Sağlık

Sağlık Haberleri

Türkiye’de her 5 kişiden 1’i kanserden ölüyor

Dünya Kanser Günü dolayısıyla açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Alpaslan Erol, kanser taramalarını yaptırmayan tüm vatandaşları KETEM ve Aile Hekimliği Birimlerine davet etti. Dünya genelinde yaklaşık her 6 ölümden biri, ülkemizde ise her 5 ölümden biri kanser nedeniyle gerçekleştiğini kaydeden Erol, Kanserde erken teşhis hayat kurtarır” dedi.

Gribe dikkat

Mevsim değişikliği ile havaların bir sıcak bir soğuk olması grip ve soğuk algınlığı hastalıklarını da beraberinde getirdi. Grip dolayısıyla birçok kişi aile hekimlerine hastanelere giderken Bartın İl Sağlık Müdür Dr. Dursun Koç, gribal enfeksiyonlarda antibiyotik kullanımına dikkat çekti.

Düzenli fiziksel aktivite şart!

Sağlık İl Müdürlüğü uzmanları, fiziksel aktivitenin her yaşta önemli olduğuna dikkat çekerek düzenli fiziksel aktivitenin sağlığın korunması ve geliştirilmesinde önemli rol oynadığını söyledi.

Rahim ağzı kanseri kader değil!

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri farkındalık ayı dolayısıyla açıklamada bulundu. Rahim ağzı kanseri; dünyada kadınlarda meme kanseri ve kalın bağırsak kanserinden sonra üçüncü sıklıkta görülen bir kanser türü olduğunu ifade eden Koç, Türkiye’de ise bu kanser türünün 10. Sırada yer aldığını söyledi.

Müdürlükten okullarda verem eğitimi

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 71.Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası kapsamında verem ile ilgili olarak toplumun bilgilendirilmesi ve bu hastalığa bütün kesimlerin dikkatinin çekilmesi amacıyla okullarda eğitim düzenlendi.

Sinsi hastalık “Verem”e dikkat!

Tüberküloz yani halk arasında bilinen adıyla verem, kendisini fark ettirmeden ilerleyen ve dünyada hala en çok ölüme sebep olan hastalıklardan biri olarak biliniyor. Ülkemizde “İnce hastalık” adıyla da bilinen tüberküloz, solunum yoluyla kolayca bulaşabiliyor. Tüberküloz bakterisi kişinin bağışıklığının en zayıf anını kolluyor ve hastalık ortaya çıkıyor. Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Verem Savaş Haftası kapsamında tüberküloz hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Koç: “TÜRKÖK’le yeni yılda umut olun”

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Bartın halkının ve sağlık çalışanlarının yeni yılını kutladı. “2018’in sağlık, bolluk, bereket, kardeşlik, huzur ve dayanışma içinde geçen bir yıl olmasını temenni ederim” diyen Koç, kemik iliği nakli bekleyen hastalarımıza kemik iliği bulmak için yürütülen TÜRKÖK projesi hakkında da açıklamada bulundu.

İşte meme kanserinde bilinmesi gerekenler!

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, meme kanserinin erken tanı, tarama testi, belirtileri ve yakalanma riskini artıran durumlar hakkında açıklamalarda bulundu.

NİKOTİN BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE TOPLANTILARI BAŞLADI

“Bağımlı olma”

Koç, “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında yeni bir boyuta geçilmiştir”

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARINDA ÜLKEMİZDE YENİ DÖNEM -

KOÇ’TAN DÜNYA HEPATİT GÜNÜ AÇIKLAMASI

Dikkat Yılda 1,34 milyon insan bu virüsten ölüyor!

KOÇ’TAN RAMAZAN SONRASINDA BESLENME ÖNERİLERİ 

“Sindirim sistemi rahatsızlıklarına dikkat!”

KOÇ’TAN RAMAZAN BESLENMESİ UYARISI

İftar ve sahura dikkat!

Koç’tan ulusal fenilketonüri günü açıklaması

Anne ve babalar dikkat!

Müdürlükten dünya tütünsüz günü standı

Koç: “Herkesin sigarayı bırakmasını istiyoruz”

Sağlık-Sen’den Tunç’a ziyaret

“Bartın’a sağlık alanında 77 milyon yatırım yaptık”

3 yıldır başarısını koruyor

Bu yıl ikinci oldular

Türk Sağlık-Sen’den ebeler haftası açıklaması

Coşkun ebelerin sorunlarını aktardı

Aşı Haftası kutlamaları başladı

Aşılamayla sağlıklı bir geleceğe

Toplam 132 haber.