Tarım Kredi Kooperatif Marketi açıldı

Bartın'da 1899 Sayılı Bartın Tarım Kredi Kooperatifi Marketi düzenlenen törenle açıldı. Bartın Valisi Sinan Güner açılışta yerli ürünlerin Tarım Kredi Market aracılığıyla kaliteli, doğal ve uygun fiyata vatandaşa ulaştırılmasının önemli olduğunu belirtirken TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da fiyat dengesinin yanı sıra üreticiden tüketiciye kaliteli ürünler sunan Kooperatif Marketin Bartınlılara hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise Covid-19 virüs salgın tehdidi süresince sağlıklı ve güvenilir gıdaya olan talep her geçen gün arttığını kaydetti.

PAYLAŞ

Bartın’da 1899 Sayılı Bartın Tarım Kredi Kooperatifi Marketi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürü, kooperatif üyeleri katıldı. Açılışta marketi gezerek satışı yapılan bakliyat, un, şeker ve diğer gıda ürünleri hakkında bilgi alan Vali Güner, ülkemizin çeşitli bölgelerinde üretimi yapılan yerli ürünlerin Tarım Kredi Market aracılığıyla kaliteli, doğal ve uygun fiyata vatandaşa ulaştırılmasının önemli olduğunu belirterek marketin ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Milletvekili Tunç ise açılışta fiyat dengesinin yanı sıra üreticiden tüketiciye kaliteli ürünler sunan Kooperatif Marketin Bartınlılara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Akın: “Gıdaya olan talep her geçen gün artmış durumda”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da açılışta “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi hızla büyüyen ve gelişen hizmet ağına ilimizde açılışını gerçekleştirdiğimiz market ile bir yenisini daha ekledi. Sizlerin de bildiği üzere yaklaşık bir yılı aşkın süredir Covid-19 virüs salgın tehdidi süresince sağlıklı ve güvenilir gıdaya olan talep her geçen gün artmış durumda. Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri bu bağlamda çiftçilerimizin ürettiği ürünleri raflarında satışa sunmak adına büyük adımlar atmıştır. Bizlerde yerel yönetimler olarak çiftçilerimizi destekliyoruz. Salgın sürecinin başladığı tarihten itibaren pazar yerlerimizin ve semt pazarlarımızın temizliği ve hijyenini sağlamaya devam ediyoruz. Yine Bartın Belediyesi olarak Bartın Bilim Eğitimi Derneği ile birlikte ortak hareket ederek, akıllı tarım deneme çalışmalarımızı başlattık. Yine Bartın Belediyesi olarak Toprak Kokan Çocuklar Projemizle, yeni neslin tarıma özendirilmesi, toprakla buluşturulmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Gıdada yeni dönem ‘Yerelde Üret Yerelde Tüket’ yaklaşımıdır. Bu bahisle Bartın çiftçisinin ürettiği ürünleri de kooperatif raflarında yer alması en büyük temennimdir” şeklinde konuştu.

 

Muhammet CİVAN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN