Bankoğlu, sanayi esnafını ziyaret

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Bartın Oto Sanayi Sitesi'nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. 'Esnaf emeğinin karşılığına değil parça fiyatına iş yapıyor' dedi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, İl Başkanı Selim Karakaş ve parti üyeleri ile Bartın’daki sanayicileri ve esnafı ziyaretlere devam ediyor. Bankoğlu, herkesin ekonomik anlamda çok zor durumda olduğunu, fabrikasını, dükkanını ya da atölyesini kapatmamak için büyük fedakârlıklara katlandıklarını bildiklerini ve gördüklerini belirtti. İş yeri sahiplerinin uzun yıllara dayalı tecrübeleri içinde gördükleri en zor dönemi yaşadıklarını belirten Bankoğlu “Her bakımdan sona gelindi. Bıçak kemiğe dayanmıştı artık onu da geçmiş durumda. Bu kötü yönetimin gidecek yolu, söyleyecek sözü, sunacak bahanesi artık kalmamıştır. Oto Sanayi’nde gördüğümüz tablo çok üzücü. Siftah yapmadan günler geçiren, ustasına, işçisine borç harç yevmiyesini vermeye çalışan çaresiz iş verenler var. Giderleri düştükten sonra elimize bir şey kalmadığı gibi iş yaptığımızda da borçluyuz diyorlar. Elektrik, doğalgaz, vergiler her şey fahiş meblağlar tutuyor.”dedi.

 

Bankoğlu, bölge esnafının yüksek kira bedelleri altında ezildiğini uzun zamandır bildiklerini, bölgedeki dükkân metrekarelerinin küçük, sayılarının da yetersiz kaldığını belirten Bankoğlu, alternatif dükkânlar bulunmadığı için de kira bedellerinin yüksek olduğuna dikkat çekti. Sanayi alanında bölgedeki kazalara karşı acil sağlık ekibi bulundurulmasının önemini vurguladı. CHP Milletvekili “Alanın genişletilmesi konusu hemen çözümlenmesi mümkün olmayabilir ancak ilk etapta bozuk yolları onarmak ve genel temizliği sağlamak, yetkililerin bölgeyi kullananların hayatını iyileştirme niyetini ortaya koyacaktır. Ayrıca sanayi bölgelerinin genel sıkıntısı olan nitelikli eleman sıkıntısını gidermek için ulusal düzeyde bir politika geliştirilerek, nitelikli çıraklık eğitimi veren okullar açılmalıdır. Bu ihtiyaçları görmezden gelmek hem üretim kalitesinin hem de çalışanın gelir düzeyinin olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. Doğru planlanmış bir milli eğitim programı ile ülkemizin ve halkımızın potansiyelini ortaya çıkarmak hükümetin görevidir.” dedi.

Bankoğlu, hükümet bileşenleri dışında tüm partilerin ülkeyi bu buhrandan çıkarmanın yollarını aradığını, güçlendirilmiş parlamenter sistem, bilgiye dayalı akılcı ekonomik politikalar ve hukuk kurallarının işlediği bir Türkiye için acil seçim yapılması gerektiğinin altını çizdi. “Genel Başkanımızın da açıkladığı gibi altı ayda nefes alabileceğimiz bir ülkeye hep birlikte kavuşacağız. Tüm yurttaşlarımızın yüzü gülecek. Seçimden sonra her şey çok güzel olacak.” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

 

 

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN