Yasin Kalem güven tazeledi

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığı, 2. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde gerçekleştirilen seçimlerde Yasin Kalem güven tazeledi ve Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Muhammet CİVAN

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığı, 2. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirdi. “Türkiye’yi Yönetmeye Dünyayı Değiştirmeye Hazırız” sloganıyla yapılan kongreye Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyeleri Nezir Merttürk, Hüseyin Küçükkeskin,İl Sorumlusu Mustafa Sezgin,Kurucu İl Başkanı Ramazan Günaydın,Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç,Zonguldak İl Başkanı Nejdet Sarı,Karabük İl Başkanı Bilal Bostancı,Bartın Kadın Kolları İl Sorumlusu Nilüfer Aşkın,Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Elif  Eken, Amasra İlçe Başkanı Muhammed Bayram,Ulus İlçe Başkanı Şenol Yılmaz,Kurucaşile İlçe Başkanı Sabri Ayaz,Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Uslu,Karabük Merkez İlçe Başkanı Abidin Ertekin,Kilimli İlçe Başkanı Ersin Akgün,Zonguldak Erbakan Vakfı Temsilcisi Mesut Özdemir,Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı,Memleket Partisi Amasra İlçe Başkanı Adem Özçelik,Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Türkan Aydın,Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcıları Emine Metin,Remzi Eren,Bartın Erzurumlular Dernek Başkanı Cemil Gedik,Bartınlılar Derneği Başkanı Adem Aydeniz,Aladağ Muhtarı Ali Gökcan ve çok sayıda partililer katıldı.

Kalem: “Milletimiz akın akın Yeniden Refah’a konuşuyor”

Kongreye katılan herke teşekkür eden Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem: “Genel Başkanımız Muhterem Liderimiz Sayın Fatih Erbakan’ın Yeniden Büyük Türkiye hedefleri doğrultusunda, Yeniden Büyük Türkiye’yi kuracak olanlar işte bu gün bu salonda olan kadrolardır. Neden böyle söylüyorum çünkü metalleri yorulmuş boyaları dökülmüş iki de bir ah nerede o eski günlerimiz diye serzenişte bulunanlar yeniden büyük Türkiye’yi kuramazda onun için, neden böyle söylüyorum çünkü Yeniden büyük Türkiye hesabilerle değil hasbilerle kurulurda onun için… Değerli Bartınlı hemşerilerimize buradan teşekkürlerimi arz ediyorum. Bartın halkından büyük bir teveccüh görüyoruz. Tüm Bartın’ı karış karış dolaşıyoruz. Sadece seçim zamanı değil geçim zamanı da halkımızın yanındayız. Bu kadar kısa sürede bu kadar uzun mesafe kat etmemiz Bartın2da şu muazzam coşkulu kalabalık ile kongremizi yapmamız davamızın bereketidir. Milletimiz bunu çok iyi biliyor ve Türkiye’de olduğu gibi Bartın’ın her köşesinden akın akın Yeniden Refaha koşuyor” dedi.

“Aradığınız Ömer’ler Yeniden Refah’ta”

Aradıkları heyecanın Yeniden Refah’ta olduğunu söyleyen Kalem “Ve buradan yıllardır yana yakıla Ömerleri arayanlara sesleniyoruz ve diyoruz ki  Ömerler de  Aliler de Osmanlar da Ebubekirler de aradığınız 94 ruhu da Yeniden Refah kadrolarında fazlasıyla mevcuttur. Ve biz ilk seçimde onları iktidara taşıyacağız inşallah… Cenabı Allah hepinizden razı olsun. Bir kez daha kurucular kurulu üyelerimize,bütün delegelerimize,il ve ilçe başkanlarımıza bu organizasyonda emeği geçen 7’den 70’e bütün isimsiz kahramanlara siz sadık ve samimilere katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Merkez İlçe yönetiminde yer alacak arkadaşlara başarılar diliyor,Yeniden Refah Partimizin en büyük zaferlerinde buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz” şeklinde konuştu.

Gebiç: “Adeta iktidara yürüyüş kongremiz”

Divan Başkanlığını  Hüseyin Küçükkeskin’in yaptığı kongrede Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, “Bartın’da adeta iktidara yürüyüş kongremizi gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz hafta Amasra bugün ise Merkez İlçemizde yapmış olduğumuz kongrede salonlara sığmıyor iktidara yürüyoruz. Bu muazzam kongreyi bizlere nasip eden cenabı Allaha sonsuz şükürler ediyorum. Cenabı Allah bu kongremizi en büyük hayırlara vesile kılsın, milletimizin İslam aleminin ve 7 milyar insanın kurtuluşuna vesile olacak toplantılardan birisi olmasını nasip eylesin” ifadelerinde bulundu.

Merttürk “Yanlışa yanlış, doğruya doğru diyoruz”

Kurucular Kurulu Üyesi Nezir Merttürk de kongrede “Bizim yapmış olduğumuz siyaset, sadece iktidarın yanlışlarını yanlış, doğrularına da doğru demekle kalmayıp muhalefetin de yanlışlarına yanlış diyen, bunları açıkça konuşan her zaman hakkı üstün tutan zihniyete sahiptir. Ülkemizde yaşanan bütün maddi ve manevi sorunların çözümlerinin anahtarı, şifresi bizdedir. Çözümü nasıl yapacağımızı, nasıl başaracağımızı en iyi bilen bizleriz. Bunun ispatı yayınladığımız kaynak kitaplarında hazırlamış olduğumuz yerli ve milli imkanlar ile yıllık 150 milyar dolar kaynak oluşturma ve 81 ilde 181 fabrika yatırımları projelerimizdir. Merhum Liderimiz Erbakan hocamızın açmış olduğu yoldan, bırakmış olduğu büyük emanetlere sahip çıkarak ilerliyoruz. Aziz ve şerefli milletimizi tarihte olduğu gibi köle değil yine dünyaya efendi yapacağız. Ülkemizi sanayide, kalkınmada zenginlikte, ahlak ve maneviyatta lider yapacağız. Yeniden refah Partisi olarak bu hedeflere ulaşmak için başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm teşkilatlarımız gecesi gündüzü ile çalışarak iktidara gelip memleketin sorunlarını çözmek için var gücü ile çalışmaktadır ”dedi.

İşte yeni yönetim!

Konuşmaların ardından diğer siyasi partilerden katılım sağlayanlara rozetleri takıldı. Kongrede seçimlere tek liste halinde girilirken güven tazeleyen Yasin Kalem Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.  Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığının yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

Yasin Kalem, Ramazan Yılmaz, Adem Erdal, Nezih Metin, Ayhan Akgül, Selami Tepebaşı, Selver Artar, M. Ensar Mekeç, Yakup Yılmaz, Kenan Çakır, Faruk Tutkun, Recep Çomak, Beytullah Güneş, Hasan Aydın, Yılmaz Öz

Bayram Karakabak, Haydar Kayacı, Halit Sarıman, Y.Serkan Alçılar, Ramazan Cesur, Erol Can, Dursun Arslan, Turan Yıldız, Gökmen Acar, Kamil Çelikok, Berat Özyer, Çağdaş Soydan, Levent Kökcü, Ş. Mücahid Soy, Sefa Karagöz

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN