Azerbaycan Dostluk Grubuyla online görüşme

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım ve yeni seçilen Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov ve dostluk grubu üyeleri ile online toplantıda bir araya geldi.

PAYLAŞ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım ve yeni seçilen Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov ve dostluk grubu üyeleri ile online toplantıda bir araya geldi.Türkiye ile Azerbaycan’ın bir millet iki devlet olduğunu ifade eden Tunç,  “Türkiye ile Azerbaycan “Bir millet iki devlet” dolayısıyla kanımız bir, canımız bir, dinimiz dilimiz bir, rahatlıkla anlaşabiliyoruz dolayısıyla dostluk grubu değil kardeşlik grubu desek daha doğru olacak. Çünkü Azerbaycan’ın derdi bizimde derdimiz, Türkiye’nin derdi Azerbaycan’ın da derdi. Azerbaycan’ın sevinci bizimde sevincimiz, Türkiye’nin sevinci Azerbaycan’ında sevinci. Biz kardeşiz. Dostluk grubu başkanlarımıza bizleri kovid sebebiyle telekonferans yoluyla da olsa buluşturdukları için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yüz yüze de  bir araya gelmek nasip olur inşallah” dedi.

“Azerbaycan ile devam eden önemli projelerimiz var”

Türkiye ile Azerbaycan arasında ekonomik, enerji, demiryolları gibi önemli projeler olduğunu söyleyen Yılmaz Tunç,“Azerbaycan’ın her geçen gün ileriye gitmesi gelişmesi değişmesi bizleri çok memnun ediyor. Azerbaycan Bakü’ye belli aralıklarla iki defa gittim. Her sefer gitmemde de Azerbaycan’ın gelişmesinin kalkınmasını gördüm.  Bundan da çok memnun oldum. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Aliyev başta olmak üzere emeği geçen herkese parlamenterlerimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye ile Azerbaycan arasında hem tarihsel dostluklar var, hem de şuanda günümüzde devam eden projeler var. Bu projelerde bir bir hayata geçiyor. Ekonomik projeler, enerji projeleri, demiryolu projeleri, bunların her iki ülkenin ekonomik kalkınmasında refahı için çok önemli olduğuna inanıyorum. 28 Mayıs Azerbaycan bağımsızlık günüydü geçen hafta bir kez daha kutluyorum. Azerbaycan seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Yeni seçilen milletvekillerimize de hayırlı olsun diliyorum. Kolaylıklar diliyorum. İnşallah hepinizi Türkiye’de en kısa sürede görmek isteriz. Tekrar Şamil Başkanımıza ve Ehliman Başkanımıza ve tüm kardeşlik grubu üyelerimize buradan selamlarımı saygılarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN