Güncel

Güncel Haberleri

Bartın’da araç sayısı 54 bin 742 oldu

Bartın’da Mayıs ayında 152 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Motorlu kara taşıtları sayısı Mayıs ayı itibarıyla 30 bin 845’i otomobil olmak üzere 54 bin 742 oldu. Zonguldak’ta da Mayıs ayında 515 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Motorlu kara taşıtları sayısı Mayıs ayı itibarıyla 99 bin 640’ı otomobil olmak üzere 164 bin 233 oldu. Karabük’te ise Mayıs ayında 150 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Motorlu kara taşıtları sayısı Mayıs ayı itibarıyla 41 bin 941’i otomobil olmak üzere 68 bin 719 oldu.

Bakan Karaismailoğlu, sel bölgesini inceledi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç’la birilikte sel bölgesinde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Hayat normale dönmüş vaziyette, etkilerini ortadan kaldırmak için hasar gören dereler olsun bir taraftan DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğümüz, AFAD, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İller Bankası, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdaki arkadaşlarımız hasar tespitlerinde yoğun mesai gösteriyor. 7/24 çalışmaktayız” dedi.

BARTIN’DA SELDE BİN 53 SU BASKINI OLDU

24 Haziran Cuma gününden itibaren etkili olan şiddetli yağışlar sonrası sel ve su baskınlarının yaşandığı ilk anlardan itibaren Bartın’a gelen ve 3 gün boyunca Bartın’dan ayrılmayarak çalışmaları inceleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 518’i konut, 167’si iş yeri 320’si bodrum, 18’i zemin ve depo, diğer 9 tanesi de ahır olmak üzere Bartın’da sel ve taşkından dolayı yaklaşık bin 53 su baskını olduğunu söyledi. Yaklaşık 632 personel ve 103 araçla afetle mücadele çalışmaları yapıldığını ifade eden Bakan Soylu, sel ve su baskınlarından hasar gören vatandaşlar için ilk etapta 3 bin TL, esnaf için de 5 bin TL destek ödemesi yapılacağını kaydetti. Ödemeler ise Ziraat Bankası aracılığıyla hesaplara yatmaya başladı.

Bartın kırmızı alarma geçti

Bartın’da Cuma gününden itibaren devam eden şiddetli yağış sonrası Bartın tüm kurumlarıyla birlikte kırmızı alarma geçti. Şiddetli yağışla birlikte birçok yerde dereler taşarken şehir merkezinde de bazı bölgelerde yaka selleri oluştu, rögar kapakları taştı, bodrum ve zemin katlarda ani su baskınları yaşandı. Bartın Irmağı çevresinde ise olağan üstü güvenlik önlemleri alınarak emin ve bodrum katları boşaltıldı, araç giriş-çıkışlarına izin verilmedi. Kozcağız Beldesinin de sular altında kaldığı Bartın’da Vali Nurtaç Arslan başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Vali Arslan, Kozcağız başta olmak üzere ani sel ve su baskını, yaka seli ile dere taşkınları yaşanan bazı bölgelerde incelemelerde bulunurken Valilikten uyarılar ve önlemler peş peşe geldi.

Belediye teyakkuzda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kırmızı kodla uyarılarda bulunulan iller arasında yer alan Bartın’da bulunurken Bartın Belediyesi, tüm birimleriyle teyakkuza geçti.

Bankoğlu, yağışlardan zarar gören bölgeleri inceledi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Bartın’da aşırı yağışlara bağlı yaşananları yerinde inceledi. Bankoğlu konuyla ilgili "Doğal afetler kader değil tedbir, kontrol ve koruma eksikliğidir" dedi.

İŞ İLANI 

OFİS SEKRETERLİĞİ İÇİN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR

Kavga kanlı bitti

Bartın'da bıçaklı kavga

EK BÜTÇEDEN BARÜ’YE EK ÖDENEK

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilerek önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulunda görüşülecek olan 2022 Yılı Ek Bütçe Kanun Teklifiyle Bartın Üniversitesine 16 Milyon 728 bin TL ek ödenek verildiğini açıkladı.

TUNÇ’TAN ULUS VE KOZCAĞIZ BELEDİYELERİNE 2,5 MİLYON ÖDENEK MÜJDESİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ulus Belediyesi ve Kozcağız Belediyesine toplamda 2.5 milyon ödenek verileceğini açıkladı.

24 bin euro dolandırıldı

Biri Adana'da diğeri Mersin'de yakalandı.

BARTIN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde askerlik görevini yaparken birliğinde yaşanan kazada ağır yaralanarak şehit düşen Uzman Çavuş Fatih Özkaya, baba ocağı Balat Köyünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Özkaya için göz yaşları sel olurken geçen yıl evlenen Sevgi Özkaya, eşinin tabutuna sarılarak "Bizim ne güzel hayallerimiz vardı. Bizi bıraktın gittin" diyerek ağladı.

Tunç’tan Mecliste gündem açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda; meclise sunulan ek bütçe teklifi, Zonguldak’ın kurtuluş yıldönümü, karne heyecanı ve Muğla'da hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tunç’tan baş sağlığı mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde vatani görevi esnasında elim bir kaza sonucu şehit olan Bartın Balat Köyümüzden Uzm.Çvş. Fatih ÖZKAYA'ya ve Pençe Kilit operasyonunda teröristler tarafından açılan taciz ateşinde şehit düşen P. Uzm Çvş. Sercan Baş için başsağlığı mesajı yayımladı.

ELFF Finans, ünlüler geçidiyle açılıyor

Bartın ve Türkiye’ye uzman kadrosuyla profesyonel finans ve kredi danışmanlık hizmeti veren ELFF Finans Kredi Başvuru Merkezi, 26 Ağustos Cuma günü muhteşem bir organizasyonla açılıyor. ELFF Finans, tam anlamıyla ünlüler geçiciyle açılırken açılışın sunuculuğunu Tuğba Altıntop yapacak. Açılışa ise Ünlü Sanatçı Gülben Ergen başta olmak üzere Cüneyt Tek ve DJ Deniz Bayrak katılacak. Açılış sonrasında ise Gülben Ergen, Cüneyt Tek ve DJ Deniz Bayrak, Riverside Hotel’de verecekleri konserle davetlilerle unutulmaz anlar yaşatacak.

BAKKA 2022 Yılı Haziran Ayı Toplantısı Yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Haziran ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Amasra Northdoor Hotelde gerçekleştirildi.

Yangında her şeyini kaybeden aile yardım bekliyor!

Geçtiğimiz Nisan ayında Bartın Merkeze bağlı Beşköprü Köyü Ahçıoğlu Mahallesinde yaşanan yangında her şeyini kaybeden Ertan Erbil ve ailesi hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Kızılay’da vekaletle kurban kesim bedelini açıklandı

Geleneksel hale getirdiği Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası ile bu yılda hayırseverlere “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla seslenen Kızılay, vekâlet bedelini de yurt içine 2475 TL, yurt dışı için de 1475 TL olarak açıkladı.

“Anadolu Basını kapanmaya itilmektedir”

Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri M. Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen TBMM Genel Kurulu’nun gündemine gelen, kamuoyunda "Dezenformasyon Yasası" olarak bilinen "Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ile ilgili ortak bir açıklamada bulundu.

Toplam 10307 haber.