GİAD 'Bartın için sürdürülebilir bir turizm'

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD ), bir mesaj yayınlayarak Turizm Haftasını kutladı. GİAD mesajında 'Bartın'ın avantajlı yönlerini ve turizmdeki gelirini daha da arttırmak için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Sürdürülebilir bir turizmi düşünmeliyiz' dedi.

PAYLAŞ

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD ), bir mesaj yayınlayarak Turizm Haftasını kutladı. GİAD mesajında “Turizm sektörü ekonomik büyümeye, kalkınmaya destek veren, döviz kazandıran, yatırım ve gelir getiren, istihdam yaratan, sosyo-ekonomik, kültürel ve çevresel gelişmeye katkı sağlayan bölgesel ve ulusal kalkınmanın en önemli sektörlerinden biridir. Bartın ili kuzeyini 59 km’lik sahil şeridiyle, tarihi ve kültürel değerleri, denizi ve doğası ile ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biridir. Bartın ili, geleneksel turizmin yanı sıra alternatif turizm olanakları gibi farklı alanlarda da dünyanın ilgisini çekecek eşsiz potansiyele sahiptir. İlimiz sahip olduğu tüm bu özellikleri ile güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kamu ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen yatırımlar, nitelikli modern tesisler, yetişmiş insan gücü, sunulan kaliteli hizmet ve ulaşım imkânlarının kolaylığı gibi etkenler ilimizin sektördeki rekabet gücünü de giderek arttırmaktadır” dedi.

“Sürdürülebilir bir turizmi düşünmeliyiz”

Bartın’ın sahip olduğu doğal ve kültürel varlıkların turizme kazandırılması ve turizmin ilimizde çok daha ileriki seviyelerde olmasının Bartınlıların haklı olarak büyük bir hedefi ve hayali olduğunu kaydeden GİAD, "Hepimiz birbirimize destek olursak başarı kalıcı olabilir. Yapabileceklerimizi ortaya koyup samimi olarak bir şeyler yapmalıyız. Sürdürülebilir bir turizmi düşünmeliyiz. Bölgeye gelen turist sayısı artarak devam ediyorsa bununla birlikte işletmelerin kendini geliştirme ihtiyacı doğacak. İlimizin sahip olduğu potansiyeli vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirmek, Bartın ilini marka kenti meydana getirme konusunda büyük öneme sahiptir. Bartın’ın bu avantajlı yönlerini ve turizmdeki gelirini daha da arttırmak için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu noktada ilimizin turizmde hak ettiği seviyeye gelebilmesi için kamu kurumlarımıza, esnafımıza ve tüm halkımıza görevler düşmektedir" şeklinde konuştu.

“Bartın gezilecek bir kent”

Bartın’ın gerçekleştireceği kararlı atılımlarla turizm sektöründe haklı yerini mutlaka alacağını ifade eden Bartın GİAD, mesajının devamında ise, "Bacasız Sanayi olarak tanımlanan ve her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan "Turizm Haftası" dolayısıyla İlimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız. Bartın’ı görmeyen herkesi, doğanın, tarihin ve kültürün ışıklarını Bartın’da yeniden keşfetmeye davet ediyoruz. Bartın gezilecek kent, Bartın yaşanılacak bir kent. Bartın’ı gezdikten sonra anlatılacak bir kent. Ayrıca, 2020 turizm sezonunun ülkemize, milletimize ve turizm sektöründe yer alan otel, acente ve tüm işletmelere bereketli olmasını dileriz" ifadelerine yer verdi.

 

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN