Eğitim

Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı öğrencilerle buluşuyor Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı öğrencilerle buluşuyor
Uzun, Bartın Üniversitesini anlattı Uzun, Bartın Üniversitesini anlattı
Bartın Üniversitesi 180 ülkeden öğrencilere tanıtılıyor Bartın Üniversitesi 180 ülkeden öğrencilere tanıtılıyor
BARTIN'DA ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ İÇİN KOLLAR SIVANDI BARTIN’DA ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ İÇİN KOLLAR SIVANDI
Uzun 'Burada sizi bekleyen bir gelecek var' Uzun “Burada sizi bekleyen bir gelecek var”
Orman Sınıfında telafi eğitimi başladı Orman Sınıfında telafi eğitimi başladı
16 üniversite çalıştayda  bir araya geldi 16 üniversite çalıştayda bir araya geldi
Uzun'a Üstün Hizmet ve Başarı Beratı verildi Uzun’a Üstün Hizmet ve Başarı Beratı verildi
Bölgesel kalkınma temelinde iş birliği yapılabilecek alanlar görüşüldü Bölgesel kalkınma temelinde iş birliği yapılabilecek alanlar görüşüldü
Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk'ü ziyaret etti Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk’ü ziyaret etti
Kur'an kursları yüz yüze olarak başlıyor Kur'an kursları yüz yüze olarak başlıyor
Acar'dan Sütlüce İlkokulana ziyaret Acar’dan Sütlüce İlkokulana ziyaret
FORMÜL  ÖZEL ÖĞRETİM KURSU  FORMÜL  ÖZEL ÖĞRETİM KURSU 
Eğitim Bir Sen'in yükseköğretimde değişim ve dönüşüm beklentileri raporu açıklandı Eğitim Bir Sen’in yükseköğretimde değişim ve dönüşüm beklentileri raporu açıklandı
Yaz Kur'an Kursları 5 Temmuz'da açılıyor Yaz Kur'an Kursları 5 Temmuz’da açılıyor
Hangişi'den yetki süreci değerlendirmesi Hangişi’den yetki süreci değerlendirmesi
Yirmibeş, COST aksiyonunda yer aldı Yirmibeş, COST aksiyonunda yer aldı
Mezunlar bir araya geldi Mezunlar bir araya geldi
3 bölüme  bu yıl öğrenci alınacak 3 bölüme bu yıl öğrenci alınacak
Turuncu Bayrak sayısı 8'e çıktı Turuncu Bayrak sayısı 8’e çıktı
Eğitim Haberleri

Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı öğrencilerle buluşuyor

Bartın Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021”de ülkemizin 81 ilinden aday öğrencilerle bir araya geliyor.

Uzun, Bartın Üniversitesini anlattı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, TRT Haber Öğrenci İşleri programına konuk olarak Bartın ve üniversite hakkında bilgiler verdi.

Bartın Üniversitesi 180 ülkeden öğrencilere tanıtılıyor

Bartın Üniversitesi, Yeni YÖK’ün “Hedef Odaklı Uluslararasılaşma” kapsamında düzenlediği “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021” etkinliğinde 180 ülkeden uluslararası öğrencilere tanıtılıyor.

BARTIN’DA ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ İÇİN KOLLAR SIVANDI

Bartın’daki özel eğitim öğrencilerinin kapsamlı bir şekilde özel eğitim alabilmeleri adına bir özel eğitim kampüsü kurmak istediklerini açıklayan İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, projeyi Bartın ziyareti esnasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a ilettiklerini söyledi. Özel eğitim kampüsüyle ilgili birkaç yer tespitinin yapıldığını ifade eden Müdür Acar, konunun projelendirilip Milli Eğitim Bakanlığına sunulacağını kaydetti. Bartın’da derslik başına düşen öğrenci sayısı 16, öğretmen başına düşen öğrenci sayısın da 12 oluğunu belirten Acar, öğretmen eksiklerinin ise olmadığını vurguladı.

Uzun “Burada sizi bekleyen bir gelecek var”

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, ÜLKE TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan “Genç Vizyon” programına konuk olarak İletişim Uzmanı İsmail Yolcu’nun sorularını cevapladı.

Orman Sınıfında telafi eğitimi başladı

Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamında Balamba Tabiat Parkı’ndaki Orman Sınıfında dersler başladı. İlk derse İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar da katılırken Müdür Acar, okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören çocuklar için telafi derslerinin 31 Ağustos 2021 kadar verileceğini ve bu derslerde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetler de olmak üzere bin 207 etkinliğe yer verileceğini söyledi.

16 üniversite çalıştayda bir araya geldi

Bartın Üniversitesi tarafından düzenlenen “Kadın Çalışmaları Merkezleri İş Birliği Çalıştayı”nda, 16 üniversiteden katılımcılar tecrübe paylaşımı yaparak olası iş birliktelikleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Uzun’a Üstün Hizmet ve Başarı Beratı verildi

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) tarafından bölgesel odaklı çalışmalarla ülkemizin gelişimine sunduğu katkılar dolayısıyla Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’a “Üstün Hizmet ve Başarı Beratı” verildi.

Bölgesel kalkınma temelinde iş birliği yapılabilecek alanlar görüşüldü

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ile bölgesel kalkınma temelinde iş birliği yapılabilecek alanlar üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk’ü ziyaret etti

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ü ziyaret etti.

Kur'an kursları yüz yüze olarak başlıyor

Bartın İl Müftülüğü, bu yıl düzenlenecek yaz Kur'an kurslarının 5 Temmuz'da yüz yüze olarak başlayacağını bildirdi. Eğitimler, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda, bu yıl online ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

Acar’dan Sütlüce İlkokulana ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuzhan Acar, Sütlüce İlkokuluna ziyaret gerçekleştirdi. Okulun eğitim durumu ve fiziki yapısı ile ilgili Okul Müdürü Sayın Sadık Karali' den detaylı bilgi aldı.

FORMÜL  ÖZEL ÖĞRETİM KURSU 

Başarmak Doğru Yerde Başlamaktır

Eğitim Bir Sen’in yükseköğretimde değişim ve dönüşüm beklentileri raporu açıklandı

Bartın Memur Sen Bartın Şube Başkanı Muhammet Akça, “Eğitim-Bir-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin (EBSAM) hazırladığı "Yükseköğretimde Değişim ve Dönüşüm Beklentileri-Öneriler" Raporu'nu açıkladı”

Yaz Kur'an Kursları 5 Temmuz’da açılıyor

Bartın İl Müftülüğü 2021 yılı Yaz Kur’an Kurslarının 5 Temmuz tarihi itibari ile başlayacağını açıkladı.

Hangişi’den yetki süreci değerlendirmesi

2021 yılı yetki sürecini değerlendiren Türkiye Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, “Türk eğitim-sen Bartın şubesi olarak İl genelinde 935 üye sayısı ile 2021 yılı yetki dönemini kapatıyoruz. İl genelinde olmasa da Bartın Üniversitesindeki sendikal yetkimiz bu yılda devam ediyor. İl genelinde ve diğer ilçelerde de inşallah önümüzdeki yıllarda Yetkili Sendika olmaya çalışacağız” dedi.

Yirmibeş, COST aksiyonunda yer aldı

Bartın Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Ahmet Yirmibeş, okullarda zorbalığı azaltmak ve entegrasyonu geliştirmek amacıyla hazırlanan COST aksiyonunda yedek yönetim komitesi üyesi ve çalışma grubu üyesi olarak kabul edildi.

Mezunlar bir araya geldi

Bartın Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu mezunları, farklı tecrübeleri bir araya getirerek ortak bir ağ oluşturmak amacıyla çevrimiçi düzenlenen etkinlikte buluştular.

3 bölüme bu yıl öğrenci alınacak

Bartın Üniversitesi tarafından Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) yapılan başvuru sonucunda 3 bölüme daha öğrenci alınmasına karar verildi.

Toplam 192 haber.