Siyaset

CHP'den Arıt Şahin Köyüne ziyaret CHP’den Arıt Şahin Köyüne ziyaret
Bakan Soylu, AK Parti teşkilatıyla  istişarede bulundu Bakan Soylu, AK Parti teşkilatıyla istişarede bulundu
Karakaş'tan erken seçim çağrısı Karakaş’tan erken seçim çağrısı
Kalaycı, Kozcağız Bölge Muhtarlarıyla bir araya geldi Kalaycı, Kozcağız Bölge Muhtarlarıyla bir araya geldi
Kalaycı 'AK Parti gençlerin yanındadır' Kalaycı “AK Parti gençlerin yanındadır”
Memleket Partisi 'Bartın'da iddialıyız' Memleket Partisi “Bartın’da iddialıyız”
Kalaycı İl Başkanları Çalışma Kampına katıldı Kalaycı İl Başkanları Çalışma Kampına katıldı
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Bartın'da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Bartın'da
Memleket Parti Bartın'da Çelik ve Gölbucaklı'ya emanet Memleket Parti Bartın'da Çelik ve Gölbucaklı'ya emanet
Bankoğlu 'Aile arabuluculuğu kabul edilemez' Bankoğlu “Aile arabuluculuğu kabul edilemez”
ÖZDAĞ'DAN 'ERKEN SEÇİM' ÇAĞRISI ÖZDAĞ’DAN “ERKEN SEÇİM” ÇAĞRISI
Bankoğlu, Bakan Gül'e çocuk istismarlarını sordu Bankoğlu, Bakan Gül’e çocuk istismarlarını sordu
Bankoğlu 'Denizlerimiz imdat diyor' Bankoğlu “Denizlerimiz imdat diyor”
Gelecek'ten 'Temiz Siyaset' hareketi Gelecek’ten “Temiz Siyaset” hareketi
Kalaycı'dan gündeme ilişkin açıklamalar Kalaycı’dan gündeme ilişkin açıklamalar
Bankoğlu: 'Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi' Bankoğlu: "Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi”
Bankoğlu: 'Basın da yurttaş da özgürlük arıyor' Bankoğlu: "Basın da yurttaş da özgürlük arıyor”
Bankoğlu AKP ile tuz da çürüdü' Bankoğlu AKP ile tuz da çürüdü”
Gizli: 'Eğitim için istişare heyeti oluşturulmalı' Gizli: “Eğitim için istişare heyeti oluşturulmalı”
Bankoğlu: 'Milletin iradesini kimse yok sayamaz' Bankoğlu: "Milletin iradesini kimse yok sayamaz”
Siyaset Haberleri

CHP’den Arıt Şahin Köyüne ziyaret

CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak Arıt Şahin Köyünü ziyaret ederek köy halkının sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Bakan Soylu, AK Parti teşkilatıyla istişarede bulundu

AK Parti İl Başkanlığının haftalık olarak düzenlediği çevrimiçi istişare toplantılarının bu haftaki konuğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. Bakan Soylu Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilen toplantıda ülkenin hedeflerine emin adımlarla ilerleyebilmesi için teşkilat çalışmalarının önemine dikkat çekti.

Karakaş’tan erken seçim çağrısı

81 ildeki CHP örgütleriyle birlikte eş zamanlı “Ekonomi Gündemi” başlığıyla basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, 1 Temmuz itibariyle gelen zamlarla birlikte AK Parti iktidarı döneminde elektrik faturalarının 8, doğalgaz faturalarının da 13 kez zamlandığını söyledi. “İktidarın kurduğu bu bozuk düzen, vatandaşa sadece açlık, işsizlik ve zam getirdi” diyen Karakaş, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre Bartın’daki enflasyonun ülke enflasyonu ortalaması üstünde olmasının sebebini de ilde tarımsal üretimin olmaması gösterdi. Ekonomik kriz dolayısıyla iktidar milletvekillerinin artık sokak da gezemediğini kaydeden Karakaş, halkın sesi olduklarını ifade ederek iktidara erken seçim çağrısında bulundu.

Kalaycı, Kozcağız Bölge Muhtarlarıyla bir araya geldi

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Üyesi Giray Gürsoy ile birlikte Kozcağız Bölge Muhtarlarıyla bir araya geldi. İstişare ve değerlendirmelerin yapıldığı toplantıyla ilgili konuşan Başkan Kalaycı, Kozcağız Beldesinde büyük yatırımlara imza attıklarını söyledi.

Kalaycı “AK Parti gençlerin yanındadır”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Başkanı Murat Yıldırım, Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ile birlikte gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Memleket Partisi “Bartın’da iddialıyız”

Bartın Hergün Gazetesini ziyaret eden Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik, il ve merkez ilçe teşkilatının yanı sıra Amasra’da da teşkilatlanma çalışmalarını yürüttüklerini, Kurucaşile ve Ulus’ta da hazırlıkların devam ettiğini açıkladı. Fiziksel yapılanma olarak da parti binasını tutuklarını ifade eden Başkan Çelik, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin açılış için Bartın’a geleceğini söyledi. Çelik, “Bartın’da iddialıyız. 2 seçimde partimizi iktidara taşıyamazsak görevden çekileceğiz” derken Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da merkezde bir parti kurmak istediklerini kaydetti ve CHP Eski Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın Memleket Hareketi içerisinde yer alıp almayacağı konusuna da açıklık getirdi.

Kalaycı İl Başkanları Çalışma Kampına katıldı

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kızılcahamam'da Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın düzenlediği İl Başkanları Çalışma Kampına katıldı. Kampta AK Parti’yi 2023 seçimlerine götürecek yol haritası şekillenecek.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Bartın'da

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlşkiler Başkanı Selçuk Özdağ, Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve teşkilat mensupları Bartın'ın cadde ve sokaklarında esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek ekonominin gidişatına ilişkin görüş alışverişinde bulundular. Gelecek Partisi’nin ekonomi politikalarına dair vatandaşları bilgilendirdiler. Pandemi döneminde gerekli desteği görmediklerini söyleyen esnaf, sıkıntılı günlerden geçtiklerini belirtti.

Memleket Parti Bartın'da Çelik ve Gölbucaklı'ya emanet

Muharrem İnce önderliğinde kurulan Memleket Partisi'nin Bartın İl ve Merkez İlçe Başkanı belli oldu. Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığına Lider Dünyam Temizlik Hizmetleri Firması Sahibi Mustafa Çelik getirilirken Merkez İlçe Başkanı, CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı oldu.

Bankoğlu “Aile arabuluculuğu kabul edilemez”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kadına Yönelik Şiddetin İncelenmesi Komisyonunda konuştu. Milletvekili Bankoğlu, “Aile arabuluculuğu kabul edilemez” dedi.

ÖZDAĞ’DAN “ERKEN SEÇİM” ÇAĞRISI

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bartın’a gelen, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Türkiye’nin en büyük probleminin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu vurgulayarak acilen tam demokrasiyle güçlendirilmiş güçlü bir parlamenter sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi. Bartın’dan erken seçim çağrısı yapan Genel Başkan Yardımcısı Özdağ “Artık Cumhur İttifakının, koalisyon iktidarının millet dayanağı kalmamıştır. Devlet gücüyle ayakta durmaktadırlar. 1,5 yıllık bir parti olarak, Gelecek Partisi olarak sandık istiyoruz. Erken seçim istiyoruz. Artık yönetilemiyoruz. Şimdi erken seçimi Kılıçdaroğlu da istiyor, Meral Hanım da istiyor. Türkiye’de çare sandıktır ve sandık gelmeli” dedi.

Bankoğlu, Bakan Gül’e çocuk istismarlarını sordu

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’na katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e sorularını sormak için söz aldı.

Bankoğlu “Denizlerimiz imdat diyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Dünya Çevre Günü sebebiyle açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, “Denizlerimiz, ırmaklarımız, ormanlarımız ‘imdat’ diyor” dedi.

Gelecek’ten “Temiz Siyaset” hareketi

Partisince ülke genelinde eş zamanlı olarak başlatılan “Temiz Siyaset” hareketiyle ilgili açıklamada bulunan Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, son yaşanan gelişmeler ve ortaya atılan iddiaların otoriter yolsuzluk düzeninin mafyatik ilişkilerle desteklenen ve derinleşen çehresini açık bir şekilde gözler önüne serdiğini söyledi. Başkan Kurtkaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “eğer iddialar doğru değilse çıkın ve sorumluluk üstlenerek en yakın çalışma arkadaşlarınızı delillerle savunun; eğer bu iddialar doğruysa hukuk devletinin gerektirdiği adımları atın” çağrısında bulundu.

Kalaycı’dan gündeme ilişkin açıklamalar

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, bayram öncesi Bartın’daki basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bankoğlu: "Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, kısıtlamaların 10. Günü sonunda açılan Ulus ve Amasra’daki pazar yerlerini ziyaret etti. Bankoğlu, ziyaretlerinde "Ülkeyi kendi haline bıraksalar daha az zarar verirlerdi” dedi.

Bankoğlu: "Basın da yurttaş da özgürlük arıyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü sebebiyle açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Basın da yurttaş da özgürlük arıyor. Haber verme ve haber alma özgürlüğü rafa kalkmıştır” dedi.

Bankoğlu AKP ile tuz da çürüdü”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, hükümetin verdiği tam kapanma kararını değerlendirdi. Bankoğlu, "AKP ile tuz da çürüdü” dedi.

Gizli: “Eğitim için istişare heyeti oluşturulmalı”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Saadet Partisi Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Gizli, eğitim sisteminin salgın süreciyle birlikte tam bir muammaya dönüştüğünü ifade ederek “Etkileri belki de yıllar sonra ortaya çıkacak “uzaktan eğitimin” niteliğini değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, toplumun bütün kesimlerini kapsayacak şekilde sivil toplum kuruluşları ve bütün siyasi partilerle bir araya gelerek geniş tabanlı bir istişare heyetinin oluşturulması gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Toplam 418 haber.