Güncel

Güncel Haberleri

Kurucaşile’de Kestane Gal Arısına karşı mücadele başladı

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünce Bartın’ın Kurucaşile İlçesine bağlı Yukarısal Köyünde, kestane, meyve ve bal üretimine zarar veren Kestane Gal Arısına karşı biyolojik mücadele kapsamında Torymus Sinensis böceklerinin kestane ormanlarına salımı gerçekleştirildi.

Zeka Oyunları Turnuvası başladı

Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Turnuvası öğrencilerin yoğun ilgisiyle başladı. Turnuvaya, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki bin 7 öğrenci başvuru yaptı.

Mobilya fabrikasının imar planları kabul edildi

Bartın’da kuracağı mobilya fabrikasında 2 bin kişiyi istihdam etmeyi planlayan MNK Mobilya Firmasıyla ilgili imar planı değişikliğini görüşmek için toplanan İl Genel Meclisi, Çayır Köyünde 136 bin metre kare kapalı alana kurulacak tesisin 1/5000 ölçekli

Tunç: “5 yargı paketini hayata geçirdik”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un, AK Parti Grup Başkanvekili olmasının ardından Komisyon Başkanvekili Ramazan Can başkanlığında toplanan TBMM Adalet Komisyonu yeni başkanını seçti. AK Parti İstanbul Milletvekili ve Komisyon Üyesi Abdullah Güler, Komisyon Başkanı seçilirken Grup Başkanvekili Tunç toplantıda “2019 Yargı Reformu Strateji Belgesi’nden sonra 5 yargı paketini birlikte uzun süreli çalışmalar gerçekleştirerek hayata geçirdik, yaklaşık 52 adet kanunda değişiklik yaptık 5 yargı paketinde, şimdi 6’ncısı hazırlanıyor. Yine, muhtelif 10 tane teklifte de 111 adet kanunda da ayrıca değişiklikler yaparak yargının işleyişi anlamında da yasama süreci açısından önemli katkılar sağlanmış oldu. Bu çalışmalarda gerçekten fikirlerinizle, düşüncelerinizle Komisyon çalışmalarımızın çok verimli olmasını sağladınız. Ben hepinize çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Meteorolojiden son dakika uyarısı

Batı Karadeniz'de Beklenen Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat! Meteorolojiden yapılan uyarıda, bugün (23.05.2022 Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren; Batı Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Düzce, Karabük, Bolu çevreleri ile Zonguldak ve Bartın'ın

Tapu ve Kadastro 175. Yaşını kutladı

Bartın Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Teşkilatının kuruluşunun 175. Yılını düzenlediği törenle Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak kutladı.

GMİS ile Medikar arasında protokol

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Karabük’te bulunan Özel Medikar Hastanesi arasında, Sendika üyelerine, eş ve çocuklarına yönelik indirim protokolü imzalandı.

Zafer’e arılı kovan ve arıcılık malzemeleri dağıtıldı

Zafer ve Çevre Köyleri Entegre Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında Kumluca Beldesindeki Zafer Köyünde Arılı Kovan ve Arıcılıkta Kullanılan Malzeme ve Ekipman Dağıtımı Töreni gerçekleştirildi.

Bartın Merkez Cami ve Külliyesi’nin temeli atıldı

Bartın şehir merkezinde Eski Endüstri Meslek Lisesi’nin bulunduğu alana inşa edilecek olan ve aynı anda 5 bin kişinin ibadet etmesine imkan sağlayacak şekilde planlanan Bartın Merkez Cami ve Külliyesi’nin temeli atıldı. Bittiğinde Bartın’ın en büyük camisi olarak il tarihine geçecek cami için Bartın İl Müftüsü Abbulcelil Çakar, “İnşallah Teala çok kısa bir zaman sonra halkımızın destekleriyle bu cami en yakın bir zamanda inşallah ibadete açmayı da Rabbim bizlere nasip ve müyesser eylesin” dedi.

DÜNYA ŞAMPİYONUNA COŞKULU KARŞILAMA

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olan milli boksör Şennur Demir memleketi Bartın'da coşkuyla karşılandı. Ailesi ve il protokolü başta olmak üzere birçok kişinin karşıladığı Demir Lady, “Ben Bartınlı olduğum için her zaman gurur duydum. Ve bu gün bir kez daha gurur duyuyorum” dedi.

Arslan’dan Gazi Tugay Gün ve ailesine ziyaret

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bartınlı Gazi Tugay Gün ve ailesini evinde ziyaret etti.

Bartın Üniversitesi, Tralli Travma Rallisinde üçüncü oldu

Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) öğrencileri “VI. Tralli Travma Rallisi” Yarışmasından üçüncülük madalyası almayı başardı.

SMMMO artık Tuncay Maden’e emanet

14 Mayıs’taki kongre sonrası yapılan 2 liste halinde girilen seçimde 24 oy alan rakibi Aykut Oktay Ulu’ya karşı 64 oy olarak Bartın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanlığına seçilen Tuncay Maden, görevi Eski Başkan Mustafa Fındık’tan devraldı. Resmen başkanlığa başlayan Maden, “İki liste halinde yarıştık, bütün üyelerimize, bütün genel kurul üyelerimize çok teşekkür ediyorum bizi çok iyi desteklediler. 29 oya karşılık 64 oy alarak açık ara seçimi aldık çok şükür. Asıl işimiz bundan sonra başlayacak” dedi.

Ali Erge Birinci son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Bartınlı iş insanı Ali Erge Birinci, sevenlerinin göz yaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Tunç, AK Parti Grup Başkanvekili oldu

Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili açıklamasıyla gündeme gelen AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan görevden alındı. Özkan’ın yerine TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Grup Başkan Vekilliğine atandı.

Arslan’dan ilk ziyaret şehit ailesine

Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve eşi Doç. Dr. Yakup Arslan, 2019 yılında Hakkari'de görev yaptığı üs bölgesine yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Furkan Yılmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Vali Arslan'a ilk ziyaretler

Bartın’da göreve başlayan Vali Nurtaç Arslan, makamında ilk ziyaretçilerini kabul etti. Bu kapsamda Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Vali Arslan’ın ilk ziyaretçilerinden oldu.

Bartın’da 19 Mayıs coşkusu

Bartın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıldönümünü coşkuyla kutlandı. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş gençlere seslenerek “Sevgili Gençler; Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır” dedi. 19 Mayıs kutlamaları ise Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Toplam 10307 haber.