Güncel

Güncel Haberleri

Bartın YEDAM hizmete başladı

Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Bartın’da ücretsiz danışmanlık desteği vermeye başladı. YEDAM’a 115 numaralı Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı'ndan ulaşılarak ücretsiz destek alınabiliyor.

Bankoğlu’ndan Cumhuriyet Bayramı açıklaması

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. Yılı vesilesiyle açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "29 Ekim, her vatanseverin en büyük bayramıdır" dedi.

Genç Çiftçiydi şimdi “Örnek Çiftçi” oldu

Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder ile Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Oktay Acıbal, Sütlüce Köyündeki Genç Çiftçi Şükran Özdemir’in mantar işletmesini ziyaret etti.

YER ALTI BARAJINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye’nin ilk yer altı barajı olacak olan Bahçecik Yeraltı Barajında çalışmalara hız kesmeden devam ettiğini açıkladı. Milletvekili Tunç, ayrıca Doğa Bilim Merkezi-Tahnit Müzesi ve Orman Okulu Projesinin tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.

Mecliste bütçe ve yatırım maratonu başlıyor

İl Genel Meclisinin Kasım ayı gündemi belli oldu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanacak Meclis Üyeleri, Kasım ayı gündemi çerçevesinde 2022 Mali Yılı Performans Planı, 2022 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programı ve 2022 Mali Yılı Bütçesi başta olmak üzere herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 10 maddeyi görüp karara bağlayacak.

8 PARTİDEN BARTIN’DA CUMURİYET BAYRAMI İTTİFAKI

8 siyasi partinin Bartın İl Başkanları, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri için genel seçimler öncesinde deyim yerindeyse ittifak oluşturdu. Bu ittifaka “Siyasi Partiler Komisyon Kurulu” adını veren il başkanları, resmi kutlamalar haricinde 28 Ekim Perşembe Günü Cumhuriyet Bayramını kutlama ve Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak akşamda Fener Alayı düzenleme kararı aldı. Etkinliğe Bartın’daki tüm sivil toplum örgütlerini ve halkı davet eden il başkanları bu konuda resmi bildirimde bulunduklarını ancak şuana kadar kendilerine olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmediğini söyledi. Olumsuz cevap gelirse de Anayasan gelen haklar doğrultusunda etkinliği gerçekleştireceklerini vurgulayan İl Başkanları, Cumhuriyet Bayramı için ortaya koydukları bu iradeyi, bundan sonra Bartın’ın sorunları için de ortaya koyacaklarını açıkladı.

Bartın’da araç sayısı 54 bin 144 oldu!

Bartın’da trafiğe kayıtlı araç sayısı 2021 Eylül ayı sonu itibarıyla 30 bin 595 adedi otomobil olmak üzere 54 bin 144 adet oldu.

ÜNİAK ve üniversitesi öğrencileri Ulus’ta buluştu

Bartın Üniversitesi ÜNİAK Topluluğu, üniversite öğrencilerine yönelik Ulus ilçesinde doğa yürüyüşü ve piknik düzenledi. Yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler önce Drahna Vadisi ve Ulukaya Şelalesi mevkiinde doğa yürüyüşü yaptı, sonra piknikte gönüllerince eğlendi.

PTT, 181. kuruluş yıldönümünü kutladı

Bartın'da, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nin (PTT) 181. kuruluş yıldönümü düzenlenen programla kutlandı. Kutlama programı kapsamında 181. kuruluş yıldönümü anısına PTT Merkez Müdürlüğü’nde gişeden sıra alan 181. müşteriye çeşitli hediyeler takdim edildi.

Oncevent&Desing Organizasyon TV8’5 da

Bartınlı Oncevent& Desing 22 Ekim 2021 Cuma günü saat 11:00’da TV8’5 Business Time programına konuk olacak.

AMASRA OTOPARK ALANI İÇİN YENİ A.T.İ.M BİNASI YERİ BEKLENİYOR

21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü dolayısıyla Bartın’daki gazetecilerle bir araya gelen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Amasra Taşkömürü İşletmesindeki (A.T.İ.M) atıl alanların otopark olarak değerlendirilmesiyle ilgili projeyi yakından takip ettiklerini ifade etti. Amasra’nın birinci sorunun otopark olduğunu kaydeden Başkan Çakır, sorunun çözümü için AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’ndan talepte bulanacaklarını söyledi. Recai Çakır, “Amasra Taşkömürü İşletmesindeki (A.T.İ.M) atıl alanların kentimizdeki esnaf ve misafirlerimiz için otopark alanı olarak değerlendirilerek yürüyüş yollarıyla kentimizi geliştirecek ve insanlarımızı rahatlatacak projeyi takip etmeye devam edeceğiz. Bir hizmet binası yapılacak ama onun yeri belli olana kadar tahsis sağlayamıyoruz, kiralama sağlayamıyoruz. Bize kurumdan gelen son resmi cevap bu yönde” dedi.

Kozcağız yol çalışması, Meclis gündeminde!

Memleket Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Kozcağız Beldesinde Kozcağız Beldesinde yapılan yol çalışmasını yazılı ve sözlü soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Yol çalışmasıyla ilgili cevaplanması istemiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na 4 maddelik soru önergesi veren Milletvekili Çelebi, “Bartın Kozcağız’da neden dere yatağına istinat duvarı çekilerek ana yol yapılmaktadır?” diye sordu.

Çalışanlar ve işverenler kayıt dışı istihdama dikkat!

Kayıt dışı istihdamla ilgili açıklamalarda bulunan Bartın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Vekili (SGK) Şaban Çengel, kayıt dışı istihdamla mücadelenin ülkemizin en önemli sorunları arasında yer aldığını ifade ederek kayıt dışı istihdamın çalışanlar, işverenler ve yabancı çalışanlar üzerindeki olumsuz etkilerini kamuoyuyla paylaştı.

Amasra'da ortalık karıştı

Amasra'da kavga, gergin dakikalar yaşandı

İl Başkanlarından Saadet ve MHP’ye taziye ziyareti

Siyasi partilerin Bartın il başkanları, kısa zaman önce hayatını kaybeden Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay için Saadet Partisi Bartın İl Bakanlığına ve otobüs kazasında hayatını kaybeden Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sevilmiş için MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik’e hem taziye hem de geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Bankoğlu: "Hasankadı ambulans bekliyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Hasankadı Beldesinde incelemelerde bulundu. Bankoğlu, "2021 Türkiye’sinde, Hasankadı ambulans bekliyor” dedi.

Kalaycı, Yerel Yönetimler Bölge Toplantısına katıldı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Yerel Yönetimler Başkanı Dinçer Çavuşoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, ilçe ve belde belediye başkanları ile birlikte Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Ordu’da düzenlenen ‘Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’na katıldı.

İşte pozitif vaka çıktığında okullarda alınan önlemler!

Tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da 6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitim devam ederken Milli Eğitim Bakanlığınca alınan Covid-19 tedbirleri de okullarda alınıyor. Bartın’da okullarda Covid-19 pozitif vaka çıkması durumunda yapılması gereken uygulamalar da belli oldu. İşte o uygulamalar!

Son dakika, Kırtepe'de yangın

Dört katlı binada yangın paniği

Toplam 9621 haber.