Siyaset

Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu Tunç karşılıksız çek suçları hakkında Mecliste konuştu
Kabuk 'Borç batağı büyüyor' Kabuk “Borç batağı büyüyor”
Tunç AK Parti İl ve Merkez İlçe toplantılarına katıldı Tunç AK Parti İl ve Merkez İlçe toplantılarına katıldı
Elektrik kesintileri Bankoğlu'nun gündeminde Elektrik kesintileri Bankoğlu’nun gündeminde
Saadet: 'İktidarın gündemiyle vatandaşın gündemi aynı değil' Saadet: “İktidarın gündemiyle vatandaşın gündemi aynı değil”
Demir, güven tazeledi Demir, güven tazeledi
Tunç: 'CHP'nin durumu içler acısı' Tunç: “CHP’nin durumu içler acısı”
Aydemir'den Tunç'a nezaket ziyareti Aydemir’den Tunç’a nezaket ziyareti
AK Parti'de görev dağılımı AK Parti’de görev dağılımı
Bankoğlu, Bartın'daki elektrik kesintilerini sordu Bankoğlu, Bartın’daki elektrik kesintilerini sordu
Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu
TUNÇ'TAN 'AKP'LİLER ÖNCE AŞILANIYORMUŞ' İDDİALARINA CEVAP TUNÇ’TAN “AKP’LİLER ÖNCE AŞILANIYORMUŞ” İDDİALARINA CEVAP
Turhan Kalaycı güven tazeledi Turhan Kalaycı güven tazeledi
Bartın heyeti Karamanoğlu'yla Ankara'da buluştu Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu
Kalaycı suç duyurusunda bulundu Kalaycı suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu  'Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz' Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"
Bankoğlu 'Sivil toplum susturulamaz' Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”
Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı
Kurtkaya 'Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız' Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”
Saadet 'Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız' Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”
Siyaset Haberleri

Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”

Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla açıklama yapan Saadet Partisi Bartın İl Gençlik Kolları Başkanı Hüsnü Can Özmen, ülkemizde yaşanan insan hakları ihalelerini sıralayarak “Saadet Partisi olarak ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan hak ihlallerine karşı çıkıyoruz. Geldiği yer belli, inandığı ve gideceği yer belli olan bir görüşün mensupları olarak yanlışları hatırlatıyoruz, hakikati haykırıyoruz. Yaşanan hak ihlallerinin tekrar etmemesini, yaşanan mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesini temenni ediyoruz” dedi.

Karakaş’tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması

Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla açıklama yapan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, “Saray iktidarı unutmamalıdır ki; bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğar. Dokunulamaz, devredilemez, ertelenemez! Olan temel hak ve hürriyetleri hiç kimsenin, hiçbir rejimin, hiçbir iktidarın geri alma hakkı yoktur” dedi.

Bartın’daki çevre sorunları Meclis gündeminde

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, Bartın'da çevre alanında yaşanan önemli sorunlar ve olası tehlikelere dikkat çekti. Bankoğlu, "Termik santral zehri ile yıllardır mücadele eden biz Bartınlıların tecrübesini hiç hafife almayın" dedi.

Bankoğlu: "Dünyayı kadınlar değiştirecek"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kadınların Seçme ve Seçilme Hakkını Kazanmasının 86. Yıl dönümüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yurtbay’dan Dünya Engelliler Günü açıklaması

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Bankoğlu: "Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tunç “Engellilerimize pozitif ayrımcılık”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, "Bizim için her insan özeldir, her insan değerlidir, kıymetlidir, her insan hak ettiği imkan ve haklara sahip olabilmelidir. AK Parti iktidarında sosyal devletin gereğini yerine getirerek, engellilerimize büyük önem verdik, haklarını genişlettik, pozitif ayrımcılık getirdik, mağduriyetlerinin giderilmesini sağladık " dedi.

