Meslek lisesi öğrencileri dezenfektan üretti

Bartın Valisi Sinan Güner, Covid-19 salgını sonrası Bartın'da dezenfektan üretmeye başlayan Bartın Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni kurulan dezenfektan üretim laboratuarında incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ

Bartın Valisi Sinan Güner, Covid-19 salgını sonrası Bartın’da dezenfektan üretmeye başlayan Bartın Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni kurulan dezenfektan üretim laboratuarında incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun da hazır bulunduğu incelemelerde Vali Güner’e Okul Müdürü Ahmet Öksüzoğlu üretim süreçleri hakkında bilgi vererek, Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, 2020-2021 eğitim öğretim yılında Kimya Teknolojisi Alanını açarak, 5 alanda ve 544 öğrenci ile eğitim öğretim vermekte olduğunu, yeni kurulan Kimya Teknolojisi Üretim Laboratuarında sıvı sabun, yüzey temizleyici, el ve yüzey dezenfektanı ve kolonya olmak üzere günlük ortalama 5 ton üretim yapılmaya başlandığını belirtti.

Vali Güner, pandemi sürecinde hem okullarımızın hem de ilimizin ihtiyaç duyduğu kimyasal ürünlerin üretiminin planlanmakta olduğunu belirterek, elde edilen sonuçların memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN