Müdürlükten karantina yurdu açıklaması

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Karantina yurdunun Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdundan Mehmet Rıfat Efendi Erkek Yurdu olarak değiştirilmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

PAYLAŞ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Karantina yurdunun Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdundan Mehmet Rıfat Efendi Erkek Yurdu olarak değiştirilmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdunun 4. Katında  sıcak su sorunu ve kalorifer sistemindeki bakımsızlık nedeniyle baca sıkıntısı yaşandığını ifade eden Müdürlük,  “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 1 Aralık 2020 Salı günü gerçekleştirilen toplantı sonrası alınan kararların 20.maddesine istinaden “Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdu’nda yapılacak bakım/onarım gibi teknik faaliyetler nedeni ile Mehmet Rıfat Efendi Erkek Yurdu’nun karantina yurdu olarak kullanılmasına karar verilmiştir. Sosyal medyada çıkan bir takım paylaşımlara istinaden açıklama yapılması zarureti doğmuştur. Müdürlüğümüz teknik ekipleri tarafından yapılan tespitte, Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdunun merkezi ısıtma sisteminde meydana gelen arıza sonucu 4. Katlarda bulunan odalara sıcak su verilememektedir, imsat (sıcak su) deposu arızalı olup bakımı gerekmektedir. Ayrıca kalorifer sistemindeki bakımsızlık bazen baca sıkıntılarına da neden olmaktadır” dedi.

“Firmaya ayrı kira bedeli ödenmeyecek”

Mehmet Rıfat Efendi Erkek Yurdunun modern ve teknik açından Bartın’ın en donanımlı yurdu olduğunu kaydeden Müdürlük, “Mehmet Rıfat Efendi Erkek Yurdu Bakanlığımızca 17 Eylül 2020 tarihinde sözleşmesi imzalanarak teslim alınmış olup modern ve teknik açıdan da şu an ilimizdeki en donanımlı yurdumuzdur. Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı karantinaya alınması zorunlu olan vatandaşlarımızın mevsimler şartlardan etkilenmeden bu süreci atlatmaları amacıyla yurt değişikliği zarureti doğmuştur. Mehmet Rıfat Efendi Yurdu’nun karantina yurdu olarak kullanılacak olmasından dolayı firma sahibine bu nedenle ayrıca bir kira bedeli ödenmeyecektir.  Karantina yurdunda kalan misafirlerimizin sağlık ve rahatlarının en üst düzeyde tutulması ve karantina sürecini atlatmaları bizim için son derece önemlidir. Pandeminin başladığı ilk günden itibaren vatandaşlarımızın sağlığını koruma adına alınan tedbirlere destek olmak üzere kurumumuz özverili bir şekilde çalışmaya devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Muhammet CİVAN

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN