Amasra Müzesi yeniden ziyarete açıldı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç Bartın Amasra Müzesini restorasyon, teşhir-tanzim ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeniden ziyaretçilerimizin hizmetine sunulduğunu açıkladı.

PAYLAŞ

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç; Bartın Amasra Müzesini restorasyon, teşhir-tanzim ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeniden ziyaretçilerimizin hizmetine sunulduğunu açıkladı. Milletvekili Tunç, “970 metrekare oturum alanına sahip olan, ikisi arkeolojik, ikisi etnografik olmak üzere dört teşhir salonuna sahip müzedeki eserlerin büyük bölümü 3000 yıllık tarihi geçmişi olan Amasra ve yakın çevresinden oluşmaktadır. Restorasyonu ile Bartın’ın ve Amasra’nın turizmine değer kattığımız müzeyi ziyarete bekleriz” dedi.

Milletvekili Tunç, Amasra ilçesinin tarihi zenginliği ve doğal güzelliği açısından ülkemizin ve dünyanın gözbebeği bir ilçe olduğunu belirterek hükümet olarak, Amasra Müzesinin restorasyonun yanı sıra, Yolcu Limanı, Bartın-Amasra Tüneli, Küçük tekne ve yat limanı, Adalet Sarayı, Öğretmenevi, Kapalı Spor Salonu, Futbol sahası, tarihi köprülerin, müze ve camilerin onarımı başta olmak üzere tarihi önemli hükümet yatırımlarını Amasra'ya kazandırdıklarını söyledi.

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN