Güncel

Belediyeden yangın bölgeleri için yardım kampanyası Belediyeden yangın bölgeleri için yardım kampanyası
ATİM OTOPARK PROJESİ ÇIKMAZA MI GİRDİ? ATİM OTOPARK PROJESİ ÇIKMAZA MI GİRDİ?
Orman yangınları sonrasında yapılabilecekleri canlı yayında anlattı Orman yangınları sonrasında yapılabilecekleri canlı yayında anlattı
Amasra'da korkutan görüntü Amasra'da korkutan görüntü
BARTIN'DA 2 YENİ İSTİHDAM PROJESİNE ONAY BARTIN’DA 2 YENİ İSTİHDAM PROJESİNE ONAY
Ereğli'den  4 ildeki gazeteciler için muhteşem gezi Ereğli'den 4 ildeki gazeteciler için muhteşem gezi
Kalaycı 'Ormanın kahramanları gururumuzdur' Kalaycı “Ormanın kahramanları gururumuzdur”
Bartın'da 6 ayda 31 proje tamamlandı Bartın’da 6 ayda 31 proje tamamlandı
'Orman yangınlarının yüzde 90'ından fazlası insan kaynaklı' “Orman yangınlarının yüzde 90’ından fazlası insan kaynaklı”
Gençler piknikte buluştu Gençler piknikte buluştu
Özel İdare'den engellilere akülü araç desteği Özel İdare’den engellilere akülü araç desteği
Valilik kararı ile yasaklandı Valilik kararı ile yasaklandı
Tarlada parçalanmış halde bulundu Tarlada parçalanmış halde bulundu
Saman yüklü tır devrildi Saman yüklü tır devrildi
İnkumu araç girişine kapatıldı İnkumu araç girişine kapatıldı
O bölgelere giriş yasaklandı O bölgelere giriş yasaklandı
Valilikte olağanüstü toplantı Valilikte olağanüstü toplantı
Fırıncılardan 'Poşette ekmek satışı kaldırılsın' talebi Fırıncılardan “Poşette ekmek satışı kaldırılsın” talebi
Hendekyanında bıçaklı kavga Hendekyanında bıçaklı kavga
Gençler piknikte buluşacak Gençler piknikte buluşacak
Güncel Haberleri

Belediyeden yangın bölgeleri için yardım kampanyası

Türkiye’nin güneyindeki orman yangınları için yardım kampanyası başlatan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediyesi olarak yangın bölgelerine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıyoruz. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması adına yardım kampanyası büyük önem teşkil ediyor. İmkanı olan tüm vatandaşlarımızın yardım kampanyamıza kulak vermesini rica ediyoruz” dedi.

ATİM OTOPARK PROJESİ ÇIKMAZA MI GİRDİ?

Amasra’daki otopark sorunun çözümü için yapılan TTK Amasra Taşkömürü İşletme Mesessine (ATİM) ait alanın otopark olarak kullanılması projesinin ilçedeki sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinin ortak görüşüyle ortaya çıktığını ifade eden Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, projeden Amasra Belediyesinin devre dışı bırakıldığını söyledi. İlgili kurumlar üzerinde ve alanın kullanmasında tasarrufta bulunma yetkisine sahip olmadıklarını vurgulayan Başkan Çakır, projenin işletmesinin en iyi Amasra Belediyesince yapılabileceğini kaydetti. Projeyle ilgili Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanının oluru da olduğunu belirten Çakır, projede sorunun nerden kaynaklandığını anlayamadıklarını dile getirdi. Çakır, “Samimiyetle söylüyorum tasarruf hakkımız tabi ki yok. Bu; kenttin, esnafın, gelen misafirin ihtiyacıdır. Bizim derdimiz inatlaşmak değil, bu kentin çıkarı. Biz sorumluluğu almak istiyoruz. Projemizi de ona göre oluşturmuştuk” dedi.

Orman yangınları sonrasında yapılabilecekleri canlı yayında anlattı

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Kırdar, CNN Türk canlı yayınında Türkiye’de devam eden yangınlarla ilgili açıklamalarda bulunarak yangın sonrası yapılabilecekleri sıraladı.

Amasra'da korkutan görüntü

Görenler ihbar hattını aradı.

