Siyaset

Turhan Kalaycı güven tazeledi Turhan Kalaycı güven tazeledi
Bartın heyeti Karamanoğlu'yla Ankara'da buluştu Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu
Kalaycı suç duyurusunda bulundu Kalaycı suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu  'Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz' Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"
Bankoğlu 'Sivil toplum susturulamaz' Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”
Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı
Kurtkaya 'Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız' Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”
Saadet 'Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız' Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”
Karakaş'tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması Karakaş’tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması
Bartın'daki çevre sorunları Meclis gündeminde Bartın’daki çevre sorunları Meclis gündeminde
Bankoğlu: 'Dünyayı kadınlar değiştirecek' Bankoğlu: "Dünyayı kadınlar değiştirecek"
Yurtbay'dan Dünya Engelliler Günü açıklaması Yurtbay’dan Dünya Engelliler Günü açıklaması
Bankoğlu: 'Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız' Bankoğlu: "Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız"
Tunç 'Engellilerimize pozitif ayrımcılık' Tunç “Engellilerimize pozitif ayrımcılık”
Kurtkaya: 'Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz' Kurtkaya: “Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Ulus'ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe'ye emanet Ulus’ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe’ye emanet
Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu
Bankoğlu: 'Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!' Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”
Çakır 'Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz' Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”
Kurtkaya: 'Kadına şiddetin önüne geçilmeli' Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”
Siyaset Haberleri

Bankoğlu, İnfaz Yasasını değerlendirdi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM'de görüşülmekte olan İnfaz Kanun Teklifinin geneli hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bankoğlu: “İnfaz Kanun Teklifi, vicdanlı ve adil bir yasaya dönüşmelidir diyoruz. Pek çok suçta infaz indirimine gidilirken masumiyet karinesinden yararlanan ve şiddete bulaşmamış tutukluların, cezaevlerinde kalmaya devam etmesi kabul edilemez" dedi.

Tunç “Teklifte hedefimiz ceza adeletini sağlamak”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapan kanun teklifinin 1. Bölümü hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda konuştu.

Bankoğlu: “Sağlıkta Şiddet Yasa teklifinin reddedilmesi utanç verici”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alanc oronavirüs salgını dönemine denk gelen Dünya Sağlık Haftasıda açıklamalarda bulundu. Bankoğlu: "Sağlıkta Şiddet Yasası'nın görüşülmesine ilişkin teklifimizin reddedilmesi, utanç vericidir" dedi.

Bankoğlu, Bakan Selçuk’a gençlerin sorunlarını sordu

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Corona günlerinde, üniversitelilerin yaşadığı, uzaktan eğitim başta olmak üzere çeşitli sorunlara dikkat çekti. Bankoğlu, "Bu süreçte, tüm kesimler gibi gençlerimizi de mağdur etmemeliyiz" dedi.

Bankoğlu “Salgında Gençler de çok zor durumda”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan Corona salgınında, “Gençler de çok zor durumda” dedi.

Tunç, cezaevlerindeki korona tedbirleriyle ilgili konuştu

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Covid-19 Salgını kapsamında Cezaevlerinde alınan önlemlerin tespiti ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla verilen HDP grup önerisi hakkında AK Parti grubu adına TBMM Genel Kurulunda konuştu. COVİD-19 Salgınında hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Tunç, “Devletimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim kurulunun rehberliğinde alınması gereken tüm tedbirleri bu güne kadar aldı ve almaya devam ediyor. Hep birlikte bu tedbirlere sabır ve sebatla uyarak bu küresel tehlikenin üstesinden geleceğimize inanıyorum.”Dedi.

Bankoğlu’ndan coronayla ilgili tedbir önerileri

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Corona virüs salgınına karşı özellikle hastanelerde ve sosyal yaşamda alınması gereken tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankoğlu: “Vakaların artması durumuna karşı zorunlu tüm tedbirleri alarak tam manasıyla hazırlıklı olmalıyız. Sağlık çalışanlarımızın fedakârlıklarına ve özverili çalışmalarına müteşekkiriz" dedi.

Bankoğlu’ndan adli sürelerle ilgili kanun teklifleri

CHP Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Corona virüs salgını sebebiyle adli sürelerin uzatılmasını içeren kanun teklifleri sundu. Bankoğlu, “Amaç, uygulamada yeknesaklığı sağlayarak hak kayıplarını önlemek ve hem avukatların, hem de adliye personelleri ile yurttaşların sağlığını korumak" dedi.

Bankoğlu, kadınların sorunlarını sordu

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, kadınların istihdam ve siyasette temsil alanlarında karşılaştığı sorunlar ile ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergeleri sundu. Bankoğlu, "Kadınların, yaşamın her alanında karşılaştığı sorunların çözümü için gayretlerimiz devam ediyor. Tam eşitlik sağlanana kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

CHP’de görev dağılımı yapıldı

23 Şubat’taki kongreyle İl Başkanı Selim Karakaş başkanlığında oluşan yeni CHP İl Yönetimi görev dağılımını gerçekleştirdi. Parti binasındaki toplantıda Başkan Karakaş, iktidar hedeflerine kutuplaştırmadan, ayrıştırmadan birlikte yürüyeceklerini söyledi.

CHP’li kadın vekillerden “İtirazımız var” açıklaması

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, CHP'li Kadın Milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda okuduğu ortak metne dikkat çekti. Bankoğlu, "Her gün en az bir kız kardeşimizi hayattan koparmanıza itirazımız var" dedi.

Saadet’ten ateşkese “Doğru adım” yorumu

Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Genel Merkezdeki toplantıya Bartın’dan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay ve Kadın Kolları temsilcileri de katıldı. Toplantıda Başkan Yurtbay, Bartın’a ait bir rapor da sundu.

Karakaş, çok sert sözlerle Tunç ve Kalaycı’ya yüklendi

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, düzenlediği basın toplantısıyla hem ülke gündemi hem de Bartın gündemdeki konuları değerlendirdi. Karakaş yaptığı açıklamada ülke gündemiyle ilgili İdlib’den gelen şehit haberlerini ve TBMM’de yaşanan olayları değerlendirirken, Bartın gündemiyle ilgili olarak da AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın yaptığı açıklamaları eleştirdi. AK Parti Bartın Milletvekili Tunç’un, TBMM’deki kapalı oturuma atıfta bulunarak yaptığı sosyal medya paylaşımları üzerine “Eğer biraz vicdan sahibi iseniz, sizde biraz yürek varsa, yerel bir ifade ile adamsanız bunları açıklamak zorundasınız.” diyen Karakaş, AK Parti İl Başkanı Kalaycı’nın CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç hakkındaki açıklamaları üzerine de “hakaret dolu sözleri hayvan benzetmelerini de  aynen kendisine iade ediyorum.” dedi.

“Biz büyük bir aileyiz”

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanlığı, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda güncel konular üzerinde istişarelerde bulunarak planlamalar yapıldı.

Kalaycı, “Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz”

CHP Grup Başkan vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarda bulundu. TBMM’de kavgalara neden olan  Özkoç'un konuşmasına bir tepki de AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’dan geldi.

A Sahası devredilmedi, TTK’nın çalışma sahası Dahada genişledi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TTK Amasra A Sahasının özel sektöre devredileceğine ilişkin iddaların gerçekleri yansıtmadığını belirterek, Yapılan ruhsatlandırma ile Amasra B Sahası özel sektör, A Sahası da daha da genişletilerek TTK tarafından işletilmeye devam edilecek dedi.

Tunç, Japonya'da Bartın'a verilen 89 bin dolarlık hibenin imza törenine katıldı

AK Parti Bartın Milletvekili ve Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç, Japonya Büyükelçiliğince yürütülen “ Japonya Yerel Projelere Hibe Programı” kapsamında” Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın Projesi” hibe desteği imza törenine katıldı. Milletvekili Tunç proje kapsamında Kozcağız’a Bartın Sosyal ve Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılacak kadın mesleki eğitim merkezi için Japonya’nın 89 bin dolar hibe vereceğini söyledi.

Yeniden Refah, Erbakan’ı andı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı Milli Görüş Lideri Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın vefatının 9. yılı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Erbakan’ı anan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziver Gebiç, “O’nun adının anıldığı yerde hakkın, adaletin, hayrın ve bereketin konuşulması kaçınılmaz bir durumdur” dedi.

Bankoğlu, çocuk gelinlerle ilgili Mecliste konuştu

CHP Bartın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, çocuk gelinlerin ülkemizdeki durumu ve bu sorun hakkında alınması gereken önlemlerle ilgili olarak verilen Meclis Araştırma Önergesi hakkında konuştu.

Toplam 375 haber.