Akçamescit Köprüsü için 9,8 milyon TL ödenek

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sel taşkınlarından dolayı hasarlı ve oldukça eski olan Akçamescit Köprüsünün yeniden yapılması için 9,8 TL milyon ödenek taksis edildiğini açıkladı.

PAYLAŞ

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sel taşkınlarından dolayı hasarlı ve oldukça eski olan Akçamescit Köprüsünün yeniden yapılması için 9,8 TL milyon ödenek taksis edildiğini açıkladı. Köprünün ihalesinin gerçekleşeceğini ifade eden Milletvekili Tunç, “Kozcağız Irmağı üzerinde bulunan ve Akıncılar, Çaybükü, Çeştepe, Karahüseyinli, Hacıhatipoğlu Köyleri ve Bartın İl özel idaresi Şantiyesi, İl Özel idaresine ait beton ve parke üretim tesisleri ile Akçamescit-Kozcağız ve çevre köyleri arasında ulaşımı sağlayan Akçamescit Köprüsünün sel taşkınları nedeniyle hasarlı ve oldukça eski olması nedeniyle köprünün yeniden yapımı ile ilgili olarak Sayın Valimiz Sinan Güner ile birlikte İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu ziyaretimizde talep ettiğimiz ödenek İl Özel İdaremize tahsis edildi. Bartın Valiliğince talep edilen 9 milyon 829 bin 400 TL ödeneğin ihale için gerekli olan yüzde 10’luk kısmına tekabül eden 982 bin 940 TL Acil Yardım Bartın Valiliği emrine gönderildi” dedi.

Çevre köylere ulaşım sağlanacak

Köprü yapım ihalesinin sonuçlanmasının ardından, ihale bedeli tutarının kalan kısmı bilahare gönderileceğini kaydeden Tunç, “Köprü yapım ihalesinin sonuçlanmasının ardından, ihale bedeli tutarının kalan kısmı bilahare gönderilecek.  Çevre köylere ve İl Özel İdaresi şantiyesi ve tesislerine ulaşım için önem arz eden Akcamescit köprüsünün yapımı için gerekli ödeneğin aktarılması talimatlarını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya AFAD Başkanımız Sayın Mehmet Güllüoğlu’na ve sürecin takibindeki gayretleri için Sayın Valimiz Sinan Güner’e, İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerimiz ile Özel İdare yetkililerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN