KOGİAD ilk kongresini yaptı

Kozcağız Genç İşadamları Derneği (KOGİAD) 1. Olağan Kongresini yaptı. Derneğin ilk kongresinde yapılan seçimlerde Hilmi Karaman dernek başkanlığına seçildi. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman kongrede derneğin Kozcağız'a katkı sağlayacağına yürekten inandığını ifade ederken Bartın Belediye Başkanı cemal Akın'da GİAD'ların Türkiye'de önemli bir anlam taşıdığını belirtti.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Nurdan EROĞLU

Kozcağız Beldesinde bulunan işadamlarının bir araya gelerek kurduğu Kozcağız Genç İşadamları (KOGİAD) ilk kongresini yaptı. Kongreye Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da katıldı. Başkan Karaman kongrede amaçlarının birlik ve beraberlik içinde beldelerinin her alanda gelişmesine katkı sağlamak olduğu söyledi. Derneğin Kozcağız’a katkı sağlayacağına yürekten inandığını ifade eden Mustafa Karaman “Pandemi kurallarına uygun olarak, 1.Olağan Kongresini gerçekleştiren, Kozcağız Genç İş Adamları Derneği'nin Başkanlığı'na seçilen Sayın Hilmi Karaman başta olmak üzere, yönetimde görev alan tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. Kozcağız Genç İş Adamları Derneği'nin büyüyen ve gelişen Kozcağız'a katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Akın: “GİAD’lar Türkiye’de önemli bir anlam taşıyor”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise kongrede  GİAD’ların ülke genelinde önemli bir anlam taşıdığını ve siyasi yerler olmadığını belirterek şöyle konuştu:

“Dernekçilik güzel bir oluşumdur. Ben de Bartın’da BARGİAD Bartın Genç İş Adamları Derneği’nin fahri üyesiyim, 90’lı yılların başında da üyesi idim. Belediye başkanı olmadan evvelde 10 civarındaki dernek ve vakıf gibi yerlerde de başkanlık ya da yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptım. Yine şu anda da Ankara’da yönetim kurulu üyeliklerim var, 2-3 yerde de genel başkanlığım var. Tüm bunları şunun için ifade ediyorum; birlik ve beraberlik demektir yani birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır noktasında hareket edersek eğer başarılı olunacağına inanıyorum. Artık GİAD’lar Türkiye’de önemli bir anlam taşıyor. Bu anlam içerisinde de GİAD’larda etkili olabilmek ve o havaleye de faydalı olabilmek lazım. Sadece dernek anlamında kalmamak lazım. Öyle olursa faydalı olur inancındayız.

“Kardeşliği de aktarabilmek lazım”

Tabi pandemi döneminde kongre yapmakta çalışmakta zor, belediyecilik hizmetleri anlamında da zor. Şunu ifade etmek istiyorum birlik beraberliği bir ilde bir ilçede bir beldede sağlamak için derneklerin vakıfların veya diğer kurum ve kuruluşlar önem arz ediyor. Bu önemi iyi algılamak ve iyi algılatmak gerekiyor ki başarılı olunabilsin yani sadece orada yönetim kurulu üyesi olabilmekten ziyade o havaledeki kardeşliği de aktarabilmek lazım. Buralar siyasi yerler değil, buralar hep beraber hareket edilebilecek yerler. Birlik ve berberliğin olduğu yerde başarı kaçınılmaz düşüncemle, Kozcağız Genç İş Adamları Derneği 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın hayırlı olmasını diliyorum.”

Cemal Akın ayrıca kongrede tek liste ile tekrar güven tazeleyen KOGİAD Başkanı Hilmi Karaman’ı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

İşte yeni yönetim!

Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimlerde derneğin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 Hilmi Karaman, Mustafa Bilgin, Murat Kartal, Hüseyin Eser, Tunçer Muzaffer, Turgay Acıbal, Kazım Karaman, Özkan Zor, Kahraman Celebi, Sefai Kırmızı, Ertan Ünlü, Ferdi Erbacak, Sinan Akalın, Ali Bilsin, Orhan Üstünbaş, Emrullah Hepkaya ve Ertan Akaya.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN