Bartınspor Kayseri yoluna çıktı

Bölgesel Amatör Ligde (BAL), şampiyon olan takımlar için kura çekimleri yapıldı. Böylece 5. Bölgede yer alan Bartınspor'un da play-off maçlarını nerede yapacağı belli oldu. Bartınspor kader maçlarını Kayseri de oynayacak. İlk maç ise 18 Nisan Pazartesi Günü Bartınspor- Amasyaspor arasında oynanacak.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Muhammet CİVAN

Bölgesel Amatör Ligde (BAL), şampiyon olan takımlar için kura çekimleri yapıldı. Böylece 5. Bölgede yer alan Bartınspor’un da play-off maçlarını nerede yapacağı belli oldu. Bartınspor kader maçlarını Kayseri de oynayacak. İlk maç ise 18 Nisan Pazartesi Günü Bartınspor- Amasyaspor arasında oynanacak. 20 Nisan Çarşamba Günü ise Ankara TKİ ile Amasyaspor karşılaşacak. Son maç 22 Nisan Cuma Günü Bartınspor ile Ankara TKİ arasında yapılacak.

Bartınspor’a yola çıktı

Bartınspor ise dün Boğaz Tesislerinden Kayseri’ye yola çıktı. Kulüp Başkanı Serkan Yurtaçan, yolculuk öncesinde futbolculara ve teknik heyete başarılar dilerken hedeflerinin play-off’ları geçerek Bartın’a 3. Lige çıkmayı başarmış olarak dönmek olduğunu söyledi. Kayseri’den galibiyetle döneceklerine inandıklarını ifade eden futbolcular ise Bartınlılara ve taraftarlara Kayseri dönüşünde “Meşaleleri hazırlayın” mesajı verdi.

Tunç: “Bartınspor 3. Lige yükselecek”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da maçlar öncesinde Bartınspor’un play-off’ta 3. Ligi en çok hak eden takım olduğunu göstereceğini ve bunu başaracağına inandığını söyledi. Milletvekili Tunç şöyle konuştu:

“Bartınspor’umuz 18-20-22 Nisan tarihlerinde Kayseri’de Play-off müsabakalarına katılacak, rakiplerimiz Amasya spor ve Ankara TKİ spor. İnşallah müsabakalar sonucunda Bartınspor 3. Lige yükselecek, biz takımımıza güveniyoruz ve her daim destekçisiyiz.

Federasyonun Müsabakaların Kayseri’de yapılması yönündeki kararı yerel basınımızda ve sosyal medyada eleştiri konusu yapılmaktadır.

“Saha olarak Kayseri’ye karar verildi”

Bu konuda ASKF Başkanı TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile yaptığım görüşmede müsabakaların her üç takıma eşit mesafede bir şehirde yapılması gerektiğini ilettim.

ASFK Başkanı TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez de yaptığı açıklamada Playoff müsabakaları için, her üç takımın gruplarında mücadele eden takımların bulunduğu şehirlerin dışında tarafsız saha belirlenmesi gerektiğini, O nedenle Kastamonu, Çankırı, Sinop vb illerin her üç takıma da yakın uzaklıkta olmasına karşın bu illerin takımları ile aynı gruplarda mücadele edildiği için en yakın tarafsız saha olarak Kayseri’ye karar verildiğini belirtti.

“Bartınspor bizim ortak değerimiz, şehrimizin markası”

Bartınspor’umuz oynayacağı son iki maçı da kazanarak hakkıyla 3. Lige çıkacaktır.

Takımımızın her daim yanındayız. Bartınspor sahipsiz değildir. Gerek Spor Toto’dan sağladığımız parasal destekleri, gerekse işadamlarımızı teşvik ederek gerçekleştirdiğimiz maddi yardımları önceki yıllarda olduğu gibi bu sezonda da devam ettirdik. Yapılan destek miktarını açıklamadığımız için destek olmadığımız algısı oluşmasın. Kulüp yöneticilerimiz bunu bilmekte ve Hepimiz herkes imkanları ölçüsünde destek oluyor. Ve şehrimizin takımına sahip çıkıyor. Çünkü Bartınspor bizim ortak değerimiz, şehrimizin markası. Herkesin emeğine katkısına teşekkür ediyoruz.

“Başarılar diliyorum”

Grubunda şampiyon olan Bartınspor’umuz Kayseri’de göstereceği performansla 3. Ligi en çok hakeden takım olduğunu gösterecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Şimdiden tüm futbolcularımıza, teknik ekibe, yöneticilerimize ve taraftarımıza başarılar diliyorum.”

Akın’dan Bartınspor’a 200 bin TL destek

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartınspor'a 3. lig yolunu açacak olan Play-Off maçları öncesi taşın altına elini koydu. Bartınspor'a 200 bin TL maddi destekte bulunan Başkan Akın, "Bartınspor Başkanımız Sayın Serkan Yurtaçan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Erhan Somaklı, Sayın Sefai Kanmaz ve Sayın Yıldıray Güngörür’ün Belediyemize gerçekleştirmiş oldukları ziyaretlerinde 18-22 Nisan tarihleri arasında oynanacak olan Play-Off müsabakaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Bugüne kadar takımımız için elimizden gelen desteği verdik. Bugün de Play-Off maçları öncesinde Bartın Belediyesi olarak takımıza 200 bin TL’lik bir destek daha sağlıyoruz. Desteğimizi her zaman olduğu gibi sürdürmeye devam ediyoruz. 3.Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen ekibimize başarılar diliyor, herkesi 3.Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen takımımıza destek olmaya davet ediyorum" dedi. 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN