Sağlık

Sağlıkçılardan miniklere işitme taramaları Sağlıkçılardan miniklere işitme taramaları
Tunç'tan Bakan Koca'ya ziyaret Tunç’tan Bakan Koca’ya ziyaret
Denetimler devam ediyor Denetimler devam ediyor
Sigarayı bırakmak isteyenler Alo 171 sizi bekliyor! Sigarayı bırakmak isteyenler Alo 171 sizi bekliyor!
Türkiye'de her 5 kişiden 1'i kanserden ölüyor Türkiye’de her 5 kişiden 1’i kanserden ölüyor
Gribe dikkat Gribe dikkat
Düzenli fiziksel aktivite şart! Düzenli fiziksel aktivite şart!
Rahim ağzı kanseri kader değil! Rahim ağzı kanseri kader değil!
Müdürlükten okullarda verem eğitimi Müdürlükten okullarda verem eğitimi
Sinsi hastalık 'Verem'e dikkat! Sinsi hastalık “Verem”e dikkat!
Koç: 'TÜRKÖK'le yeni yılda umut olun' Koç: “TÜRKÖK’le yeni yılda umut olun”
İşte meme kanserinde bilinmesi gerekenler! İşte meme kanserinde bilinmesi gerekenler!
NİKOTİN BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE TOPLANTILARI BAŞLADI NİKOTİN BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE TOPLANTILARI BAŞLADI
Koç, 'Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında yeni bir boyuta geçilmiştir' Koç, “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında yeni bir boyuta geçilmiştir”
KOÇ'TAN DÜNYA HEPATİT GÜNÜ AÇIKLAMASI KOÇ’TAN DÜNYA HEPATİT GÜNÜ AÇIKLAMASI
KOÇ'TAN RAMAZAN SONRASINDA BESLENME ÖNERİLERİ  KOÇ’TAN RAMAZAN SONRASINDA BESLENME ÖNERİLERİ 
KOÇ'TAN RAMAZAN BESLENMESİ UYARISI KOÇ’TAN RAMAZAN BESLENMESİ UYARISI
Koç'tan ulusal fenilketonüri günü açıklaması Koç’tan ulusal fenilketonüri günü açıklaması
Müdürlükten dünya tütünsüz günü standı Müdürlükten dünya tütünsüz günü standı
Sağlık-Sen'den Tunç'a ziyaret Sağlık-Sen’den Tunç’a ziyaret
Sağlık Haberleri

Sağlıkçılardan miniklere işitme taramaları

Sağlık İl Müdürlüğünce il genelindeki 1. Sınıf öğrencilerine yönelik yapılan işitme taramaları devam ediyor. Müdürlük tarama testlerini birinci basamakta sunulan diğer sağlık hizmetleri gibi ücretsiz gerçekleştirirken 2019-2020 yılı eğitim-öğrenim dönemi taramalarının Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Tunç’tan Bakan Koca’ya ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek Bartın’daki devam eden sağlık yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Denetimler devam ediyor

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri ilimizde faaliyet gösteren ekmek ve simit fırınlarında gerçekleştirmiş olduğu denetimlere devam ediyor.

Sigarayı bırakmak isteyenler Alo 171 sizi bekliyor!

Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Alpaslan Erol, cilt, dudak, gırtlak kanseri başta olmak üzere sigaranın sebep olduğu hastalıkları tek tek sıralayarak sigarayı bırakmak isteyenlerin Sigara Bırakma Danışma Hattı ALO 171’den veya Bartın Toplum Sağlığı Merkezinden destek alabileceğini söyledi.

Türkiye’de her 5 kişiden 1’i kanserden ölüyor

Dünya Kanser Günü dolayısıyla açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Alpaslan Erol, kanser taramalarını yaptırmayan tüm vatandaşları KETEM ve Aile Hekimliği Birimlerine davet etti. Dünya genelinde yaklaşık her 6 ölümden biri, ülkemizde ise her 5 ölümden biri kanser nedeniyle gerçekleştiğini kaydeden Erol, Kanserde erken teşhis hayat kurtarır” dedi.

Gribe dikkat

Mevsim değişikliği ile havaların bir sıcak bir soğuk olması grip ve soğuk algınlığı hastalıklarını da beraberinde getirdi. Grip dolayısıyla birçok kişi aile hekimlerine hastanelere giderken Bartın İl Sağlık Müdür Dr. Dursun Koç, gribal enfeksiyonlarda antibiyotik kullanımına dikkat çekti.

Düzenli fiziksel aktivite şart!

Sağlık İl Müdürlüğü uzmanları, fiziksel aktivitenin her yaşta önemli olduğuna dikkat çekerek düzenli fiziksel aktivitenin sağlığın korunması ve geliştirilmesinde önemli rol oynadığını söyledi.

Rahim ağzı kanseri kader değil!

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri farkındalık ayı dolayısıyla açıklamada bulundu. Rahim ağzı kanseri; dünyada kadınlarda meme kanseri ve kalın bağırsak kanserinden sonra üçüncü sıklıkta görülen bir kanser türü olduğunu ifade eden Koç, Türkiye’de ise bu kanser türünün 10. Sırada yer aldığını söyledi.

Müdürlükten okullarda verem eğitimi

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 71.Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası kapsamında verem ile ilgili olarak toplumun bilgilendirilmesi ve bu hastalığa bütün kesimlerin dikkatinin çekilmesi amacıyla okullarda eğitim düzenlendi.

Sinsi hastalık “Verem”e dikkat!

Tüberküloz yani halk arasında bilinen adıyla verem, kendisini fark ettirmeden ilerleyen ve dünyada hala en çok ölüme sebep olan hastalıklardan biri olarak biliniyor. Ülkemizde “İnce hastalık” adıyla da bilinen tüberküloz, solunum yoluyla kolayca bulaşabiliyor. Tüberküloz bakterisi kişinin bağışıklığının en zayıf anını kolluyor ve hastalık ortaya çıkıyor. Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Verem Savaş Haftası kapsamında tüberküloz hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Koç: “TÜRKÖK’le yeni yılda umut olun”

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Bartın halkının ve sağlık çalışanlarının yeni yılını kutladı. “2018’in sağlık, bolluk, bereket, kardeşlik, huzur ve dayanışma içinde geçen bir yıl olmasını temenni ederim” diyen Koç, kemik iliği nakli bekleyen hastalarımıza kemik iliği bulmak için yürütülen TÜRKÖK projesi hakkında da açıklamada bulundu.

İşte meme kanserinde bilinmesi gerekenler!

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, meme kanserinin erken tanı, tarama testi, belirtileri ve yakalanma riskini artıran durumlar hakkında açıklamalarda bulundu.

NİKOTİN BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE TOPLANTILARI BAŞLADI

“Bağımlı olma”

Koç, “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında yeni bir boyuta geçilmiştir”

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARINDA ÜLKEMİZDE YENİ DÖNEM -

KOÇ’TAN DÜNYA HEPATİT GÜNÜ AÇIKLAMASI

Dikkat Yılda 1,34 milyon insan bu virüsten ölüyor!

KOÇ’TAN RAMAZAN SONRASINDA BESLENME ÖNERİLERİ 

“Sindirim sistemi rahatsızlıklarına dikkat!”

Toplam 41 haber.