Sağlık

Hastaneye 7 uzman hekim daha atandı Hastaneye 7 uzman hekim daha atandı
Hastaneden 'MHRS'den randevunuzu alın' çağrısı Hastaneden “MHRS’den randevunuzu alın” çağrısı
Başhekim Alıcı görevine geri döndü Başhekim Alıcı görevine geri döndü
Tunç'tan Bartın'daki sağlık çalışanlarına teşekkür Tunç’tan Bartın’daki sağlık çalışanlarına teşekkür
Coşkun 'Sağlık çalışanları ek ödemelerdeki adaletsizlik nedeniyle mağdur' Coşkun “Sağlık çalışanları ek ödemelerdeki adaletsizlik nedeniyle mağdur”
Kovid-19 salgını için kritik enzim üretilecek Kovid-19 salgını için kritik enzim üretilecek
Bankoğlu, corona salgınında Bartın'daki son durumu sordu Bankoğlu, corona salgınında Bartın’daki son durumu sordu
Psikososyal Destek Hattı devrede Psikososyal Destek Hattı devrede
Solunum cihazı çoklayıcısı üretiler Solunum cihazı çoklayıcısı üretiler
Süresi dolan sağlık raporları ve reçetesi olanlar dikkat! Süresi dolan sağlık raporları ve reçetesi olanlar dikkat!
Bartın'da iyileşen hasta sayısı Bartın’da iyileşen hasta sayısı
Bakan Koca illerdeki vaka sayısını açıkladı Bakan Koca illerdeki vaka sayısını açıkladı
'Psikososyal Destek Hattı'yla evde yalnız değilsiniz! “Psikososyal Destek Hattı”yla evde yalnız değilsiniz!
Koranavirüs tanısı için yerli  enzim üretildi Koranavirüs tanısı için yerli enzim üretildi
Bartın'a 167 yeni sağlık personeli atanacak Bartın’a 167 yeni sağlık personeli atanacak
Hastanede dezenfeksiyon çalışmaları tam gaz Hastanede dezenfeksiyon çalışmaları tam gaz
Devlet Hastanesinde üst düzey korona önlemi Devlet Hastanesinde üst düzey korona önlemi
Bankoğlu, Tıp Bayramında Coronaya dikkat çekti Bankoğlu, Tıp Bayramında Coronaya dikkat çekti
Güner, Tıp Bayramını kutladı Güner, Tıp Bayramını kutladı
Tunç, Tıp Bayramını kutladı Tunç, Tıp Bayramını kutladı
Sağlık Haberleri

Hastaneye 7 uzman hekim daha atandı

Bartın Devlet Hastanesine nöroloji uzmanı, anestezi ve reanimasyon uzmanı, ortopedi ve travmatoloji uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı, iç hastalıkları uzmanı ve tıbbi biyokimya uzmanı olmak üzere 7 uzman hekim daha atandı. Hekimler, hasta kabulüne başladı.

Hastaneden “MHRS’den randevunuzu alın” çağrısı

Bartın Devlet Hastanesi, muayene olmak isteyen vatandaşlardan ve hastalardan Merkezi Hekim Randevu Sisteminden (MHRS) randevu alarak hastane polikliniklerine başvurmalarını istedi.

Başhekim Alıcı görevine geri döndü

Soruşturma devam ederken görevden alınan Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ersoy Alıcı, açtığı göreve iade davasın kazanarak yeniden görevine geri döndü.

Tunç’tan Bartın’daki sağlık çalışanlarına teşekkür

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın’daki koronavirüsle mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Coşkun “Sağlık çalışanları ek ödemelerdeki adaletsizlik nedeniyle mağdur”

Ebeler Haftası dolayısıyla açıklama yapan Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun, “Salgınla mücadelenin kahramanlarının emeklerinin karşılığı ödenmez. Onlarda bunu milli bir vazife olarak bir karşılık beklemeden yapıyorlar. Ama sorunlarını çözmek, mağduriyetlerinin gidermek kahramanlarımız için yapılacak en önemli iştir” dedi.

Kovid-19 salgını için kritik enzim üretilecek

Bartın Üniversitesi’ndeki çalışmalarla yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılacak önleyici ve tedavi edici ilaçların testleri için gereken kritik öneme sahip enzim üretilecek. Bu sayede, Koronavirüs salgını için ilaç çalışmalarındaki süreç hızlandırılacak.

Bankoğlu, corona salgınında Bartın’daki son durumu sordu

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü'nden bilgi talebinde bulunarak Corona salgını hakkında Bartın’daki son durumu sordu. Bankoğlu: "Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bartın özelinde de öncelikle sağlık çalışanlarımızı ve ardından tüm yurttaşlarımızı korumak için tüm tedbirler alınmalı; daha çok test uygulanmalıdır. Her açıdan şeffaflık, temel ilkemiz olmalıdır" dedi.

Psikososyal Destek Hattı devrede

Sağlık İl Müdürlüğü koronavirüsün insanlar üzerinde oluşturduğu psikolojik etkiler ile mücadele etmek amacıyla Psikososyal Destek Hattı kurdu. Vatandaşlar, 0 378 228 36 55 Dahili: 1139, Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezinde ise 0 378 228 18 07 Dahili:124 numaralı telefonlardan psikolog ve sosyal çalışmacılarla görüşüp psikolojik destek alabilecek. Hatta, hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında ulaşılabilecek.

Solunum cihazı çoklayıcısı üretiler

Bartın Üniversitesi’nde 3 boyutlu yazıcıyla üretilen ‘çoklayıcı’ ile bir adet solunum cihazı aynı anda iki hastanın tedavisinde kullanılabilecek.

Süresi dolan sağlık raporları ve reçetesi olanlar dikkat!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüs ile mücadelede Sosyal Güvenlik Kurumu tedbirleri kapsamında, kronik hastaların 1 Ocak ve sonrasında süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını açıkladı.

Bartın’da iyileşen hasta sayısı

Vaka sayısının ardından iyileşen hasta sayısı ve Bartın için büyük tehlike

Bakan Koca illerdeki vaka sayısını açıkladı

81 ilde de pozitif vaka var, İşte Bartın’daki vaka sayısı

“Psikososyal Destek Hattı”yla evde yalnız değilsiniz!

Sağlık İl Müdürlüğünce, korovirüse karşı toplumca mücadele ettiğimiz bu günlerde yetkililerin tüm çağrılarına uyarak evde kalan vatandaşlara psikolojik olarak destek olmak amacıyla Psikososyal Destek Hattı oluşturuldu. Bir psikolog ve sosyal hizmet uzmanının görev yaptığı hatta vatandaşlar 0378 228 36 55 (Dahili 1139) ve 0 378 228 18 07 (Dahili 124) nolu telefondan ulaşabilecek.

Koranavirüs tanısı için yerli enzim üretildi

Bartın Üniversitesi ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden bilim insanları Koronavirüs (KOVİD 19) tanı kitinde kullanılan enzimlerin yerli olarak üretmeyi başardı.

Bartın’a 167 yeni sağlık personeli atanacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da sağlık hizmetlerimizin daha kaliteli ve daha etkin sunumu için 109’u memur, 58’i işçi olmak üzere toplam 167 sağlık personeli kadrosu tahsis edildiği açıkladı.

Hastanede dezenfeksiyon çalışmaları tam gaz

Bartın Devlet Hastanesinde koronavirüse karşı alınan tedbirler ve önlemler kapsamında temasın yoğun olduğu alanlardaki dezenfeksiyon çalışmaları devam ediyor.

Devlet Hastanesinde üst düzey korona önlemi

Bartın Devlet Hastanesinde koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında elle temasın yoğun olduğu alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bankoğlu, Tıp Bayramında Coronaya dikkat çekti

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle şu anda dünyada yaşanan Corona salgınına ve tüm sağlık çalışanlarının önemine dikkat çekti. Bankoğlu, “Herkesin çare için koştuğu sağlık çalışanlarına önce saygı” dedi.

Güner, Tıp Bayramını kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner, bir mesaj yayınlayarak 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Toplam 69 haber.