Eğitim

Eğitim Haberleri

SmartPLS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi eğitimi verildi

Bartın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜNSEM) tarafından “SmartPLS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi” eğitimi gerçekleştirildi.

“İyi Üniversite” fikrini konuştular

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katılımıyla gerçekleştirilen Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Toplantısı’na katıldı.

Geleceğin mühendisleri, bir araya geldi

Bartın Üniversitesinin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesinde Yetişiyor” projesi kapsamında “Enerji Günlükleri: Akıllı Üniversite” programı gerçekleştirildi.

5.Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi yapıldı

Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi iş birliğinde düzenlenen 5. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi’nde yenilikler, sorunlar ve alternatif çözümler ele alındı.

Eğitime büyük katkı

39 yayınevi ve 500 şube ile alanında bir numara olarak gösterilen İşler Yayın Grubu, 20 bin yardımcı kaynak kitabı internete yükleyerek, ücretsiz olarak öğrencilerin istifadesine sundu. 10 milyonluk soru havuzuyla da 1,5 milyon öğrenciye ücretsiz deneme sınavı imkanı sağlayan Grup, YKS’de ilk bine giren adaylara burs da veriyor.

2021-2022 AKADEMİK YILI BAŞLADI

Bartın Üniversitesinde 2021-2022 Akademik Yılı, 1,5 yıl aradan sonra yüz yüze eğitim şeklinde başladı. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, öğrencilere yeni akademik yılda başarılar dilerken TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da Bartın Üniversitesinde bu yıl 18 bin öğrenci olduğunu söyledi. Yeni akademik yılda Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) başvuran tüm öğrencilerin yurtlara yerleştiğini ifade eden Tunç, 102 kız yeden öğrencinin de asile yerleşinceye kadar misafir edileceğini söyledi. Tunç, “Şu anda tek bir öğrencimiz açıkta değildir” dedi.

Rektör Uzun’un yeni akademik yıl mesajı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 2021-2022 Akademik Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müdür Acar, Amasra’da anaokulu minikleriyle buluştu

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Amasra Anaokulunu ziyaret ederek miniklerle bir araya geldi.

14 öğretim üyesi alınacak

Bartın Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesi’ne çeşitli anabilim dallarına doçent, doktor öğretim üyesi ve profesör kadrolarında 14 öğretim üyesi alımı yapacak.

13. YILDA 3 BİN 300 ÖĞRENCİ KEP ATTI

BARTIN ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENLERİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

Bartın’da İlköğretim Haftası kutlandı

Bartın eğitim camiası 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlamasını ve İlköğretim Haftasını, Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunarak kutladı. Törende Atatürk Anıtına çelenk sunan İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, “Bizlerde evlatlarımızın sevincine ortak oluyor ve bir daha okullarından ayrılmamaları adına okullarımızda salgın tedbirlerine harfiyen uyuyor, gereken bütün önlemleri alıyoruz” dedi.

Birleştirilmiş okulların ders saatleri düşürüldü

Bartın’da deprem güçlendirmesi nedeniyle eğitim-öğretime devam eden birleştirilmiş okullarda ders saatlerinin Milli Eğitim Bakanlığı oluruyla düşürüldüğü öğrenildi.

Bartın Üniversitesinde rektörler toplantısı

Bartın Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği dönem toplantısında yüz yüze eğitim süreci ve üniversiteler arasındaki olası iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

YÖK Başkanı üniversite rektörleriyle bir araya geldi

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katılımıyla gerçekleştirilen ve bütün üniversite rektörlerinin yer aldığı toplantıya katıldı.

OKULLARDA ALINACAK COVİD-19 ÖNLEMLERİ BELLİ OLDU

İşte o tedbirler!

Milli Eğitim Müdürü Acar Kozcağız’da okulları denetledi

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, okul denetimleri kapsamında  Kozcağız İlkokulu ve Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Acar incelemeleriyle ilgili yaptığı açıklamada ise, “Okullarımızın güvende olması demek, geleceğimizin güvende olması demektir.''ifadelerine yer verdi.

Zafer İlkokulu eğitim-öğretime hazır

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, selde zarar gören Kumluca Zafer İlkokulunun 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına hazır olduğunu açıkladı. Müdür Acar, okulda titizlikle yürütülen temizleme ve onarım çalışmalarının sonuçlandığını söyledi.

Açıköğretim sistemi yeni açılan programlarına ilk öğrencilerini bekliyor

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi İletişim koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren adaylar için 2021 Tercih İşlemleri 5 Ağustos günü başladı. Öğrenci adayları öğrenim görmek istedikleri üniversite ve programları belirlemeyi sürdürürken pandemi döneminde yıldızı parlayan açık ve uzaktan öğrenme programları da adayların gözünde önemli bir seçenek olarak görülüyor.”dedi.

Selin vurduğu Zafer İlkokulu eğitim öğretime yetişecek

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Ulus İlçesine bağlı Zafer Köyünde meydana gelen sel felaketinden etkilenen Zafer İlkokulunda incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti. İncelemeleri esnasında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Acar okulun yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirileceğini ifade ederek, “Zafer İlkokulumuz bu selden etkilenmiştir. Bizler okulumuzda meydana gelen hasarı en kısa sürede çözüme ulaştırarak, öğrencilerimizi ait oldukları yere okullarına kavuşturacağız. Bu süreçte eğitim öğretim aksamayacak öğrencilerimiz olumsuz etkilenmeyecektir.”dedi.

Toplam 218 haber.