Eğitim

Eğitim Haberleri

Uzun, GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katıldı

Greenmetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katılan Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Sürdürülebilir gelecek için doğayı korumak ortak sorumluluğumuzdur” dedi.

“Yeni akademik yıla ilk günkü heyecanla başlıyoruz”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 2022-2023 Akademik Yılı’nın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında “Yeni akademik yıla ilk günkü heyecanla başlıyoruz” dedi.

BARÜ’nün bilimsel başarıları URAP verilerine yansıdı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) URAP’ın açıkladığı 2022-2023 Türkiye Sıralamasında bir önceki yıla göre 6 sıra birden yükselirken, makale puan sıralamasında ise son 6 yılda 38 basamak yukarı çıkmayı başardı.

Çaydüzü Anaokulu ihalesi 17 Ekim’de!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Çaydüzü Anaokulunun yapım ihalesinin 17 Ekim’de Bartın İl Özel İdaresi’nce gerçekleştirileceğini açıkladı.

Saha ziyaretleri tamamlandı

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal İzleme Programı kapsamında saha ziyaretleri tamamlandı.

BARÜ ile Ürdün Zarqa Üniversitesi arasında iş birliği

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ile Ürdün Zarqa Üniversitesi arasında akademik iş birliğiyle birlikte uluslararası hareketlilikleri içeren protokol imzalandı.

Eğitime 8 ayda 99 milyon TL

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a son 8 ayda 99 milyon TL eğitim yatırımları yaptıklarını söyledi.

6 yılda 4 bin 365 üniversiteyi geride bıraktı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) 2022 yılı verileri yayımlanan Webometrics Dünya Üniversite Sıralamasına göre 6 yılda 4 bin 365 üniversiteyi gerisinde bırakarak önemli bir başarıya daha imza attı.

BARTIN’DA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

2022-2023 eğitim-öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da başladı. Bartın’da 160 okulda 2 bin 239 öğretmen ve 29 bin 340 öğrenci için ilk ders zili çaldı. Yeni eğitim-öğretim yılı töreninde Bartın’daki okulların fiziki yapısının iyileştirildiğini belirten Bartın Valisi Nurtaç Arslan “Eğitim yatırımlarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Öğretmen sıkıntımız yok. Ancak akademik başarı adına ilimizin olması gereken ve beklediğimiz seviyede olmadığını da söylemek isterim” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar da yeni eğitim-öğretim yılında okullarda tüm güvenlik önlemlerinin alındığını, tadilat ve onarımların yapıldığını, taşımalı eğitimle ilgili tüm işlemlerin de tamamlandığını kaydetti.

5. AR-Ge Proje Pazarı için tanıtım toplantısı düzenlendi

Bartın Üniversitesi’nin (BARÜ) bu yıl 5.’sini düzenlediği Ar-Ge Proje Pazarı için tanıtım toplantısı düzenlendi. Bartın Üniversitesi (BARÜ) paydaşlarıyla güç birliği içerisinde 2017 yılından bu yana düzenlediği Ar-Ge Proje Pazarı ile Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılar sunmaya devam ediyor.

Bartın'da eğitimde okula uyum süreci başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl gerçekleştirilen okula uyum eğitimleri çerçevesinde okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıf öğrencilerine yeni uyum eğitimi programı uygulanmaya başlandı. Uyum Haftası kapsamında okul öncesi ve 1.sınıf öğrencilerimiz okullarına kavuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, okula uyum eğitimleri çerçevesinde okul öncesi, 7 Eylül Anaokulunu ziyaret ederek öğrencilerimizin heyecanına ortak oldu.

BARÜ’den “Genç İstihdam”a destek

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) iş birliğinde gerçekleştirdiği eğitim programı kapsamında gençlerin kırsal alanlardaki istihdam olanaklarının artırılması hedefleniyor. Bu çerçevede Kalkınma Ajansları 2022-2023 “Genç İstihdam” teması kapsamında gerçekleştirilen “Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği ve Otonom Sera Sistemleri Eğitimi” ile “Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ve Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitimi” tamamlandı.

BARÜ’de kontenjanlar yaklaşık yüzde 100 doldu

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) ‘YKS-2022 Merkezi Yerleştirme Sonuçları’nın açıklanmasıyla birlikte kontenjanların yaklaşık yüzde 100’ü dolarken, üniversite yerleştirme başarı puanları ve sıralamaları da yükseldi.

TSO’dan hijyen eğitimi

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle, 5 Temmuz 2013 tarihli 28698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Hijyen Eğitimi Yönetmeliği” kapsamında eğitim düzenlendi.

BARÜ’de uluslararası hareketlilik olanakları artıyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) tarafından Erasmus KA171 Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajans’a yaptığı başvurunun kabul edilmesiyle uluslararası hareketlilik yapılabilecek ülke sayısı 35’e, üniversite sayısı ise 92’ye yükseldi.

BARÜ, tercih döneminde rekor sayıda kişiye ulaştı

Bartın Üniversitesi (BARÜ), yüz binlerce kişinin mesleki seçimlerine destek olmak için başlattığı “Dijital Rehberlik” ile farklı mecralardan aday öğrenciler ve ailelerini bilgilendiren tanıtım faaliyetlerinde bulundu.

BARÜ, öğrenciler ile ailelerine anlatıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022”de yer alan Bartın Üniversitesinin (BARÜ) standı, farklı illerden aday öğrenciler ve aileleri tarafından ziyaret edildi.

BARÜ, öğrencilerle buluşuyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022”de ülkemizin 81 ilinden aday öğrencilerle bir araya geliyor.

BARÜ, yeni öğrencilerini bekliyor

Eğitim, araştırma, kalite ve uluslararasılaşma gibi alanlarda elde ettiği başarılarla her geçen gün adından biraz daha bahsettiren Bartın Üniversitesi (BARÜ) zirve yolculuğunda yeni yol arkadaşlarını bekliyor.

Toplam 314 haber.