VefaPark hizmete açıldı

Bartın Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 9 bin metrekarelik yeni yaşam alanı VefaPark törenle hizmete açıldı. Bartın Belediyesinin pandemi sürecinde dahi çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 'Yeni dönem projelerimiz arasında yaya köprüleri vardı. Bir tanesi bu bölgede olmak üzere diğeri ise Kaynarca ve Yalı Sevgi Parkı arasına yapmak üzere 2 yaya köprüsü için çalışmalarımızı yürütüyoruz' dedi.

PAYLAŞ

Bartın Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 9 bin metrekarelik yeni yaşam alanı VefaPark törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca ve Hasankadı belediye başkanları, muhtarlar, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Başkan Cemal Akın’ın konuşması ile devam etti.

Akın: “Yaşam alanı haline getirdik”

Parkın açılışını nisan ayında yapmayı planladıklarını ancak koronavirüsa salgını dolayısıyla ertelemek zorunda kaldıklarını ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın  şöyle konuştu:

 “Törenine katılım sağlayan siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum.  Bu parkımızın açılışını Nisan Ayı olarak planlamıştık. Covid-19 salgını sebebiyle açılışımızı ertelemek zorunda kaldık. Aslında bugün gerçekleştirmiş olduğumuz açılışımızda temsili bir açılış şeklinde. Bu alan uzun yıllar Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün sera olarak kullandığı bir alandı. Seramızı sanayi bölgemize taşıyınca bu bölgemiz atıl ve nahoş şeylerin ortaya çıktığı bir bölge haline gelmişti. Burayı kurtaralım bu bölgeye güzellik katalım istedik. Proje çalışmalarımızı tamamlayarak 9 bin metrekarelik bu alanımızı içinde yürüyüş yolları, dinlenme alanları, spor alanları, çocuk parkı, kafeteryası ve çevre düzenlemesi ile 7’den 70’e her yaş gurubunun güzel vakit geçirebileceği bir yaşam alanı haline getirdik. Çalışmalarımızın tamamlanması ile parkımıza ne isim verelim diye düşündük.

“Vefa grubu muhteşem çalıştı”

Bildiğiniz gibi İmar planının 18. maddesi ilk olarak bu bölgede uygulandı.   Vatandaşlarımızdan kalan o parsellerle bugün bu güzel parkı halkımızın hizmetine sunuyoruz. O vatandaşlarımıza olan vefa borcumuzdur. Ayrıca Covid-19 salgın sürecinde bir vefa grubu oluşturuldu. İçinde belediye personelimizin diğer kurum çalışanlarının polislerimizin, bekçilerimizin, muhtarlarımızın öğretmenlerimizin olduğu bu grup Covid sürecinde çok muhteşem çalıştılar. Sürecin kontrol edilmesinde başta Sayın Valimiz, emniyetimiz, jandarmamız, sağlık çalışanlarımız, belediye çalışanlarımız ve Vefa Grubumuz çok büyük emek sarf ettiler. Bu parkımız onlara olan vefamızdır. Özellikle sağlık çalışanlarına olan vefamızdır. Bizlerin evlerimizde kalma şansı varken sağlık çalışanlarımız bu sürecin birebir içindelerdi. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“Projelerimizi şehrimize kazandırmak istiyoruz”

Konuşmasında yeni dönem projeleri hakkında da bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,”  Yeni dönem projelerimiz arasında yaya köprüleri vardı. Bir tanesi bu bölgede olmak üzere diğeri ise Kaynarca ve Yalı Sevgi Parkı arasına yapmak üzere 2 yaya köprüsü için çalışmalarımızı yürütüyoruz. DSİ’den görüş aldık. Tabiat Varlıkları Kurulu izin verirse bu köprüleri de şehre kazandırmak istiyoruz. Ayrıca Toki’nin olduğu bölgede ormanın içinde 60 bin metrekarelik alanda çiftlik projesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Atatürk ve Şehitlerimiz müzesinin ihalesi bitti. Gasilhane Projemizin ihalesini tamamladık. En kısa zamanda çalışmalarına başlanacak. Pandemi süreci devam ediyor ama biz belediye olarak projelerimizi şehrimize kazandırmak istiyoruz. ” dedi.

Cemal Akın’ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek VefaPark halkın hizmetine sunuldu.

 

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN