Yurtbay, Miraç Kandilini kutladı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Yurtbay, bu müstesna gecede yapılacak duaların yeryüzünde kardeşlik ve adaletin yeniden tesis edilmesi için bir vesile olmasını diledi.

PAYLAŞ

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed SAV’in en büyük mucizelerinden birinin Miraç hadisesi olduğunu hatırlatan Yurtbay, “Peygamber Efendimiz iyinin, güzelin, adaletin, doğrunun rehberi olmuştur. İnsanlık O’nun Miraç’ta vakıf olduğu ilahi sırlarla aydınlanmış, yine O’nun getirdiği ilahi prensiplerle doğru yolu bulmuştur. Böyle bir peygambere ümmet olmak bizler için şereflerin en yücesidir. Ama aynı zamanda sorumlulukların da en büyüğüdür. Çünkü bizler bütün insanlığın saadetini amaç edinmiş bir inancın mensuplarıyız. Yanlışın yerine doğruyu, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti hâkim kılana kadar çalışmak zorundayız” dedi.

Mesajında, İslam Âlemi’nin her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe muhtaç olduğunu vurgulayan Yurtbay, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Miraç mucizesinin gerçekleştiği Mescid-i Aksa topraklarına yıllardır kan ve gözyaşı hâkimdir. Dünya kamuoyu sözde barış nutuklarıyla oyalanırken, İslam ülkelerinin payına hep sömürülme, işgal, iç karışıklık düşmüştür.  Fazileti değil rekabeti esas alan Batı medeniyetinin, insanlığa huzur ve saadet getiremeyeceği ortadadır. Bu mazlum coğrafya sömürgeci zihniyetlerin hırs ve insafına bırakılamaz. Çare İslam Birliği’nin kurulmasıdır. Bu mübarek geceler tüm Müslümanların ortak değeri, ortak paydasıdır. Bu manevi iklimi bir fırsat olarak değerlendirmeli ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecek adımları atmalıyız. Yeryüzünde yeniden iyiliğin, barış ve adaletin hâkim olması için çalışmalıyız. Cenabı Hakk bizlere bu şuur ve sorumlulukla çalışmayı nasip etsin.

 Bu müstesna gece vesilesiyle, İslam Âlemi ve tüm insanlığın yeniden birlik ve beraberliğe kavuşmasını diliyor, milletimizin ve İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyor, tüm insanlık için saadet dolu bir gelecek diliyorum.”

 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN