Kalaycı, teşkilatla buluştu

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, istişare toplantısında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Kalaycı toplantıda, 'Dünya Koronavirüs nedeniyle zor bir süreç ve zor bir sınavdan geçiyor. Ülkemiz bu zorlu sınavı başarıyla geçerken bizlerde AK Parti'nin neferleri olarak kentimizin dört bir yanındaki vatandaşlarımızla, esnaflarımızla ve teşkilat mensuplarımızla bir araya geliyoruz. Gerek esnaflarımızın gerekse vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için ilgili kurum ve kuruluşlarla da sürekli temas halindeyiz. Vatandaşlarımıza hizmet etmek için bugüne kadar gecemizi gündüzümüze kattık. Halkımızla içi çe ve gönül gönüle olmaya devam edeceğiz' dedi.

PAYLAŞ

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir'in de katılımı ile İlçe Başkanları ve Belde Başkanlarıyla il bazlı istişare toplantısı gerçekleştirdi. Bartın’ın dört bir yanındaki teşkilat mensuplarıyla buluşan Kalaycı esnafların ve vatandaşlarında sorunlarını yerinde dinlerken vatandaşların sorunlarının çözümleri içinde ilgili kurumlarla iletişim halinde olduklarını söyledi. Başkan Kalaycı açıklamalarında, “Tüm dünyamızı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle dünya ülkeleri zorlu bir sınav veriyorlar. Dünyanın önde gelen Avrupa ülkelerinin virüs nedeniyle yaşadıkları kaosu hep birlikte izledik. Türkiye ise bu zorlu sınava çok iyi hazırlandı. Salgının dünya ülkelerinde görülmeye başlanmasıyla beraber ülkemizde alınan tedbir ve önlemler başarılı sonuçlar ortaya çıkardı. Bu tedbirler ve önlemler sayesinde ülkemizdeki normalleşme sürecine geçişte hızlandı. Ülkemiz bu süreçte ne kadar güçlü bir devlete sahip olduğunu dosta düşmana göstermiş oldu. Avrupa’nın modern ülkelerinde vatandaşlar sağlık hizmeti dahi alamazken güçlü Türkiye her bir vatandaşının yanında oldu. Devletimiz sadece yurt içindeki vatandaşlarımıza el uzatmadı. Dünyanın bir diğer ucundaki vatandaşlarımızın da yanında oldu. Hiçbir ülke yurt dışındaki vatandaşları için bir hamle yapmazken Türkiye yine tüm dünyaya örnek olacak şekilde bir operasyon başlatıp on binlerce vatandaşımızın yurda dönüşlerini sağladı. Sağlık alanındaki çalışmalar hiçbir sıkıntıya mahal vermeden yürütüldü” dedi.

“Ayak basmadık bir nokta bırakmadan çalışıyoruz”

Salgın nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için 7’den 77’ye tüm vatandaşların ihtiyaçlarının tek tek karşılandığına da dikkat çeken Kalaycı, “İçinde bulunduğumuz bu normalleşme sürecini bizlerde en iyi şekilde değerlendirmek üzere her zaman olduğu gibi görevimizin başındayız. Bartın’da ayak basmadık bir nokta bırakmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kent merkezimizin yanı sıra ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde vatandaşlarımızla buluşup sorunları yerinde dinliyoruz. Sorunların çözümleri içinde ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişimler kuruyoruz” şeklinde konuştu.

“Vatandaşlarımızın teveccühlerini karşılıksız bırakmayacağız”

Kalaycı açıklamasının devamında, “İnsanımıza ne kadar hizmet etsek azdır. Bu düşünce ile bizler gecemizi gündüzümüze kattık ve katmaya da devam edeceğiz. Nerede bir sorun bir ihtiyaç varsa biz bugüne kadar orada olduk ve olmayı da sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın partimize olan teveccühlerini asla ama asla karşılıksız bırakmayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu talimatları bu yönde. Koronavirüs sürecinde zorlu günler yaşayan esnaflarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yanında yer alıyoruz. Kentimizin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşımızın bile yanında yer almak bizim görevimiz ve bu görevi en iyi şekilde sürdürmek için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN