Bankoğlu, Devrek Bastonu yaptı

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'u makamında ziyaret ederek, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Devrek pazarını ve Bastoncular Çarşını da gezen Bankoğlu, baston tezgahının da başına geçti ve baston yaptı.

PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’u makamında ziyaret ederek, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ülkenin hemen her yerinde CHP’li belediyelerin büyük bir gayret ve azimle çalışarak halka en iyi hizmeti sunduklarını kaydeden CHP’li Bankoğlu, “Devrek Belediyesi de geceli gündüzlü, dur durak bilmeden Çetin Başkanımızın başkanlığında halkımıza güzel hizmetler sunuyor. Bu halkımız tarafından olumlanan bir tutum. Ben de kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. Kendilerini ziyareti nedeniyle mutlu olduğunu belirterek teşekkür eden Başkan Çetin Bozkurt,  Bankoğlu’na  ziyareti anısına bir Devrek bastonu hediye etti.

 Köylü pazarını ziyaret etti

Daha sonra pazaryerindeki köylü pazarını gezen Bankoğlu ve Başkan Bozkurt, onlarla sohbet ederek, bol kazançlar diledi. Buradan da, Devrek Merkez Dedeoğlu ve Çolakpehlivan Köyleri Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret eden Bankoğlu ve Bozkurt, Kooperatif Başkanı Saniye Uysal’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Uysal, üretimlerinin tamamen yerli ve bölge ürünleri olduğunu dikkati çekerek, tarımsal üretim de oldukça yol aldıklarını, bu anlamda da Devrek’i ülke ve dünyaya tanıttıklarını söyledi.

 Bankoğlu baston yaptı

Milletvekili Bankoğlu ile Başkan Çetin Bozkurt daha sonra Bastoncular Çarşısı’na geçerek buradaki baston ustalarına kolaylıklar ve bol kazanç dileğinde bulundular. Bankoğlu, baston tezgahına geçerek baston yaptı. Bastonun yapımı konusunda baston ustalarından bilgi aldı. CHP’li Bankoğlu ve beraberindekiler Bartın’a gitmek üzere Devrek’ten ayrıldı.

 

 

 

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN