Spor

Spor Haberleri

Tunç “El birliğiyle Bartınspor’umuza destek olacağız”

Haymana deplasmanına gelerek Bartınspor’a destek veren ve şampiyonluk sevincini kulüp yönetimi ve futbolcularla birlikte yaşayan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Ümidimiz, temennimiz bütün duamız Bartınspor’un profesyonel lige çıkması. Bartınspor, Bartın’ınımızın ortak değeri. Bartın’ımızın bir markası. El birliğiyle Bartınspor’umuza destek olarak inşallah Bartınspor’u o hak ettiği profesyonel ligde göreceğiz “ dedi.

HEPİNİZE HELAL OLSUN

Deplasmanda Haymana Belediyespor’la karşılaşan Bartınspor, Serdal Öz ve Muhammet Demir’in attığı gollerle Haymana’yı 2-0 yenerek ligin bitmesine bir hafta kala grubunda şampiyonluğunu ilan etti. Yönetimiyle, teknik heyetiyle ve futbolcularıyla son ana kadar mücadeleyi bırakmayan Bartınspor, Bartın 23 yıldır özlemini çektiği şampiyonluk hasretine de son vermiş oldu. Kırmızı-siyahlılar, bu şampiyonlukla şehri adeta coşkuya boğarken, Bartınspor, şehrin girişinde meşaleler, davullar ve sloganlar eşliğinde karşılandı. Şampiyonluk coşkusu Cumhuriyet Meydanında da devam etti.

GİAD, Bartınspor’u tebrik etti

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) Başkanı Alkım Tan, Haymana galibiyetiyle şampiyonluğu garantileyen Bartınspor’ u tebrik etti.

Buse Tosun, Avrupa ikincisi oldu

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu milli sporcu Buse Tosun, Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında gümüş madalya almayı başardı.

Burhan Akbudak, Avrupa üçüncüsü oldu

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli sporcu Burhan Akbudak, grekoromen stil 82 kiloda Avrupa üçüncüsü oldu.

Evin Demirhan Yavuz’dan tarihi başarı

Bartın Üniversitesi öğrencisi Evin Demirhan Yavuz, Avrupa Güreş Şampiyonasında kadınlar 50 kiloda altın madalya alarak, Avrupa şampiyonları tarihinde birincilik kürsüsüne çıkan üçüncü Türk kadın sporcu oldu.

Köyünde davul zurna ile karşılandı Türkiye ikincisi oldu, coşku ile karşılandı

Yıldızlar U17 Grekoromen Türkiye Şampiyonasında Türkiye 2. si olan Gültekin Kardeş Yanaz köyünde davul zurna eşliğinde karşılandı.

Bartın uyuma, takımına sahip çık!

Ligin bitmesine son 2 hafta kala evinde karşılaştığı Yahşihanspor’u 3-1 yenerek liderliği sürdüren ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir avantaj sağlayan Bartınspor, ilin önde gelen işadamları, siyasetçileri ve bürokratlarınca hem maddi hem de manevi anlamda kendilerine sahip çıkılmamasına sert tepki gösterdi. Maç sonunda futbolcular, ilin tek takımının sahipsiz bırakılmasına formalarını çıkarıp sahanın ortasına bırakarak tepki gösterirken Kulüp Başkanı Serkan Yurtaçan da soyunma odasında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Gittikleri çoğu yerden maddi anlamda boş döndüklerini açıklayan Başkan Yurtaçan, “Bu şehirde ki iş adamları, hali vakti yerinde olan insanlar neredeler. İaşe konusu en az 10 kişiye söylendi. 1 tanesi aramadı. Bu kadar mı sahipsiz bu takım. Şampiyonluk bekliyorlardı. Allahın izniyle grubu lider bitireceğiz. Biz ve futbolcu arkadaşlarımız üzerine düşeni yaptı. Yapmaya da devam edecekler” dedi.

Kadın Voleybol Takımı ikinci oldu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Bartın’da düzenlenen Üniversiteler Voleybol 1. Lig müsabakalarında Bartın Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı ikincilik kupasının sahibi oldu.

Bartın Üniversitesi, 8 madalyayla zirvede

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında 6 altın, bir gümüş ve bir de bronz madalya alarak takım halinde birinci oldu.

Mahmut Cin, Türkiye üçüncüsü oldu

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Mahmut Cin, Budokaido Kumite ve Kata Türkiye Şampiyonasında 85 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu.

Bartın Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı şampiyonu oldu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Bartın’da düzenlenen Üniversiteler Voleybol 1. Lig müsabakalarında Bartın Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı şampiyon oldu.

Gurbetçi işadamından Bartınspor’a destek

Almanya’da yaşayan gurbetçi İşadamı Bartınlı Oktay Sarıal, Bartınspor’a ve Bartınspor taraftarına sahip çıkmaya devam ediyor.

Alperen Nayir, Türkiye ikincisi oldu

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Alperen Nayir, Vücut Geliştirme Fitness Türkiye Şampiyonasında gümüş madalya kazanarak, ülkemizi Avrupa’da temsil etme hakkı kazandı.

Zeynep Yetgil, Avrupa üçüncüsü oldu

Bartın Üniversitesi öğrencisi, milli sporcu Zeynep Yetgil, 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonasında 53 kiloda Avrupa üçüncüsü oldu.

U23 Avrupa Şampiyonasından 2 madalya daha

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Abdurrahman Kalkan ve Mustafa Sefa Yıldırım, U23 Grekoromen Avrupa Güreş Şampiyonasında bronz madalya kazandılar.

Bartın Üniversitesine 2 altın madalya daha

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Melike Şen ile Mahmut Cin, Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında tüm rakiplerini geçerek altın madalya kazandılar.

Bartın Üniversitesi Güreş Takımı Türkiye Şampiyonu oldu

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan Güreş Takımı, Türkiye Üniversiteler Ünilig Güreş Şampiyonası Grekoromen stilde 2 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Güner ve Akın, Bartın derbisini izledi

Bartın Valisi Sinan Güner ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartınspor ile Amasraspor arasında oynanan Bölgesel Amatör Lig mücadelesini izledi.

Toplam 952 haber.