Tunç'tan Kozcağız Şarköy, Kapucuoğlu ve Boğaz'a müjde

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Baraj Sahasında kalan Şarköy Kapucuoğlu ve Boğaz Mahallelerinin nakledileceği yerleşim yeri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı onaylandığını belirterek, Resmî Gazete'de yayımlandığı müjdesini verdi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Muhammet CİVAN

Milletvekili Tunç, Kozcağız Barajının kamulaştırma sahasında kalan Şarköy Boğaz Mahallesi’nin kamulaştırılmayan hazineye ait alanda toplu yerleşim yeri talebine ilişkin etüd proje raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun görülerek onaylanmasının ardından Şarköy Kapucuoğlu ve Boğaz Mahallelerinin nakledileceği yerleşim yeri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı onaylanarak, Resmî Gazete’de yayımlandığını Şarköy Boğaz Mahallesi sakinleri köylerine uzak olmayan, tarlalarına yakın Kozcağız Barajının yanında yeni yerleşim yerlerine kavuştuklarını söyledi.

“Teşekkürler!”

Milletvekili Tunç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e, Sayın Valimize, ilimiz yöneticilerine, Orman Bölge Müdürümüz Sayın Zekeriya Beyazlı’ya ve teknik ekibe teşekkür ediyorum” dedi.

“Köylülerimiz örnek bir köye kavuşacaklar”

Milletvekili Tunç, “Şarköy Muhtarımız Recai Akduman ve köy halkının yakından takibinde olan önemli bir problemi çözdük. Şimdi sıra TOKİ’nin Köy konut projesinde. Baraj nedeniyle yerleri kamulaştırılan köylülerimiz yerlerinden yurtlarından arazilerinden uzaklaşmadan Örnek bir köye kavuşacaklar” ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanlığı kararı!

“Bartın İli Merkez İlçe Şarköy Köyü, Kapıcıoğlu ve Boğaz Mahalleleri halkının Kozcağız Barajı Projesinin yapımı nedeniyle ekli kroki liste sınır ve koordinatları gösterilen yerle nakil ve yerleştirilmesine 6292 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN