Sünnet geleneği devam etti

Bartın Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Toplu Sünnet Şöleni, bu yıl belediye tarafından sünnet ettirilen 93 çocuğun aileleri ve yakınlarının katılımıyla gerçekleşti.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

Bartın Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Toplu Sünnet Şöleni, bu yıl belediye tarafından sünnet ettirilen 93 çocuğun aileleri ve yakınlarının katılımıyla gerçekleşti. Sünnet şöleni etkinlikleri Belediye Sosyal Tesisleri önünden gerçekleşen araç konvoyuyla başladı. Yoğun katılımın olduğu konvoyla çocuklara şehir turu yaptırılırken, tur kapsamında Hz. Ebu Derda Türbesi de ziyaret edildi.  Türbede okunan Kur’an’ı Kerim Tilaveti’nin ardından yapılan dua sonrası konvoy eşliğinde Belediye Sosyal Tesisleri’ndeki etkinlik alanına hareket edildi. Program konvoy halindeki araçlarla yapılan geziden sonra müzikli eğlence ve ikramlarla devam etti. Etkinlik sonunda Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından sünnet olan çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.
“41 Kere Maşallah”
Hediye takdimi sonrası yaptığı konuşmasında Başkan Akın; “Geleneksel olarak devam ettirdiğimiz toplu sünnet şöleni etkinliğimize hoş geldiniz. Toplu Sünnet Şölenini bu yıl da devam ettirdik. Bugün 93 genç kardeşimizin dualar eşliğinde sünnet merasimini gerçekleştiriyoruz. Düzenlediğimiz bu etkinliklerle onlara unutulmaz bir gün hazırladık. Belediye olarak sünnetlerini sağlıklı koşullarda uzman hekimlerce yaptırdığımız 93 çocuğumuzu konvoylarla Hz. Ebu Derda Türbesine götürüp dua ettik. Buradan da Sosyal Tesislere gelerek, düzenlediğimiz düğünle çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluklarını paylaştık. Çocuklarımız çok mutlu oldular. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Genç kardeşlerimize bir ömür sağlık mutluluk ve başarı diliyorum. Allah bahtlarını açık etsin. 41 Kere Maşallah” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN