Belediyeden 'Sistemimize izinsiz müdahale' açıklaması

Bartın'da Pazartesi günü gece yarısından sonra kentin belli bölgelerinden kısık bir sesle Belediye megafonlarından duyulan İstiklal Marşının çalınmasıyla ilgili Bartın Belediyesinden açıklama geldi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Nurdan EROĞLU

Bartın'da Pazartesi günü gece yarısından sonra kentin belli bölgelerinden kısık bir sesle Belediye megafonlarından İstiklal Marşı'nın çalındığı duyulması merak uyandırmıştı.  Sabah 08.00'e doğru yine belli noktalardan çok kısa bir süreliğine İstiklal Marşı'nın çalındığı yine duyulmuştu. Bartın Belediyesi konutla ilgili açıklamada bulundu. Belediye açıklamada şunları ifade etti:

“06.12.2021 ve 07.12.2021 tarihlerinde, kimliğini bilmediğimiz kişi veya kişiler tarafından, belediyemizin merkezi yayın sistemine bağlı telsiz frekanslı anons sistemine bilgimiz ve iznimiz dışında müdahalede bulunulmuştur.

Tarafımızın; bir kamu kuruluşu olarak belediyeye karşı bu şekilde izinsiz ve illegal bir şekilde saldırı ve müdahalede bulunulmasının kabul etmesi mümkün değildir.

Bunun yanında, yapılan bu saldırının bir daha ne zaman ve ne şekilde tekrarlanacağı, yapılan bu saldırılar ile neyin amaçlandığı bilinmemekte olup, toplum ve belediye açısından tehlike arz etmesi nedeni ile hukuka aykırı bu müdahalelerin fail ya da faillerinin tespiti ile cezalandırılmaları için gerekli soruşturmanın yapılması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN