Güncel

Güncel Haberleri

Gerişkatırcı’da mısır hasadı şöleni

Slajlık Mısır Tarımında sertifikalı tohum kullanımının yaygınlaştırılarak birim alandan daha fazla ürün sağlamak amacıyla Gerişkatırcı Köyünde çiftçi Sinan Aydın’a ait 37 dekar alana ekilen slajlık mısırda hasat yapıldı.

Erkılınç “Yeni Basın Yasası hakikat mücadelesinin sembolüdür”

Çanakkale’de konuşan Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Erkılınç, yeni Basın Yasasının hakikat mücadelesinin adı ve sembolü olduğunu söyledi.

GMİS taban delege seçimleri başladı

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) 12’nci Olağan Genel Kurulu sürecinde delege Karadon Şube ile Armutçuk Şube taban delege seçimleriyle başladı. Amasra Şubesinde taban delege seçimleri 6 Ekim’de yapılacak.

Özel İdarenin 2023 bütçesi 195 milyon TL!

İl Genel Meclisi, 6 gündem maddesiyle Ekim ayı toplantılarına başladı. Gündemin ilk toplantısında 30 milyon İller Bankası Kredisi, 15 milyon Cumhurbaşkanlığı hibesi ve 47 milyon KÖYDES ödenekleriyle toplam 92 milyon TL’nin köy yolları ve içme suyu projelerine ayrıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2023 tahmini bütçesini de açıkladı. Başkan Dursun, İl Özel İdaresinin 2023 bütçesinin 195 milyon TL olacağını kaydetti.

Tır öğrenci servisine çarptı

Çok sayıda yaralı var

Halil Balık yeniden aday!

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, başkanlığa tekrar aday olduğunu açıkladı.

Kozcağız’da doğalgaz çalışmaları devam ediyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesindeki doğalgaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Bartın emniyetinden operasyon

Çok sayıda silah ele geçirildi

Kemerköprü'de korku dolu anlar

linde bıçakla kendine zarar vermeye kalktı

AK Parti’de yeni üyelere rozetlerini Kalaycı takdim etti

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kozcağız Belde teşkilatı ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda ayrıca partiye katılan Kemal Ünal, Mustafa Akdemir, Sabahattin Akalın, Turgay Acıbal, Ufuk Öztoprak'ın rozetleri Başkan Kalaycı tarafından takdim edildi.

TTK banka promosyonları güncellenmesi çalışmaları devam ediyor

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Vakıfbank Batı Karadeniz Bölge Müdürü Mustafa Kaya’yı 29 Eylül 2022 tarihinde ziyaret ederek Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) talebi ve girişimleriyle Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarını ilgilendiren banka promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili başlatılan çalışmaları görüştü.

GMİS’ten yemek yardımı açıklaması

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, kamuda çalışanlara toplu sözleşmede sosyal hak olarak verilen yemek yardımının günlük 51 TL’ye yükseltilmesi için TÜRK-İŞ ile birlikte çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

GMİS’te seçim heyecanı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 12’nci Olağan Genel Kurulu süreci, 4 Ekim-10 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak taban delege seçimleriyle başlıyor.

Erkılınç Yeni Basın Yasası köprüden önceki son çıkış

BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç, yeni Basın Yasası’nı gazetelerin geleceği açısından “köprüden önceki son çıkış” olarak gördüklerini; yazılı basının kurtuluşunun ancak dijital medyaya uyum sağlamasıyla mümkün olabileceğini söyledi.

Bu sezon 217 boğulma vakası oldu

Bartın Belediyesine ait can kurtaran ekipleri İnkumu tatil beldesinde yaz sezonunu kapattı. Sezon kapanışına katılan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediyenin aldığı tedbirler sayesinde İnkumu’nda son 5 yılda bin 500 boğulma vakasının olduğunu ancak hiç can kaybı olmadığını söyledi. Başkan Akın, bu sezonda da 217 boğulma vakası yaşandığını kaydetti.

Kayınpeder damadını katletti

Bartınlı damat kayınpeder kurbanı oldu

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu”

İçişleri Bakanlığının trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla düzenlediği kampanya kapsamında Türkiye’de eş zamanlı olarak Bartın’da da Ağdacı İlkokulunda etkinlik gerçekleştirildi. Bartın Valisi Nurtaç Arslan etkinlikte öğrencilere trafikte ne yapmaları gerektiğini ve yaya önceliğini anlattı.

Yalçınkaya, Hattat'a sert çıktı

Dört dönem Bartın Milletvekilliği yapan CHP Bartın Eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat’ın kendisiyle ilgili açıklamalarına sert çıktı. Hattat’ın açıklamalarının haksız, yanıltıcı ve eksik bilgilere dayandığını belirten Yalçınkaya, “Hattat’ın karakteri, durumlara ve menfaatlerine göre değişiklik gösterecek tutum ve davranışlar sergilemeye müsait olabilir. Ancak 20 yılı aşkın siyasi hayatımda duruşum ve ilkem hep “Bartın Halkının Menfaatleri” yanında olmuştur” dedi. Yalçınkaya ayrıca Hattat Enerji ve Maden A.Ş’nin (HEMA) ödemesi gereken rödovans bedelini ödemeyerek devleti milyonlarca liralık zarara uğrattığını kaydetti.

Ruslar yine Amasra’yı gezdi

Rusya'dan demir alan 843 yolcu ve 427 mürettebatı bulunan Astoria Grande adlı Amasra Limanına yeniden demirledi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, üçüncü kez limana demirleyen gemi için “Aralık ayına kadar her hafta Amasra yolcu limanına Rus turistleri getirecek olan Astoria Grande’nin 2023 yılı için de Amasra’ya 23 seferi planlandı ve kesinleşti” dedi.

Toplam 10580 haber.