Kurtkaya: “Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla açıklama yapan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Gelecek Partisi, engelli ve engelli yakını tüm vatandaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edecektir. Dile getirdiğimiz hiçbir hususun, güneşin altındaki kar gibi eriyip gitmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Ulus’ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe’ye emanet

Gelecek Partisi Ulus İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı’nın da katıldığı kongrede yapılan seçimlerde Sadun Gültepe güven tazeleyerek yeniden Gelecek Partisi Ulus İlçe Başkanı seçildi.

Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde, TBMM Genel Kurulu'nda konuştu. Bankoğlu: "Kadına karşı şiddeti önlemek için gerekli tedbirleri alın. 6284 Sayılı Yasa ve İstanbul Sözleşmesi'ni eksiksiz uygulayın” dedi.

Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Öldürülen kadınlar sizin için rakam ama bizim için insan!" dedi.

Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”

Partisinin kuruluşunun 2. Yılı dolayısıyla açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Bartın Teşkilatı Başkanı Soner Çakır, 81 il ve 820 ilçede teşkilatlandıklarını ifade ederek “Yaşanabilir Bir Türkiye, “Yeniden Büyük Türkiye”, hak ve adaletin hakim olacağı “Yeni Bir Dünya” hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefimiz “Yeniden Büyük Türkiye”yi inşa etmektir” dedi.

Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”

Ülkemizde kadına yönelik şiddet olaylarının her geçen gün arttığına dikkat çeken Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Her geçen gün artan kadına şiddet olayları hükümet tarafından yapılan bazı çalışmaların bu yaraya merhem olmadığını göstermektedir. Bir an önce doğru adımların atılarak toplumun her alanına yansıyan şiddet vakalarının önüne geçilmesi gerekmektedir” dedi.

Titiz 4’üncü kez güven tazeledi

Partisinin Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, koronavirüs salgınıyla mücadele eden ülkemizin çok büyük bir dar boğaz içerisinde olduğunu ifade ederek çözümün Milli Görüşte olduğunu söyledi. Zonguldak İl Başkanı Burak Erol’unda katıldığı kongrede tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut başkan Emin Titiz yeniden Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

CHP Nurdanur Metin’ni Meclis Üyeliğinden istifaya davet etti

CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Kurucaşile İl Genel Meclis Üyesi Nurdanur Metin’in istifasını değerlendiren CHP İl Başkanı Selim Karakaş, “Nurdanur Metin Hanım’ı örgütlerimizin desteği, partimize oy veren çok değerli Kurucaşileli seçmenlerimizin oyları ile seçildiği Kurucaşile İl Genel Meclisi Üyeliği görevinden de istifaya davet ediyorum” dedi.

Bankoğlu, Bartın’ın sorunlarını Meclise taşıdı

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, pandemi döneminde Bartın'ın sorunları hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Bankoğlu, "İktidar olarak yurttaşlar için giderayak iyi şeyler yapmak isterseniz Bartın'da bekleyen çok iş var” dedi.

Yeniden Refah’ta Siyaset Akademisi tamamlandı

Yeniden Refah Partisi Siyasi İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve son dersi Genel Başkan Fatih Erbakan'ın verdiği Milli Siyaset Akademisi, 13-14-15 Kasım tarihleri arasında Bolu Sarot Termal Park Tatil Köyü'nde gerçekleştirildi. Milli Siyaset Akademisine Bartın’dan da katılım oldu.

Bankoğlu “Bu bütçede gençlerin hayalleri yok”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 2021 Yılı Bütçe görüşmeleri kapsamında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi hakkında konuştu. Bankoğlu,"Bu bütçede gençlerin hayalleri yok. Gençler, adil ve özgür bir yaşam talep ediyor" dedi.

Bankoğlu “Kadın katillerine verilen cezalar azaldı”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 2021 Yılı Bütçe görüşmeleri kapsamında, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesi hakkında konuştu. Bankoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bürokrasi azalacak dendi. Azalan, kadın katillerine verilen cezalar oldu" dedi.

Toplam 387 haber.