Vefa Sosyal Destek Grubu 724 hizmette

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgeyle, sokağa çıkma sınırlaması getirilen 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için Bartın'da tüm kurumlar seferber edildi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

Bu kapsamında Valilik Koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu sokağa çıkma kısıtlaması getirilen vatandaşlarımızın 7/24 yardımına koşuyor. Merkez, ilçe ve köylerden  112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrılar doğrultusunda vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları Bartın Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, AFAD, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kızılay Bartın Şubesi  görevlileri ve gönüllülerinden oluşan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanıyor. Yaşlılarımızın kişisel bakımları ve sağlık kontrolleri de Evde Sağlık Hizmetleri tarafından karşılanıyor.


Bartın Valisi Sinan Güner, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız tarafından bugüne kadar 112 Acil Çağrı Merkezine toplam 11 bin 235 arama yapıldığını, Vefa Sosyal Destek Ekiplerince tüm başvuruların karşılandığını belirterek, sahada 7/24 vatandaşımızın yanında olan Vefa Sosyal  Destek Ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı  teşekkür etti. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN