orta direk’ olarak tanımlanan ve ülkenin en geniş kesimini oluşturan ücretli, dar gelirli, emekli, küçük esnaf, çiftçi, KOBİ’leri çökerttiğini söyledi. “Orta direk” toplum kesiminin giderek ‘dar gelirli-yoksul’ konumuna ilerlediğini kaydeden Başkan Karakaş, “Kitlesel refah kaybı her alanda yaygınlaşıyor. İktidarın yeni ekonomi modeli, ‘orta direk’ olarak tanımlanan ve ülkenin en geniş kesimini oluşturan ücretli, dar gelirli, emekli, küçük esnaf, çiftçi, KOBİ vb. çökertti” dedi.

Erdoğan “Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi yapacağız”

AK Parti Genel Merkezi'nde 27. Dönem Milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma kararımızdan asla geri adım atmayacağız. Bu hedefi, milletimizin yeni kızılelması olarak görüyoruz” dedi. Toplantıya TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da katıldı.

Karakaş “Enflasyonun tek sorumlusu tek adamdır”

Haftalık değerlendirme gündemine yine ekonomiyi koyan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, “Dış güçler, dış etkenler, küresel fiyat artışlarının da ötesinde bugünkü yüksek enflasyon, değersiz TL, uzayan ucuz ekmek, et kuyruklarının tek sorumlusu tek adam iktidarıdır” dedi.

Erbakan diplomaları verdi

Yeniden Refah Partisinde Milli Siyaset Akademisi programını başarıyla bitiren mezunları için diploma töreni düzenledi.

Yasin Kalem güven tazeledi

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığı, 2. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde gerçekleştirilen seçimlerde Yasin Kalem güven tazeledi ve Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Gelecek’ten Bartın çıkarması

Bartın’a gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mente ve Kurucular Kurulu üyesi Yavuz Değirmenci, Bartın’da teşkilat, esnaf ve oda ziyaretlerinde bulundu.

Karakaş “Korku bacayı sardı”

Ülke ve il gündemiyle ilgili haftalık değerlendirmede bulunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan Seçim Kanunu Değişikliği teklifiyle ilgili “İktidar ittifakının seçim yasası değişiklik teklifi, seçimi kaybedeceklerinin panik ve telaşıyla hazırlanmış bir ‘nalıncı keseri’ düzenlemesidir. Seçim kurullarını, seçmen kütüklerini, sandık kurullarını içeren değişiklikler seçime, sandığa, oylara müdahale, hileyle seçim kazanma arayışlarının ürünüdür! Korku bacayı sardı. Hazırladığınız bu yasa da sizi kurtaramayacak” dedi.

Karakaş“Halkın olanı halka geri ödeyeceksiniz”

Haftalık değerlendirmesinde Türk Telekom’daki özelleştirmeyi gündemine alan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Türk Telekom’un Türkiye Varlık Fonu bünyesine alınıp, Sayıştay ve TBMM denetimi dışına çıkartılması planıyla; vurgun ve kirli çamaşırların üstünün örtülerek, faturanın milletin sırtına yıkılacağını iddia etti. Başkan Karakaş, “Türk Telekom soyulurken, içerisi boşaltılırken görevde olan, göz yuman kamu görevlileri hakkında yasal işlem yapılmalıdır. Kul hakkı yediniz, halkın olanı halka geri ödeyeceksiniz” dedi.

Mekeç “Herzog'u ülkemizde istemiyoruz”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç, yaptığı basın açıklaması ile İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un Türkiye’ye davet edilmesini kınadı. Mekeç, “Bugüne kadar uyardık, iktidarda bulunanlar kulak vermedi. En azından şimdi bu hatadan dönülmeli. Herzog’un ziyareti sonlandırılmalı ve ülkemizden defolup gitmelidir” dedi.

Bankoğlu, sanayi esnafını ziyaret

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Bartın Oto Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. "Esnaf emeğinin karşılığına değil parça fiyatına iş yapıyor" dedi.

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti Bartın İl Danışma Meclisi Toplantısı, Karadeniz Bölge Koordinatörü Murat Büyükçe, AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Av. Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Partili İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclisi Üyeleri, AK Partili Belediye Başkanları ile partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Gölbucaklı “Bu maliyetlerde tarım nasıl olacak

Gübre fiyatlarında yapılan indirimle ilgili açıklama yapan Memleket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, “yüzde 30 indirimle çiftçi gübre alabilir mi? Normal şartlarda gübrede yüzde 30 indirim yapılsa çiftçi için büyük kolaylık olurdu. Fakat, normal bir dönemde değiliz. Olağanüstü koşulların yaşandığı bir dönem içerisindeyiz. Bu kadar yüksek fiyat artışının olduğu kimyevi gübrede yüzde 30 oranındaki indirim elbette ki devede kulak kalacaktır” dedi.

Karakaş “Halkın ‘geçinemiyoruz’ sesine kulak verin”

Halkın AK Parti iktidarının yanlışlarının bedelini ödeyecek gücü kalmadığını ifade eden CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, AK Parti’ye seslenerek “Gelin bir sefer de olsa doğru bir şey yapın. Muhalefeti dinleyin. “Geçinemiyoruz” “Zamları geri çekin” diyen vatandaşların sesine kulak verin. İtibardan taviz verin. Sarayın giderlerini azaltın. 4-5 yerden maaş alınmasını engelleyin. Lüks ve konforlu yaşamdan vazgeçin” dedi.

Gölbucaklı: “Zamları geri çekin de görelim”

Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temel gıda ürünlerindeki KDV'yi yüzde 1'e indirdikleri açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede, indirimin tek başına çözüm getirmeyeceğini söyledi.

Toplam 489 haber.