Balık, Atatürk'ü andı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık bir mesaj yayınlayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. Yılında andı. Başkan Balık, 'Atatürk'ün ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak birey olarak hepimizin ortak sorumluluğudur' dedi.

PAYLAŞ

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık bir mesaj yayınlayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. Yılında andı. Başkan Balık, mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyet'in ilanı ile Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, liderlik yeteneği, üstün kişiliği ve öngörüleriyle büyük devlet adamlarından biri olarak kabul edilmiştir. Türk milleti, gönlündeki Atatürk sevgisiyle, demokratik cumhuriyete olan bağlılığıyla ve çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma azim ve kararlılığıyla, büyük önderin açtığı yolda ilerlemektedir. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milli birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartarak yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiş ve göstermeye devam etmektedir.

“Hepimizin ortak sorumluluğu”

Atatürk'ün ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak, uğruna büyük bedeller ödenen vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmak, yaşatmak ve yüceltmek birey olarak hepimizin ortak sorumluluğudur. Türk milletini ve vatanını yok olma tehlikesinden kurtaran, bizlere özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onurunu kazandıran Aziz Atatürk, daima gönlümüzde yaşayacak, O'na ve ilkelerine olan inanç, güven ve bağlılığımız, sarsılmadan sonsuza kadar sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir mirası bizlere bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, beraberindeki çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha özlem, minnet, şükran ve saygıyla anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum.”

 

 

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN