Siyaset

Bankoğlu 'Salgında Gençler de çok zor durumda' Bankoğlu “Salgında Gençler de çok zor durumda”
Tunç, cezaevlerindeki korona tedbirleriyle ilgili konuştu Tunç, cezaevlerindeki korona tedbirleriyle ilgili konuştu
Bankoğlu'ndan coronayla ilgili tedbir önerileri Bankoğlu’ndan coronayla ilgili tedbir önerileri
Bankoğlu'ndan adli sürelerle ilgili kanun teklifleri Bankoğlu’ndan adli sürelerle ilgili kanun teklifleri
Bankoğlu, kadınların sorunlarını sordu Bankoğlu, kadınların sorunlarını sordu
CHP'de görev dağılımı yapıldı CHP’de görev dağılımı yapıldı
CHP'li kadın vekillerden 'İtirazımız var' açıklaması CHP’li kadın vekillerden “İtirazımız var” açıklaması
Saadet'ten ateşkese 'Doğru adım' yorumu Saadet’ten ateşkese “Doğru adım” yorumu
Karakaş, çok sert sözlerle Tunç ve Kalaycı'ya yüklendi Karakaş, çok sert sözlerle Tunç ve Kalaycı’ya yüklendi
'Biz büyük bir aileyiz' “Biz büyük bir aileyiz”
Kalaycı, 'Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz' Kalaycı, “Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz”
A Sahası devredilmedi, TTK'nın çalışma sahası Dahada genişledi A Sahası devredilmedi, TTK’nın çalışma sahası Dahada genişledi
Tunç, Japonya'da Bartın'a verilen 89 bin dolarlık hibenin imza törenine katıldı Tunç, Japonya'da Bartın'a verilen 89 bin dolarlık hibenin imza törenine katıldı
Yeniden Refah, Erbakan'ı andı Yeniden Refah, Erbakan’ı andı
Bankoğlu, çocuk gelinlerle ilgili Mecliste konuştu Bankoğlu, çocuk gelinlerle ilgili Mecliste konuştu
CHP 'Selim Karakaş'la devam' dedi CHP "Selim Karakaş'la devam" dedi
CHP, yeni parti binasına kavuştu CHP, yeni parti binasına kavuştu
Tunç, Mecliste HDP grup önerisi hakkında konuştu Tunç, Mecliste HDP grup önerisi hakkında konuştu
AK Parti Kozcağız Kadın Kolları Alatlı'ya emanet AK Parti Kozcağız Kadın Kolları Alatlı’ya emanet
İYİ Parti ilçe kongreleri start alıyor İYİ Parti ilçe kongreleri start alıyor
Siyaset Haberleri

Bankoğlu “Salgında Gençler de çok zor durumda”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan Corona salgınında, “Gençler de çok zor durumda” dedi.

Tunç, cezaevlerindeki korona tedbirleriyle ilgili konuştu

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Covid-19 Salgını kapsamında Cezaevlerinde alınan önlemlerin tespiti ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla verilen HDP grup önerisi hakkında AK Parti grubu adına TBMM Genel Kurulunda konuştu. COVİD-19 Salgınında hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Tunç, “Devletimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim kurulunun rehberliğinde alınması gereken tüm tedbirleri bu güne kadar aldı ve almaya devam ediyor. Hep birlikte bu tedbirlere sabır ve sebatla uyarak bu küresel tehlikenin üstesinden geleceğimize inanıyorum.”Dedi.

Bankoğlu’ndan coronayla ilgili tedbir önerileri

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Corona virüs salgınına karşı özellikle hastanelerde ve sosyal yaşamda alınması gereken tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankoğlu: “Vakaların artması durumuna karşı zorunlu tüm tedbirleri alarak tam manasıyla hazırlıklı olmalıyız. Sağlık çalışanlarımızın fedakârlıklarına ve özverili çalışmalarına müteşekkiriz" dedi.

Bankoğlu’ndan adli sürelerle ilgili kanun teklifleri

CHP Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Corona virüs salgını sebebiyle adli sürelerin uzatılmasını içeren kanun teklifleri sundu. Bankoğlu, “Amaç, uygulamada yeknesaklığı sağlayarak hak kayıplarını önlemek ve hem avukatların, hem de adliye personelleri ile yurttaşların sağlığını korumak" dedi.

Bankoğlu, kadınların sorunlarını sordu

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, kadınların istihdam ve siyasette temsil alanlarında karşılaştığı sorunlar ile ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergeleri sundu. Bankoğlu, "Kadınların, yaşamın her alanında karşılaştığı sorunların çözümü için gayretlerimiz devam ediyor. Tam eşitlik sağlanana kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

CHP’de görev dağılımı yapıldı

23 Şubat’taki kongreyle İl Başkanı Selim Karakaş başkanlığında oluşan yeni CHP İl Yönetimi görev dağılımını gerçekleştirdi. Parti binasındaki toplantıda Başkan Karakaş, iktidar hedeflerine kutuplaştırmadan, ayrıştırmadan birlikte yürüyeceklerini söyledi.

CHP’li kadın vekillerden “İtirazımız var” açıklaması

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, CHP'li Kadın Milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda okuduğu ortak metne dikkat çekti. Bankoğlu, "Her gün en az bir kız kardeşimizi hayattan koparmanıza itirazımız var" dedi.

Saadet’ten ateşkese “Doğru adım” yorumu

Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Genel Merkezdeki toplantıya Bartın’dan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay ve Kadın Kolları temsilcileri de katıldı. Toplantıda Başkan Yurtbay, Bartın’a ait bir rapor da sundu.

Karakaş, çok sert sözlerle Tunç ve Kalaycı’ya yüklendi

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, düzenlediği basın toplantısıyla hem ülke gündemi hem de Bartın gündemdeki konuları değerlendirdi. Karakaş yaptığı açıklamada ülke gündemiyle ilgili İdlib’den gelen şehit haberlerini ve TBMM’de yaşanan olayları değerlendirirken, Bartın gündemiyle ilgili olarak da AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın yaptığı açıklamaları eleştirdi. AK Parti Bartın Milletvekili Tunç’un, TBMM’deki kapalı oturuma atıfta bulunarak yaptığı sosyal medya paylaşımları üzerine “Eğer biraz vicdan sahibi iseniz, sizde biraz yürek varsa, yerel bir ifade ile adamsanız bunları açıklamak zorundasınız.” diyen Karakaş, AK Parti İl Başkanı Kalaycı’nın CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç hakkındaki açıklamaları üzerine de “hakaret dolu sözleri hayvan benzetmelerini de  aynen kendisine iade ediyorum.” dedi.

“Biz büyük bir aileyiz”

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığı, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda güncel konular üzerinde istişarelerde bulunarak planlamalar yapıldı.

Kalaycı, “Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz”

CHP Grup Başkan vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarda bulundu. TBMM’de kavgalara neden olan  Özkoç'un konuşmasına bir tepki de AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’dan geldi.

A Sahası devredilmedi, TTK’nın çalışma sahası Dahada genişledi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TTK Amasra A Sahasının özel sektöre devredileceğine ilişkin iddaların gerçekleri yansıtmadığını belirterek, Yapılan ruhsatlandırma ile Amasra B Sahası özel sektör, A Sahası da daha da genişletilerek TTK tarafından işletilmeye devam edilecek dedi.

Tunç, Japonya'da Bartın'a verilen 89 bin dolarlık hibenin imza törenine katıldı

AK Parti Bartın Milletvekili ve Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç, Japonya Büyükelçiliğince yürütülen “ Japonya Yerel Projelere Hibe Programı” kapsamında” Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın Projesi” hibe desteği imza törenine katıldı. Milletvekili Tunç proje kapsamında Kozcağız’a Bartın Sosyal ve Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılacak kadın mesleki eğitim merkezi için Japonya’nın 89 bin dolar hibe vereceğini söyledi.

Yeniden Refah, Erbakan’ı andı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı Milli Görüş Lideri Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın vefatının 9. yılı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Erbakan’ı anan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziver Gebiç, “O’nun adının anıldığı yerde hakkın, adaletin, hayrın ve bereketin konuşulması kaçınılmaz bir durumdur” dedi.

Bankoğlu, çocuk gelinlerle ilgili Mecliste konuştu

CHP Bartın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, çocuk gelinlerin ülkemizdeki durumu ve bu sorun hakkında alınması gereken önlemlerle ilgili olarak verilen Meclis Araştırma Önergesi hakkında konuştu.

CHP "Selim Karakaş'la devam" dedi

CHP İl Başkanlığı 37. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kamuoyunun merakla beklediği kongrede mevcut İl Başkanı Selim Karakaş ile Avukat Nail Öztürk İl Başkanlığı için yarıştı. Kongre sonunda yapılan seçimlerde ise Karakaş’ın başkanlığındaki liste 94 oy alarak açık ara farkla kazanan taraf oldu. Öztürk başkanlığındaki liste ise 32 oyda kaldı. CHP İl Başkanı seçilen Selim Karakaş’ı ilk tebrik eden isim Avukat Nail Öztürk oldu.

Toplam 238 haber.