BARTIN’DA 2 YENİ İSTİHDAM PROJESİNE ONAY

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Sanayi Bakanlığınca yürütülen SOGEP kapsamında Bartın’da 2 yeni istihdam projesine onay verildiğini açıkladı.

Ereğli'den 4 ildeki gazeteciler için muhteşem gezi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Düzce, Akçakoca, Karabük, Bartın, Zonguldak, Çaycuma, Devrek, Kozlu, Ereğli ve Alaplı’dan çok sayıda gazeteciyi kentte ağırladı. Tanıtım turunun ardından açıklamalarda bulunan Başkan Posbıyık, Ereğli’nin hem sanayi hem de turizm kenti olduğunu söyledi.

Kalaycı “Ormanın kahramanları gururumuzdur”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, PKK’lı teröristler tarafından özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde büyük felakete yol açan orman yangınları ile ilgili devletin ellerindeki bütün imkanları ile mücadele ettiğini söyledi.

Bartın’da 6 ayda 31 proje tamamlandı

3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında ZOOM üzerinden (çevrim içi) yapıldı. Vali Güner toplantıda 2021 yılının 6 aylık dönemi içerisinde; 285 projede çalışma yapıldığını, 285 projeden 31’inin tamamlandığını, 126 projede faaliyetlerin devam ettiğini, 33 projenin ihale aşamasında, 95 projede ise henüz çalışmalara başlanılmadığını söyledi.

“Orman yangınlarının yüzde 90’ından fazlası insan kaynaklı”

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mertol Ertuğrul, Türkiye’de son 3 günde çıkan 71 orman yangınıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak “Orman yangınlarının yüzde 90’ından fazlası insan eliyle çıkmaktadır” dedi.

Gençler piknikte buluştu

AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir tarafından Balamba Piknik alanında 'Bartınlı Gençlik Buluşması' isimli bir etkinlik düzenlendi. Pikniğe AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yer alırken, Araştırmacı Yazar Selim Cerrah'ın da konuşmacı olarak katıldı. Araştırmacı Yazar Selim Cerrah, Türkiye'nin kendisinde başkasını düşündürmeyecek şekilde güzellikte ve büyüklükte bir kara parçası olduğunu belirtti.

Özel İdare’den engellilere akülü araç desteği

Bartın İl Özel İdaresi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli vatandaşlara akülü araç hibe edildi. İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin bu tür sosyal sorumluluk projelerinin artarak devam edeceğini kaydetti. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Özel İdarenin engelli vatandaşların ihtiyaçlarına koşmaya devam edeceğini vurgularken Bartın Valisi Sinan Güner de Özel İdarenin bu çalışmalarla her kesime hitap etme gayreti içerisinde olduğunu kaydetti.

Valilik kararı ile yasaklandı

Sıkı tedbirler uygulanıyor, tüm ekipler teyakkuzda

Tarlada parçalanmış halde bulundu

Şok manzara ile karşılaştı

Saman yüklü tır devrildi

Kontrolden çıkan tır devrildi

İnkumu araç girişine kapatıldı

inkum araç girişine kapatıldı

O bölgelere giriş yasaklandı

İkinci bir emre kadar giriş yasak

Valilikte olağanüstü toplantı

Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Toplantısı Vali Sinan Güner başkanlığında yapıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ında katıldığı toplantıda; havaların ısınmasıyla birlikte yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmaların ele alındı. İlimizde olabilecek orman yangınlarına karşı alınacak tedbirler, yangın esnasında yapılacak mücadele çalışmaları, yürütülmesi gereken faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Fırıncılardan “Poşette ekmek satışı kaldırılsın” talebi

Bartın’daki fırıncılar ve vatandaşlar poşet içerisinde ekmek satışının kaldırılmasını istiyor. Fırıncılar pandemi dolayısıyla yapılan bu uygulamanın büyük şehirlerde kaldırıldığını ifade ederek poşet içerisinde satılan sıcak ekmeğin nemlendiğini ve vatandaşların bu ıslak ekmeklerden oldukça rahatsız olduğunu ifade ediyor.

Hendekyanında bıçaklı kavga

Çıkan kavgada iki kişi yaralandı

Toplam 9383 haber.