TTK'da üretim yeniden başlıyor

Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında 30 Mart'ta üretime ara veren Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 1 Haziran'da yeniden üretime başlıyor. Haber merkezi

PAYLAŞ

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, üretimin 3 vardiya sistemiyle sürdürüleceği belirtildi. GMİŞ şu açıklamada bulundu:

“Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan Koronavirüs’e karşı alınacak tedbirler kapsamında TTK’da üretime 30 Mart 2020 tarihinde ara verilmiş, iş güvenliği amacıyla tüm müesseselerde belirli sayıda işçi çalıştırılırken, diğer işçiler ikinci bir emre kadar idari izne çıkarılmıştı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin aldığı 28 Mayıs 2020 tarihli kararlarına istinaden TTK’da idari izinler ve esnek çalışma sona erdirilmiştir. Maden ocaklarımızda 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle üretime yeniden başlanacaktır.

“Üretim 3 vardiya sistemiyle sürdürülecek”

Üretim, Covit-19’a karşı alınan önlemlerle sürdürülecektir. Bu konuda TTK Genel Müdürlüğü gerekli önlemler için düzenleme yapmıştır. Üretim, daha önce de uygulanan 3 vardiya sistemiyle sürdürülecektir. Kronik rahatsızlığı ve diğer nedenlerle idari izne çıkarılan personel ile esnek çalışma sistemine dahil tüm personel 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren işbaşı yapacaktır.”

 

 

 

­­­­­­­­­­­­­­­­

 

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN