Siyaset

Bankoğlu'ndan coronayla ilgili tedbir önerileri Bankoğlu’ndan coronayla ilgili tedbir önerileri
Bankoğlu'ndan adli sürelerle ilgili kanun teklifleri Bankoğlu’ndan adli sürelerle ilgili kanun teklifleri
Bankoğlu, kadınların sorunlarını sordu Bankoğlu, kadınların sorunlarını sordu
CHP'de görev dağılımı yapıldı CHP’de görev dağılımı yapıldı
CHP'li kadın vekillerden 'İtirazımız var' açıklaması CHP’li kadın vekillerden “İtirazımız var” açıklaması
Saadet'ten ateşkese 'Doğru adım' yorumu Saadet’ten ateşkese “Doğru adım” yorumu
Karakaş, çok sert sözlerle Tunç ve Kalaycı'ya yüklendi Karakaş, çok sert sözlerle Tunç ve Kalaycı’ya yüklendi
'Biz büyük bir aileyiz' “Biz büyük bir aileyiz”
Kalaycı, 'Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz' Kalaycı, “Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz”
A Sahası devredilmedi, TTK'nın çalışma sahası Dahada genişledi A Sahası devredilmedi, TTK’nın çalışma sahası Dahada genişledi
Tunç, Japonya'da Bartın'a verilen 89 bin dolarlık hibenin imza törenine katıldı Tunç, Japonya'da Bartın'a verilen 89 bin dolarlık hibenin imza törenine katıldı
Yeniden Refah, Erbakan'ı andı Yeniden Refah, Erbakan’ı andı
Bankoğlu, çocuk gelinlerle ilgili Mecliste konuştu Bankoğlu, çocuk gelinlerle ilgili Mecliste konuştu
CHP 'Selim Karakaş'la devam' dedi CHP "Selim Karakaş'la devam" dedi
CHP, yeni parti binasına kavuştu CHP, yeni parti binasına kavuştu
Tunç, Mecliste HDP grup önerisi hakkında konuştu Tunç, Mecliste HDP grup önerisi hakkında konuştu
AK Parti Kozcağız Kadın Kolları Alatlı'ya emanet AK Parti Kozcağız Kadın Kolları Alatlı’ya emanet
İYİ Parti ilçe kongreleri start alıyor İYİ Parti ilçe kongreleri start alıyor
'Kozcağız çok farklı bir görünüm kazanacak ve güzelleşecek' “Kozcağız çok farklı bir görünüm kazanacak ve güzelleşecek”
Erbakan, parti binasının açılışını gerçekleştirdi Erbakan, parti binasının açılışını gerçekleştirdi
Siyaset Haberleri

AK Parti Kozcağız Kadın Kolları Alatlı’ya emanet

AK Parti Kozcağız Kadın Kolları 6.Olağan Belde Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede yapılan seçimlerde Hülya Alatlı, AK Parti Kozcağız Kadın Kolları başkanı olurken kongreye katılan AK PArti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti iktidarlarında yapılan yatırımlarla Kozcağız’ın değiştiğini söyledi.

İYİ Parti ilçe kongreleri start alıyor

İYİ Parti’de kongre süreci Kurucaşile’de ilçe kongresi ile başladı. Yeniden güven tazeleyen Başkan Osman Gençulus, başarılı bir ekiple güzel işler başaracaklarını söyledi.

“Kozcağız çok farklı bir görünüm kazanacak ve güzelleşecek”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız- Bartın Duble Yolu’yla ilgili açıklamalarda bulunurken yapılacak olan çalışmalarla Kozcağız’ın çehresinin değişeceğini belirtti. Tunç, “Kozcağız şehir geçişinde eski köprülerin yerine inşa edilecek olan 5 adet köprü ve Irmak ıslahı beldenin çehresini değiştirecek, Kozcağız çok farklı bir görünüm kazanacak ve güzelleşecek. Kozcağız, Kumluca, Hasankadı beldelerimizin ve köylerimizin Bartın’a ulaşımı kolaylaşacak.” dedi.

Erbakan, parti binasının açılışını gerçekleştirdi

Yeniden Refah Partisinin Bartın İl Başkanlığı binası açılışını, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptı.

Tunç: "Muhalefetin derdi karalamak, bizim derdimiz icraat"

İl Danışma Meclisi Toplantısında AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Bartın’da 7,5 milyar TL’lik yatırım yapıldığını aktaran AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sağlıktan eğitime, ulaştırmadan enerjiye kadar şuanda Bartın’da yürütülen yatırımları tek tek anlattı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla olan görüşmenin detaylarını açıklayan Tunç, 400 yataklı hastanenin inşaatının hızla devam edeceğini ve Hasankadı Beldesine 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Kurucaşile’ye ilçe hastanesi taleplerini Bakan Koca’ya aktardıklarını ve Koca’nın bu projelere sıcak baktığını söyledi. Tunç, “AK Parti demek icraat demek. Muhalefetin derdi karalama siyaseti olabilir ama bizim derdimiz halkımıza icraat götürmek” dedi.

Tunç’tan Kılıçdaroğlu’na 13 maddelik sert yanıt

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağı iddialarına sert yanıt verdi. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ’nün siyasi ayağı değil, siyasi hedefi olduğunu vurgulayan Tunç, “FETÖ ile mücadeleyi göze alan tek lider, darbe girişimine milletiyle birlikte karşı koyup demokrasiye sahip çıkan tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Vekiller pist için bakanın kapısını çaldı

Zonguldak Havalimanı pistinin uzatılması ve genişletilmesi ile ilgili olarak görüşme gerçekleştirdiler.‬

Karakaş, CHP İl Başkanlığına aday

23 Şubat’ta yapılacak kongre öncesinde CHP İl Bakanlığı yarışı kızıştı. Avukat Nail Öztürk’ün adaylığını açıklamasının ardından mevcut CHP İl Başkanı Selim Karakaş ta resmen adaylığını açıkladı. Partililerin büyük ilgi gösterdiği açıklamada İl Başkanı Karakaş, CHP’nin yerelde ve genelde iktidar olmasını istiyorlarsa seferberlik ilan etmeleri gerektiğini söyledi. 23 Şubat’taki kongre öncesinde birlik ve beraberlik mesajlarını veren Karakaş “23 Şubattan sonra yine yüz yüze bakacağız, el ele, kol kola AKP iktidarına ve tek adam rejimine karşı mücadele edeceğiz” dedi. Karakaş ayrıca önümüzdeki süreçte 4 katlı bahçeli bir binayı yeni parti binası olarak CHP’ye kazandıracaklarını kaydetti.

Yeniden Refah, Seninleyiz Kudüs mitingi yapacak

Yeniden Refah Partisi, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki göstermek amacıyla “Seninleyiz Kudüs” mitingi düzenleyecek.

Nail Öztürk, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

CHP Bartın Teşkilatı, şubat ayınca yapılan il kongresine hazırlanırken kongre öncesinde de il başkanlığı yarışı başladı. Avukat Nail Öztürk, CHP İl Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı. Öztürk başkanlık yarışında adaylığını açıklayan ilk isim olurken mevcut İl Başkanı Selim Karakaş’ın da önümüzdeki günlerde resmen adaylığını açıklaması bekleniyor.

Yeniden Refah, İl Divan Toplantısını yaptı

Yeniden Refah Partisi aylık İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Elazığ depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar dileyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziver Gebiç, ilçe teşkilatlarının büyük kısmını tamamladıklarını söyledi.

Karakaş’tan Kalaycı’ya AVM cevabı

CHP İl Başkanı Karakaş, AK Parti İl Başkanı Kalaycı'nın AVM konusunda "CHP grubunun işi dallandırması oldu" şeklindeki sözlerine cevap verdi. Başkan Kalaycı’nın konuya hakim olmadığını ifade eden Karakaş, “Bu tartışma Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Bartın Belediyesine yazdığı uyarı yazısı üzerine başlayan bir tartışmadır. Dolayısıyla bu iş o kadar basite indirgenecek ve CHP’li üyelerin dallandırması falan denecek bir konu değil” dedi.

Karakaş’tan kongreyle ilgili “Demokratik” yorumu

Gazeteci Uğur Mumcu, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okan ve Eski Dış İşleri Bakanı İsmail Cem’i ölüm yıl dönümlerinde anan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, kamuoyunun merakla beklediği CHP İl Kongresinin de 23 Şubat’ta yapılacağını ve bununla ilgili gerekli kararları alacaklarını söyledi. Karakaş, yine kamuoyunun sıkça konuştuğu CHP Merkez İlçe Kongresiyle ilgili ise “Merkez ilçe kongresi de demokratik bir ortamda gerçekleştirildi. Hiç kimsenin önüne bir engel çekilmemiştir. Herkes her ortamda kendisini istediği biçimde demokratik olarak ifade etmiştir” dedi.

Bankoğlu: “Hükümetin aklı fikri Kanal İstanbul’da”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Yanaz ve Kurtköy’ünü ziyaret etti. Her iki köyde de vatandaşlarla bir araya gelen Bankoğlu, “İşsizlik yüzde 39’a dayanmışken Kanal İstanbul diyen bir AKP var. İnsanlar çaresizlikten intihar ederken Kanal İstanbul diyen bir AKP var. Kısacası hükümetin ve ortağının aklı fikri Kanal İstanbul’da” dedi.

Bankoğlu’ndan sahil köylerine ziyaret

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Bartın’ın sahil köyleri olan Büyükkızılkum, Kızılelma, Beşköprü ve Gözpınar köylerini ziyaret etti. Köy sakinleriyle bir araya gelen Bankoğlu, emeklilere yapılan yüzde 6-7’lik zam artışının komik bir rakam olduğunu söyledi.

Tunç, yurt binasını inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, yapımı devam eden 2 bin 950 Kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu, şantiyede çalışanlarla sohbet edip, kolaylıklar diledi.

Toplam 236 haber.