Siyaset

Kalaycı'dan gündeme ilişkin açıklamalar Kalaycı’dan gündeme ilişkin açıklamalar
Bankoğlu: 'Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi' Bankoğlu: "Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi”
Bartın 27. Dönem AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Ahmet  Ali Salmanoğlu  suç duyurusunda bulundu Bartın 27. Dönem AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Ahmet Ali Salmanoğlu suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu: 'Basın da yurttaş da özgürlük arıyor' Bankoğlu: "Basın da yurttaş da özgürlük arıyor”
Bankoğlu AKP ile tuz da çürüdü' Bankoğlu AKP ile tuz da çürüdü”
Gizli: 'Eğitim için istişare heyeti oluşturulmalı' Gizli: “Eğitim için istişare heyeti oluşturulmalı”
Bankoğlu: 'Milletin iradesini kimse yok sayamaz' Bankoğlu: "Milletin iradesini kimse yok sayamaz”
Tunç, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı oldu Tunç, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı oldu
Milli İttifakı ortakları buluştu Milli İttifakı ortakları buluştu
CHP'den Gelecek'e ziyaret CHP’den Gelecek’e ziyaret
Yurtbay 'Geçim İttifakı'nı kuralım' Yurtbay “Geçim İttifakı’nı kuralım”
Tunç 'Yolsuzluklarla mücadele mevzuatımızda belli' Tunç “Yolsuzluklarla mücadele mevzuatımızda belli”
Bankoğlu 'Sözleşmenin feshi Anayasa'ya aykırı' Bankoğlu “Sözleşmenin feshi Anayasa’ya aykırı”
Bartın teşkilatı birinciliği kaptı Bartın teşkilatı birinciliği kaptı
Kalaycı'dan kongre mesajı Kalaycı’dan kongre mesajı
Tunç'tan HDP'nin kapatılma davasıyla ilgili açıklama Tunç’tan HDP’nin kapatılma davasıyla ilgili açıklama
Bankoğlu'dan Tıp Bayramı açıklaması Bankoğlu’dan Tıp Bayramı açıklaması
Gelecek, Bartın'daki kongrelerini tamamladı Gelecek, Bartın’daki kongrelerini tamamladı
Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu
Kabuk 'Borç batağı büyüyor' Kabuk “Borç batağı büyüyor”
Siyaset Haberleri

Kalaycı’dan gündeme ilişkin açıklamalar

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, bayram öncesi Bartın’daki basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bankoğlu: "Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, kısıtlamaların 10. Günü sonunda açılan Ulus ve Amasra’daki pazar yerlerini ziyaret etti. Bankoğlu, ziyaretlerinde "Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi” dedi.

Bankoğlu: "Basın da yurttaş da özgürlük arıyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü sebebiyle açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Basın da yurttaş da özgürlük arıyor. Haber verme ve haber alma özgürlüğü rafa kalkmıştır” dedi.

Bankoğlu AKP ile tuz da çürüdü”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, hükümetin verdiği tam kapanma kararını değerlendirdi. Bankoğlu, "AKP ile tuz da çürüdü” dedi.

Gizli: “Eğitim için istişare heyeti oluşturulmalı”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Saadet Partisi Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Gizli, eğitim sisteminin salgın süreciyle birlikte tam bir muammaya dönüştüğünü ifade ederek “Etkileri belki de yıllar sonra ortaya çıkacak “uzaktan eğitimin” niteliğini değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, toplumun bütün kesimlerini kapsayacak şekilde sivil toplum kuruluşları ve bütün siyasi partilerle bir araya gelerek geniş tabanlı bir istişare heyetinin oluşturulması gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Bankoğlu: "Milletin iradesini kimse yok sayamaz”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Milletin iradesini kimse yok sayamaz” dedi.

Tunç, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı oldu

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, çeşitli dönemlerde AK Parti’de görev yapmış 7 isimle birlikte AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Milli İttifakı ortakları buluştu

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Millet İttifakı ortağı İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Ülke ve il gündeminin değerlendirildiği ziyarette halkın sorunları ve sorunların çözümleri üzerine görüşmeler gerçekleştirildi.

CHP’den Gelecek’e ziyaret

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Başkan Karakaş, iktidarın ekonomi ve pandemiyle mücadelede sınıfta kaldığını ifade ederken Başkan Kurtkaya ise mesele Bartın ve milletin meselesi olunca gerisinin teferruat olduğunu söyledi.

Yurtbay “Geçim İttifakı’nı kuralım”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Partisinin Ankara’daki Genel Merkezi’nde pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’na katıldı. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, seçim ittifakı tartışmalarının yaşandığı şu günlerde dikkat çeken bir çıkış yapan Başkan Yurtbay “Tüm il ve ilçe kademelerimizle her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce ‘Geçim İttifakı’ kuralım diyoruz” dedi.

Tunç “Yolsuzluklarla mücadele mevzuatımızda belli”

Kamu gücü kullanılarak elde edilen haksız kazançların araştırılması hakkındaki HDP Grup Önerisi hakkında TBMM Genel Kurulunda konuşan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Yol haritası mevzuatımızda bellidir. Usulsüzlük, yolsuzluk yapan varsa müeyyidesi vardır. Bu müeyyideyi uygulayacak olan da bağımsız yargıdır” dedi.

Bankoğlu “Sözleşmenin feshi Anayasa’ya aykırı”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, TBMM’de partisinin kadın milletvekilleriyle CHP adına yaptığı basın açıklamasında İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "İstanbul Sözleşmesi’ni feshetme girişimi Anayasa’ya aykırıdır ve yok hükmündedir” dedi.

Bartın teşkilatı birinciliği kaptı

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanlığı, Gelecek Partisi 11. İl Başkanları Toplantısında Türkiye geneli kongre sürecini ve teşkilatlanma yapısını tamamlayan ilk il olması dolayısıyla birincilik plaketi aldı. Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kutkaya, birincilik plaketini Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’ndan aldı.

Kalaycı’dan kongre mesajı

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, 24 Mart 2021’de Ankara Kapalı Spor Salonunda Pandemi tedbirleri altında gerçekleştirilecek AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nin sloganının, "Türkiye İçin Güven ve İstikrar" olarak belirlendiğini açıkladı.

Tunç’tan HDP’nin kapatılma davasıyla ilgili açıklama

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme’ye gönderildi. Hazırlanan 609 sayfalık iddianamede HDP üyelerinin beyan ve eylemleriyle devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı, ortadan kaldırmayı amaçladıkları belirtilirken HDP’ye açılan bu davanın ardından bir açıklamada bulunan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Siyasi partiler demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partilerin kapatılması elbette ki tasvip edilemez. Ancak HDP, Türk yargısının, uluslararası hukukun terör örgütü olarak kabul ettiği örgütlerle arasına mesafe koymamakta direnmeseydi, böyle bir gündem olmayacaktı.” dedi.

Bankoğlu’dan Tıp Bayramı açıklaması

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bankoğlu: "Her insanın vazgeçilmezi olan hekimler, tarihimizin en uzun dönemli zorluğunu yaşıyor” dedi.

Gelecek, Bartın’daki kongrelerini tamamladı

Gelecek Partisi Amasra 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Parti, Amasra kongresiyle Bartın’daki tüm kongrelerini tamamlarken kongrede yapılacak seçimlerde Gelecek Partisi Amasra İlçe Başkanı Abdullah Kuruoğulları oldu.

Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu

Karşılıksız Çek Suçları nedeniyle verilen hapis cezaları nedeniyle ortaya çıkan sorunların araştırılması için verilen CHP grup önerisi hakkında konuşan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Çek ile ilgili çok sayıda kanun değişiklikleri yapıldığını bu değişiklikleri yaparken iş dünyası ve reel sektörün taleplerini dikkate aldıklarını, bundan sonra da düzenleme yapılacaksa hem borçluyu hem de alacaklıyı düşünerek bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

Toplam 405 haber.