ŞAMPİYON KÜLÜPLERDEN ORTAK BİLDİRİ

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden ve 2021-2022 sezonunu grubunda şampiyon olarak tamamlayıp play-off maçlarında elenerek 3. Lige çıkamayan Bartınspor dahil 8 futbol kulübü, ortak bir bildiri yayınladı. Bildiride en baştan beri statü sürecine karşı çıktıklarını kaydeden kulüpler, gruplarını şampiyon olarak bitiren takımların 3.Lige alınmasını istedi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Nurdan EROĞLU

“Şampiyon takımlar 3. Lige alınmalı”

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden ve 2021-2022 sezonunu grubunda şampiyon olarak tamamlayıp play-off maçlarında elenerek 3. Lige çıkamayan Bartınspor dahil 8 futbol kulübü,  ortak bir bildiri yayınladı. Bildiride en baştan beri statü sürecine karşı çıktıklarını kaydeden kulüpler, gruplarını şampiyon olarak bitiren takımların 3.Lige alınmasını istedi. gelinen noktada statü sebebiyle bir sezon boyunca harcanan paraların ve lig hayallerin heba olduğunu vurgulayan kulüpleri, bildiri de şunları kaydetti:

''TÜRKİYE FUTBOL KAMUOYU’NA

Statüsüne sürecin başından beri karşı çıktığımız 2021-2022 Türkiye Bal Ligleri sezonu 22.04.2022 tarihi itibari ile son bulmuştur.

Asıl amacı üst liglere oyuncu, antrenör yetiştirmek olan bu ligde bazı kulüplerimiz 3-4 sezondur bazı kulüplerimiz kurulduğu yıldan beri bu ligde mücadelesini sürdürüp bir üst lig olan 3. Lige çıkmak için şehriyle, camiasıyla, oyuncusuyla çaba göstermektedir.

Bizler; bu bildiriyi yapan 8 kulüp olarak kendi bölgesel liglerimizi ŞAMPİYON ünvanı ile bitirip play-off sistemine dahil olduk kimi kulüplerimiz normal sezon dahil tek bir mağlubiyet dahi almadan, kimi kulüplerimiz penaltı sistemiyle elenerek, kimi kulüplerimiz 1 puan farkla play-off gruplarını 2. Olarak bitirmişlerdir.

Gelinen noktada bir sezon boyunca yapılan hatırı sayılır miktarda maddiyat, kurulan profesyonel lig hayalleri heba olmuştur.

Umudumuz şudurki;2022-2023 sezonunda 3. Ligde bir grup daha oluşturulup haksız statüde bir yıl boyunca harcanan emekleri heba olan gruplarında ŞAMPİYON olan 8 kulübünde 3. Lige alınmasıdır. Bu uygulamanın emsalini 2 yıl önce pandemi sürecinde gruplarını 3 veya 4. sırada tamamlayan kulüplerin dahi profesyonel lige alınmasıyla hep beraber yaşadık.

Türkiye Futbol kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İLGİLİ KULÜPLER

1-ADANA 1954 FK

2-BARTIN SPOR

3-BELEDİYE BOLVADİN TERMAL SPOR

4-DOĞUBEYAZIT BELEDİYE SPOR

5-GAZİANTEP ANKAS SPOR

6-İNEGÖL KAFKAS SPOR

7-ÖZGÜZELDERE SPOR

8-SİLİVRİ SPOR''

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN