Güner, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner, bir mesaj yayınlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

PAYLAŞ

Bartın Valisi Sinan Güner, bir mesaj yayınlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Güner mesajında şunları söyledi:

 Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ve gururla kutladığımız, 23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihini değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. 

“Ülkece zor günlerden geçiyoruz”

Sevgili çocuklar gönlümüzden geçen 23 Nisanı coşkuyla hep birlikte kutlamaktı. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkece zor günlerden geçiyoruz. Ancak  pek çok gelişmiş ülkeye göre  başarılı bir şekilde yönettiğimiz bu süreci birlik ve dayanışma içinde üstesinden geleceğimizden hiç kuşkunuz olmasın.

“Çocuklarımızı  vatan ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeliyiz”

Sevgili çocuklar sizlere düşen görev Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olmak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için yetişmiş insan gücüne katılmaktır. Bize düşen görev ise sizleri bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan, başarılı, demokrasiye ve insan haklarına saygılı vatan ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir.


Bu vesileyle yarınlarımızın güvencesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve bütün vatandaşlarımızın   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.”

 

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN