Eğitim

Eğitim Haberleri

Bartın Üniversitesine Erişilebilirlik Belgesi

Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesinde yer alan bölgenin en büyük kütüphanesine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından “Erişilebilirlik Belgesi” ve “Erişilebilirlik Bayrağı” verildi.

Meslek Tanıtım Günleri sona erdi

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Meslek Tanıtım Günleri etkinlikleri Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki tanıtımla sona erdi.

Bartın Üniversitesi ÜBYS’ye katıldı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve beraberindekiler, dördüncüsü Aydın’da gerçekleştirilen Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi Çalıştayına (ÜBYS) katıldılar.

Kayalı, Türk düşünce dünyasını anlattı

Bartın Üniversitesi Çeşm-i Cihan Sohbetlerinin 16’ncısı, Siyaset Bilimci Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı’nın verdiği “Dergilerin Aynasında Türk Düşüncesi” adlı konferansla gerçekleştirildi.

Orman Fakültesinden kariyer günü

Bartın Üniversitesi Bartın Orman Fakültesi öğrencileri ve mezunları, birincisi düzenlenen kariyer gününde sektörün önde gelen temsilcileriyle buluştu.

Türk tarihinin büyük zaferi “Kut’ül Amare” anlatıldı

Bartın Üniversitesinde gerçekleştirilen konferansta Irak Cephesinde 29 Nisan 1916’da Türk ordusunun büyük zaferiyle sonuçlanan Kut’ül Amare Savaşı ile ilgili bilgiler verildi.

Bartın Üniversitesi “Türkiye’nin Patent Şampiyonları” arasında

Bartın Üniversitesi, 2021 yılının değerlendirildiği sıralamada “Perakende ve E-ticaret”, “Finans” ve “Yapay Zeka” kategorilerinde Türkiye’nin Patent Şampiyonları arasında yer aldı.

Bartın Üniversitesi, Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında

Bartın Üniversitesi, dünyanın saygın sıralama kuruluşlarından Times Higher Education (THE) 2022 Impact Ranking (Etki Sıralaması) listesine başarılı bir giriş yaparak “Bilinçli Üretim ve Tüketim” alanında ilk 200’de yer aldı.

Rektör Uzun’dan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Özölçer’e hayırlı olsun ziyareti

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine Rektör olarak atanan Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i ziyaret etti.

Bakan Özer Bartın'a geliyor

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bakan  Özer’in Bartın’a geleceğini açıkladı

Bartın Üniversitesi öğrencisi Ahmet Çelik’in projesi birincilik ödülü aldı

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi Ahmet Çelik, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (AOSB) tarafından gerçekleştirilen “2. Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması” lisans kategorisinde birincilik ödülü aldı.

MATEMATİĞİN HER HALİ

         Kaleşah İlkokulu 2/A sınıfı öğretmeni Gülseven ÖZSARAÇ ve öğrencilerinin Ocak ayında katıldıkları “MATEMATİĞİN HER HALİ” adlı eTwinning projesinde sona yaklaşıyor.

BÜ 556’ncı sıraya yükseldi

SCImago Kurumlar Sıralamasında (SIR) bir önceki yıla göre 65 basamak yükselen Üniversitemiz, dünyadaki 4 bin 364 üniversite arasından 556’ncı sırada yer alırken, araştırma performansı göstergesine göre dünyadaki 374’üncü üniversite oldu.

Uzun, Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği toplantısında

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği dönem toplantısına katıldı.

Fen Lisesi öğrencilerine meslek tanıtımı

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Meslek Tanıtım Günleri etkinlikleri Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesinde devam etti.

Bartın Üniversitesine Zonguldak’ta yoğun ilgi

Zonguldak’ta düzenlenen “Üniversite Tanıtım Günleri”ne katılan Bartın Üniversitesinin standı yoğun ilgi gördü.

İki üniversite arasındaki iş birliği geliştiriliyor

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaretinde, iki üniversite arasında yapılabilecek iş birliği alanları görüşüldü.

“Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı”

Bartın Üniversitesinde Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu üyelerinin katılımıyla “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı” semineri gerçekleştirildi.

İki üniversite arasında imzalar atıldı

Bartın Üniversitesi ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında hizmet içi eğitimlerin çevrim içi yöntemlerle iş birliği içerisinde yürütülmesi amacıyla protokol imzalandı.

Toplam 274 haber.