Güncel

TYP KURALARI ÇEKİLDİ TYP KURALARI ÇEKİLDİ
Şehit ailesine övünç madalyası Şehit ailesine övünç madalyası
Valilik 'Yasal yetkilerin kullanması hukuk mücadelesi değildir' Valilik “Yasal yetkilerin kullanması hukuk mücadelesi değildir”
Tepe'den 'Sesimizi duyun' çağrısı Tepe’den “Sesimizi duyun” çağrısı
2. OSB için parsel tahsisleri devam ediyor 2. OSB için parsel tahsisleri devam ediyor
Türkiye'nin ilk yeraltı barajında imzalar tamam Türkiye’nin ilk yeraltı barajında imzalar tamam
Güzelcehisar'da fındık kabuğundan doğal gübre Güzelcehisar’da fındık kabuğundan doğal gübre
Valilikten otobüs ve minibüsler için yeni kararlar! Valilikten otobüs ve minibüsler için yeni kararlar!
263 kişi kura ile belirlenecek 263 kişi kura ile belirlenecek
Yanaz ve Celilbeyoğlu suya kavuşacak Yanaz ve Celilbeyoğlu suya kavuşacak
MARZINC YÖNETİMİ SON NOKTAYI KOYDU MARZINC YÖNETİMİ SON NOKTAYI KOYDU
Bartın-Kurucaşile yolu 2 yılda tamamlanacak Bartın-Kurucaşile yolu 2 yılda tamamlanacak
AK Parti'den Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu AK Parti’den Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
Valilikten yeni koronavirüs kararları! Valilikten yeni koronavirüs kararları!
Kalp krizi geçiren hastanın imdadına koştu Kalp krizi geçiren hastanın imdadına koştu
3 bin kişilik öğrenci yurdu inşaatı bitti 3 bin kişilik öğrenci yurdu inşaatı bitti
Bartın'da ev karantinasına uymayan 12 kişiye işlem Bartın'da ev karantinasına uymayan 12 kişiye işlem
Bartın'da ilginç anlar Bartın'da ilginç anlar
Köylerde yol ve su seferberliği Köylerde yol ve su seferberliği
Valilikten 2 yeni koronavirüs kararı Valilikten 2 yeni koronavirüs kararı
Güncel Haberleri

TYP KURALARI ÇEKİLDİ

Bartın'da İŞKUR tarafından okullar için TYP kapsamında işe alınacak 225 temizlik görevlisi, 38 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 263 kişi noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belli oldu. Bartın Merkez ve köylerindeki okullarda temizlik görevlisi olarak görevlendirilecek 157 kişi için 1089, Bartın genelindeki okullarda görevlendirilecek 38 güvenlik görevlisi içinse toplam 290 başvuru yapıldığı öğrenildi.

Şehit ailesine övünç madalyası

Şehit J. Uzm. Çvş. Rıstam Çetin’in Bartın’da yaşayan eşi ve kızına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi. Törende gurur ve hüzün bir arada yaşandı.

Valilik “Yasal yetkilerin kullanması hukuk mücadelesi değildir”

“Meclis Hukuk Mücadelesinde Son Noktayı Koydu” başlığıyla yayımlanan haberle ilgili açıklamada bulunan Bartın Valiliği, “hukuk mücadelesi olarak isimlendirilen süreç, Vali tarafından İl Genel Meclisine havale edilen bir konunun görüşülerek usulüne uygun bir şekilde olumlu veya olumsuz bir karara bağlanmasını sağlamak için İl Özel İdaresi Kanununun 15’inci maddesinde gösterilen işlemlerin yapılmasından ibarettir. Vali ve İl Genel Meclisinin yasal yetkilerini kullanması bir hukuk mücadelesi olarak nitelendirilemez” dedi.

Tepe’den “Sesimizi duyun” çağrısı

Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, pandemi süreci nedeniyle çok zor günler geçiren kahveci, kantinci ve müzikhol işletmecisi esnafın nefes alacak gücü kalmadığını söyledi.

2. OSB için parsel tahsisleri devam ediyor

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’la birlikte Bartın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ziyaret eden Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Kamulaştırma işlemleri ve yargı süreçleri tamamlanan 744 bin metrekare ilave alanda sanayi parsellerinin tahsisleri devam ediyor. Bartın OSB’ye ilave 5000 yeni istihdam sağlayacak olan ilave alanla birlikte OSB’nin büyüklüğü 1 milyon 744 bin metrekareye ulaşacak” dedi.

Türkiye’nin ilk yeraltı barajında imzalar tamam

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın şehir merkezi, Amasra İlçesi ve Abdipaşa Beldesinin içme suyu sorununu kalıcı olarak çözecek olan Bahçecik Yeraltı Barajı ve Ilındır Barajı yapımına dair sözleşmenin imzalandığını açıkladı. Tunç, “Bahçecik Ilındır Yeraltı Barajı Projesi ile Bartın ve Amasra’nın 50 yıllık su sorunun çözeceğiz. Proje ile Bahçecik Kaynağına yıllık 372 bin metreküp içme suyu ilave olarak verilecek” dedi.

Güzelcehisar’da fındık kabuğundan doğal gübre

Bartın İlinde 74 Tarımsal Proje içerisinde yer alan ‘‘Fındık Zurufunun ve Budama Artığı Dallarının Kompost Yapılarak Organik Gübre Olarak Kullanılması Projesi kapsamında doğal gübre olarak fındık zurufu kompostu çalışmaları Güzelcehisar Köyü’nde devam ediyor.

Valilikten otobüs ve minibüsler için yeni kararlar!

Şehirler arası yolcu taşıması yapan bazı firmaların HES kodu uygulamasına uymadıklarının tespit edildiğini açıklayan Bartın Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar aldı. Valiliğin aldığı karara göre; HES kodu olmayan yolcuya bilet satışı yapan firmalara idari para cezası uygulanacak. Kodu olmayan yolcuları kabul eden araçlar ise 10 gün süreyle seferlerden men edilecek.

263 kişi kura ile belirlenecek

Dikkat, Başvurular yarın sona eriyor.

Yanaz ve Celilbeyoğlu suya kavuşacak

İl Özel İdaresince Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) 2020 projeleri kapsamında Yanaz Köyü’nde yürütülen içme suyu çalışmalarında sona gelindi. Projenin yüzde 75’inin tamamlandığını ifade eden Valilik, Celilbeyoğlu Köyündeki içme suyu çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

MARZINC YÖNETİMİ SON NOKTAYI KOYDU

Karabük Organize Sanayi Bölgesinde çinko üretimini sürdüren MARZINC A.Ş’nin fabrikasını Bartın’a taşıyacağı ve Kozcağız’da aldığı binada üretime başlayacağına yönelik iddialara şirket yönetiminden cevap geldi. Şirketten yapılan açıklamada; “Binamızda asla üretim yapılmayacak, yalnızca dış ticaret operasyonlarımızda depolama alanı olarak

Bartın-Kurucaşile yolu 2 yılda tamamlanacak

AK Parti Kurucaşile 6. Olağan İlçe Kadın Kolları Kongresine katılan ve Kurucaşile’de bir dizi incelemelerde bulunan Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, devam eden Bartın-Kurucaşile yol çalışmalarını ziyaret etti. Çalışmalar bittiğinde 60 kilometrelik bir yolun uzunluğunun 45 kilometreye düşeceğini ifade eden Tunç, “İnşallah bu yol 2 sene içerisinde tamamlanacak ve Bartın-Kurucaşile arası 20 dakikaya, bilemediniz yarım saatte düşecek” dedi.

AK Parti’den Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

AK Parti Bartın İl teşkilatı, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle yazar Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu. Bartın Adliyesi önündeki açıklamada AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir, Mütercimlerin sözlerini “ağır ve çirkin ithamlar” olarak niteledi.

Valilikten yeni koronavirüs kararları!

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı yeni kararlara göre; Bartın’da park, bahçe ve rekreasyon ve mesire alanları ile açık veya kapalı spor tesislerinin kapasitesi belirlenerek bu kapasite dışında kimse alınmayacak. İşyerlerindeki “hayırlı olsun” ve tanışma ziyaretleri de yasaklandı. İşletmelerde ise kurallara uymayanlara da ayrı ayrı ceza uygulanacak.

Kalp krizi geçiren hastanın imdadına koştu

Aile hekimi koşarak geldi

3 bin kişilik öğrenci yurdu inşaatı bitti

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 3 bin kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdu inşaatının tamamlandığını açıkladı. Tunç, ayrıca Bartın Üniversitesi Kutlubey kampüsü içerisinde yapımı devam eden 1000 kişilik kız öğrenci yurdu inşaatını da ziyaret etti.

Bartın'da ev karantinasına uymayan 12 kişiye işlem

Bartın’da ev karantinasına uymadığı tespit edilen 12 kişi, karantina yurdu olarak belirlenen Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci Yurdunda karantina altına alındı. Karantina kararına uymayan bu 12 kişi hakkında 2 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle savcılığı suç duyurusunda bulunulacağı ifade edilirken yine ev karantinası kararı olup ev ortamı müsait olmadığı için yurtta kalan 10 kişi de karantina süresini tamamladı.

Bartın'da ilginç anlar

Sürücüler tarafından görüntülendi

Köylerde yol ve su seferberliği

İl Özel İdaresi, 2020 KÖYDES Projeleri kapsamında Arıt Balat, Turanlar gurup yolunda sıcak asfalt çalışmalarına başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun çalışmaları yerinde incelerken yine KÖYDES kapsamında Eski Hamidiye Köyünde yürütülen içme suyu çalışmalarında da sona yaklaşıldı.

Toplam 8527 haber.