Siyaset

Turhan Kalaycı güven tazeledi Turhan Kalaycı güven tazeledi
Bartın heyeti Karamanoğlu'yla Ankara'da buluştu Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu
Kalaycı suç duyurusunda bulundu Kalaycı suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu  'Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz' Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"
Bankoğlu 'Sivil toplum susturulamaz' Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”
Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı
Kurtkaya 'Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız' Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”
Saadet 'Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız' Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”
Karakaş'tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması Karakaş’tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması
Bartın'daki çevre sorunları Meclis gündeminde Bartın’daki çevre sorunları Meclis gündeminde
Bankoğlu: 'Dünyayı kadınlar değiştirecek' Bankoğlu: "Dünyayı kadınlar değiştirecek"
Yurtbay'dan Dünya Engelliler Günü açıklaması Yurtbay’dan Dünya Engelliler Günü açıklaması
Bankoğlu: 'Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız' Bankoğlu: "Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız"
Tunç 'Engellilerimize pozitif ayrımcılık' Tunç “Engellilerimize pozitif ayrımcılık”
Kurtkaya: 'Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz' Kurtkaya: “Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Ulus'ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe'ye emanet Ulus’ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe’ye emanet
Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu
Bankoğlu: 'Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!' Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”
Çakır 'Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz' Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”
Kurtkaya: 'Kadına şiddetin önüne geçilmeli' Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”
Siyaset Haberleri

Bankoğlu’ndan Kozcağız ziyareti

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, partililerle birlikte Kozcağız Beldesini ziyaret etti. Belde esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Bankoğlu, "İsraf edilen kaynaklar, bu zorlu süreçte üreten, çalışmak isteyen yurttaşlar için harcanmalıdır. Yetersiz desteklerle övünülmemeli, gereği yapılmalıdır” dedi. Aysu Bankoğlu ayrıca Kozcağız Beledesine de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bankoğlu “Gençlerimiz için çalışmaya mecburuz”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak “COVID-19 öncesine kadar eğitimli ya da eğitimsiz milyonlarca gencin işsizlik sorunu vardı. Salgınla beraber gençler umudunu iyice yitirdi Geleceğimiz için çalışmaya mecburuz” dedi.

Bankoğlu’dan Kurucaşile ziyareti

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kurucaşile ve Tekkeönü'nde esnaf ziyaretlerinde bulundu; vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bankoğlu, eczacıların sorunlarını aktardı

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 14 Mayıs Eczacılık Günü dolayısıyla açıklama yaparak hem eczacıların sorunlarını dile getirdi hem de “Tüm eczacılarımızı öncelikle sabırlarından dolayı kutluyorum” dedi.

Bankoğlu “Hükümet Engellerimizi görmüyor”

Engelliler Haftası dolayısıyla açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, “Hükümet, engelli yurttaşlarımızı görmüyor; duymuyor” dedi.

Bankoğlu “Annelerimiz asgari ücretle mucizeler yaratıyor”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Anneler Günü dolayısıyla açıklamada bulunarak “2 bin 324 liralık asgari ücretle mucizeler yaratan annelerin hakkı hiçbir zaman ödenemez” dedi.

Erdal “Enerji krizi kapıda”

Yeniden Refah Partisi Bartın AR-GE Başkanı Adem Erdal, uygulanmakta olan enerji politikalarıyla ilgili açıklamada bulunarak bu politikaların ülkede yakın gelecekte bir enerji krizine yol açabilir uyarısında bulundu. Erdal, “Hızlı şekilde değişen gündemler ve korona krizinin gölgesindeki ülkemiz, enerji kriziyle karşı karşıyadır. Garantili bir şekilde ülkenin kurulu gücünü, üretimini arttırmak zorundayız. Çözüm güneş enerjisidir” dedi.

Tepe: “Ben merkezli siyaset”

Bartın AK Parti il Başkan yardımcısı ve Tanıtım Medya birim Başkanı Ayhan Tepe “Yerel Siyaset ve Ulusal Siyaset nedir ve nasıl yapılmalıdır?” sorusuna açıklık getirdi.

Tunç: “Demokrasi düşmanlığı yapıyorlar”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, son günlerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni karalamaya dönük tartışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak “Demokrasi düşmanlığı yapıyorlar” dedi.

Tunç “Emek dostu AK Parti”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, işçi ve işvereni bir bütün olarak gördüklerini ve her kesimi desteklediklerini ifade ederek AK Parti iktidarları döneminde işçilere verilen haklarla ilgili açıklama yaptı. Tunç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 18 yıldır çalışma hayatına yönelik, emek dostu icraatlara imza attık” dedi.

Bankoğlu “Termik santrallere izin vermemenin tam zamanı”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum'a çevre kirliliğinin yoğun olduğu, özellikle de termik santrallerin bulunduğu bölgelerde artış gösterdiği bilinen Coronavirüs vakalarına dair Yazılı Soru Önergesi sundu. Bankoğlu, "Temiz hava, Corona salgını döneminde de hakkımız. Çevre kirliliğinin hastalık vakalarını artırdığı bilinirken yapılmak istenen termik santrallere izin vermemenin tam da zamanıdır" dedi.

Bankoğlu “Emekçilerimiz her gün biraz daha eziliyor”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamada bulunan CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu,“Emekçilerin, her gün biraz daha ezildiği bir zihniyete seyirci olamayız” dedi.

Bankoğlu, KOBİ’lerin sıkıntılarını dile getirdi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, koronavirüsle mücadele edildiği bugünlerde KOBİ’lerin yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamada bulundu. Bankoğlu, "Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerimiz, esnaflarımız, en azından yandaş şirketler kadar desteklenirse ekonomimizi düzlüğe çıkartma şansımız olur. Devlet, kudretini böyle günlerde göstermeli" dedi.

Tunç, Erbaş’a linç girişimine bulunanları kınadı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Cuma hutbesinde Kur’an-ı Kerim’den okuduğu ayetler ile ilgili olarak, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunan Ankara ve İzmir Barolarını kınadı. Tunç, Erbaş’a yönelik linç girişiminin onun şahsında İslam dinine yönelik olduğunu söyledi.

Yeniden Refah Partisinden RTÜK’e çağrı

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem Netflix’te Ramazan ayında yayınlanan ve başrol oyuncusunun isminin Osman olduğu Aşk101 adlı dizinin gayri ahlaki olduğunu ifade ederek yayından kaldırılması için RTÜK’e çağrıda bulundu.

Yurtbay “Milletimiz fedakarlık bekliyor”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay yazılı olarak ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı ve iktidara yapmış olduğu 14 maddelik çağrının altını çizen Yurtbay, “Milletimiz elinden geldiği kadar fedakarlık yaptı, artık milletimiz fedakarlık bekliyor” dedi.

Bankoğlu “Kadınlar için acil tedbir alınmalı”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Türkiye’nin koronavirüsle mücadele ettiği bu günlerde kadınlar için acil tedbirler alınmak zorunda olunduğunu söyledi. Bankoğlu, “ "Bu zorlu süreçte, kadınları ve kadınların yaşam hakkını unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

Tunç “Cezaevlerinde gerekli tedbirleri aldık”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Covid-19 Salgını kapsamında Cezaevlerinde alması gereken tedbirlere ilişkin HDP grup önerisi hakkında AK Parti Grubu adına TBMM Genel Kurulunda konuştu. Tunç, “Cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklular, devletin gözetiminde sağlıkları ve canları devlete emanet olan kişilerdir. Cezalarını çekerken devlet onların sağlığını korumak için de her türlü gerekli tedbiri almak mecburiyetindedir” dedi.

Ceza infaz yasası kabul edildi

AK Parti ve MHP’nin ortak hazırladığı kamuoyunda ceza infaz yasası olarak bilinen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Meclis görüşmelerine katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yasalaşan teklifin hayırlı olmasını diledi.

Toplam 375 haber.