Bartın gazileri minnetle andı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Bartın Valiliği Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törende gazilerimiz ve şehitlerimiz bir kez daha minnet ve şükranla anıldı.

PAYLAŞ

Bartın’da 19 Eylül Gaziler Günü,  Valilik önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törene Bartın Valisi Sinan Güner, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Garnizon Komutan Vekili Dz. Albay Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan V , İl Emniyet Müdürü , Siyasi Parti İl Başkanları, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, İl Müdürleri, STK Temsilcileri , Gaziler ve aileleri katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu

Vali Sinan Güner, Garnizon Komutan V. Dz.Kd.Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın ile Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Program, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Türk bayrağının göndere çekilmesiyle devam etti. Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından tören, Garnizon Komutanlığınca görevlendirilen subayın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sona erdi.

Güner, Gaziler Gününü kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner de 9 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Güner mesajında “Bugün kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarını şükran ve minnetle andığımız gündür. Milletimiz, tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı bağımsız yaşamayı ve bağımsızlığını kanı ve canı pahasına korumayı ilke edinmiştir. Bu nedenle şehitlerimiz ve gazilerimiz bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyet'imizin onurlu sembolleridir. Şehit ve gazilik mertebesinin ulviyetine inanan her Türk insanı, bu vatan evlatlarının her zaman yanında olmuş, olmaya da devam edecektir. Cephede kazanılmış rütbelerin en büyüğü olan gazilik ülkemizin en kutsal değerlerindendir.   Onlar,   bizler için en güç şartlarda mücadele etmiş,   canlarını bile vermekten asla çekinmemiş büyük şahsiyetlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan tüm gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

 

 

 

 

                                                                                                                                                            

 

 

 

 

Muhammet CİVAN

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN