Sağlık

Sağlıklı Yaşam ödülü Amasra'nın Sağlıklı Yaşam ödülü Amasra’nın
Bakan Koca'dan üzücü haber! Bakan Koca'dan üzücü haber!
Panik yok, kitler emin ellerde! Panik yok, kitler emin ellerde!
Koronavirüse yakalandı, kurtulamadı Koronavirüse yakalandı, kurtulamadı
Sağlıkçılar ek ödeme değil, tek ödeme istedi Sağlıkçılar ek ödeme değil, tek ödeme istedi
Koronavirüsle mücadelede yerli enzim tamam Koronavirüsle mücadelede yerli enzim tamam
Kalaycı, gurbetçileri yalnız bırakmadı Kalaycı, gurbetçileri yalnız bırakmadı
Bartın'a 40 yeni doktor atandı Bartın’a 40 yeni doktor atandı
Korona tedbirleri kapsamında yeni kararlar Korona tedbirleri kapsamında yeni kararlar
Hekimlerden 'Tükendik' çağrısı Hekimlerden “Tükendik” çağrısı
65 yaş üstünün muayene saatleri kısıtlandırıldı 65 yaş üstünün muayene saatleri kısıtlandırıldı
Bartın'da koronadan bir can kaybı daha Bartın'da koronadan bir can kaybı daha
Güner: Güner:
Durmuş 'Çarpık döner sermaye sistemine son verilmeli' Durmuş “Çarpık döner sermaye sistemine son verilmeli”
Bakan Koca açıkladı, o iller arasında Bartın da var Bakan Koca açıkladı, o iller arasında Bartın da var
Bakan Koca açıkladı, o iller arasında Bartın da var Bakan Koca açıkladı, o iller arasında Bartın da var
Hastaneye 7 uzman hekim daha atandı Hastaneye 7 uzman hekim daha atandı
Hastaneden 'MHRS'den randevunuzu alın' çağrısı Hastaneden “MHRS’den randevunuzu alın” çağrısı
Başhekim Alıcı görevine geri döndü Başhekim Alıcı görevine geri döndü
Tunç'tan Bartın'daki sağlık çalışanlarına teşekkür Tunç’tan Bartın’daki sağlık çalışanlarına teşekkür
Sağlık Haberleri

Sağlıklı Yaşam ödülü Amasra’nın

Amasra Belediyesi, 2019’daki Avrupa Hareketlilik Haftasında düzenlediği etkinlikler dolayısıyla Sağlıklı Kentler Birliği'nden "Sağlıklı Yaşam" ödülü aldı.

Bakan Koca'dan üzücü haber!

Koronavinüs Bilim Kurulu Toplantısı’nda Bartın’a ilişkin verileri paylaşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yatak doluluk oranının Bartın’da yüzde 77,32, Ventilatör doluluk oranının da yüzde 65,8 olduğunu belirtti. Bakan Koca , bu iki kriter göz önüne alındığında Bartın’ın Türkiye’de maalesef ilk sırada yer aldığını söyledi. Koca, "En yüksek doluluk oranı yüzde 77,32 ile Bartın'da bulunuyor. Bartın'ı; Batman, Sakarya, Ordu, Samsun, Giresun ve Hatay takip ediyor" dedi.

Panik yok, kitler emin ellerde!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kamuoyu tarafından merak edilen Covid-19 testlerinin uygulandığı PCR Test Kitlerinin akıbetiyle ilgili açıklamada bulundu. PCR Test Kitlerinin diğer tüm tıbbi atıklar gibi lisanslı tıbbi atık firması tarafından toplandığını ifade eden Müdürlük, atıkların sterilize edildikten sonra bertaraf edildiğini söyledi. Müdürlük 2019’da Bartın’daki sağlık kuruluşlarından toplam 215 ton tıbbi atık toplandığını da kaydetti.

Koronavirüse yakalandı, kurtulamadı

Koronavirüsten can kaybı, henüz 39 yaşındaydı

Sağlıkçılar ek ödeme değil, tek ödeme istedi

Sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek ve taleplerini gündeme getirmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapan Türk-Sağlık Sen, “Ne yazık ki 6 aylık bu süreçte 3 ay süren adı tavandan ama kendi yavandan olan bir ek ödeme ile sorunlar geçiştirildi” dedi.

Koronavirüsle mücadelede yerli enzim tamam

Bartın Üniversitesi laboratuvarlarında aralıksız 3 ay süren çalışmaların ardından Koronavirüs (Covid-19) tedavisinde kullanılacak önleyici ve tedavi edici ilaçların testleri için gereken kritik öneme sahip “3CLpro” adlı enzim yerli olarak üretildi.

Kalaycı, gurbetçileri yalnız bırakmadı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı yurt dışı çıkışlarda istenilen Covid-19 testi için Bartın Devlet Hastanesine başvuran gurbetçilerle bir araya geldi. Kalaycı gurbetçilerin yanı sıra iş, okul vb. nedenlerle yurt dışına çıkacak olan vatandaşlarla da istişarelerde bulundu.

Bartın’a 40 yeni doktor atandı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 4’ü uzman, 36’sı pratisyen olmak üzere toplam 40 yeni doktor daha atandığını açıkladı. Tunç, “Talep ettiğimiz branşlarda kadro açılmasını sağlayan Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Korona tedbirleri kapsamında yeni kararlar

İl Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı yeni kararlar açıklandı

Hekimlerden “Tükendik” çağrısı

Pandemi sürecinde hekimler başta olmak üzere sağlık çalışanlarının artık nefes alamayacak duruma geldiğini ve hekimlerdeki tükenmişliğin farkına varılması gerektiğini kaydeden Bartın Tabip Odası, taleplerini açıkladı. Pandemi dikkate alınarak maaşlarında artış yapılması talep eden hekimler, temel maaş alabilmelerinin sağlanmasını; bu gerçekleşinceye kadar mevcut döner sermaye ödemelerinin salgın bitinceye kadar tavandan ödenmesini, Aile Sağlığı Merkezi ve ilçe Sağlık Müdürlüklerinde çalışan hekimlere de yansıtılmasını istedi.

65 yaş üstünün muayene saatleri kısıtlandırıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşların Bartın Devlet Hastanesi’nde muayene saatleri kısıtlandı. 65 yaş üstünün hastane muayene saatleri 10.30-14.30 oldu.

Bartın'da koronadan bir can kaybı daha

Hastanede tedavi gören bir kişi vefat etti, Vaka sayısı merak ediliyor

Güner:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla ülke genelinde esnaf başta olmak üzere pazarlar, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarına yönelik yapılan koronavirüs denetimlerinin Bartın ayağı gerçekleştirdi. Bartın’daki denetimleri yakından takip eden Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın’da şuanda ev karantinası dahil toplam 100’ün üzerinde vaka sayısının olduğunu doğruladı. “Hastanede yatan sayısı 100’den fazla değilse de evdekilerle beraber toplam sayı 100’den fazla” diyen Güner, Bartın Devlet Hastanesinin de tamamen pandemi hastanesine dönüştürülmesiyle ilgili henüz bir talep olmadığını söyledi.

Durmuş “Çarpık döner sermaye sistemine son verilmeli”

2020 Döner Sermaye Sistemiyle ilgili açıklama yapan Sağlık-Sen Bartın Şubesi Başkanı Naci Durmuş, sağlık çalışanlarının temel sorununun döner sermaye sistemi olduğunu ifade ederek “Fedakar sağlık çalışanları arasında ayrım yapan, hak gasp eden, alın terini yok sayan, bu çarpık döner sermaye sistemine bir an önce son verilmelidir” dedi.

Bakan Koca açıkladı, o iller arasında Bartın da var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarını açıkladı.

Bakan Koca açıkladı, o iller arasında Bartın da var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarını açıkladı.

Hastaneye 7 uzman hekim daha atandı

Bartın Devlet Hastanesine nöroloji uzmanı, anestezi ve reanimasyon uzmanı, ortopedi ve travmatoloji uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı, iç hastalıkları uzmanı ve tıbbi biyokimya uzmanı olmak üzere 7 uzman hekim daha atandı. Hekimler, hasta kabulüne başladı.

Hastaneden “MHRS’den randevunuzu alın” çağrısı

Bartın Devlet Hastanesi, muayene olmak isteyen vatandaşlardan ve hastalardan Merkezi Hekim Randevu Sisteminden (MHRS) randevu alarak hastane polikliniklerine başvurmalarını istedi.

Başhekim Alıcı görevine geri döndü

Soruşturma devam ederken görevden alınan Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ersoy Alıcı, açtığı göreve iade davasın kazanarak yeniden görevine geri döndü.

Toplam 85 haber.