TSO Covid-19 önlemleriyle hizmet veriyor

Koranavirüs salgınının, ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla hayata geçirilen önlemleri Bartın TSO hizmet binasında uygulamaya özen gösteriyor. Kamu ve özel sektöre yönelik hizmetlerin sağlıklı olarak yürütülmesine ilişkin önlemlerden bahseden Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, hizmet birinci önceliğimiz fakat insan sağlığı hiç bir şeyin önüne geçemez' dedi.

PAYLAŞ

Koranavirüs salgınının, ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla hayata geçirilen önlemleri Bartın TSO hizmet binasında uygulamaya özen gösteriyor. Kamu ve özel sektöre yönelik hizmetlerin sağlıklı olarak yürütülmesine  ilişkin önlemlerden bahseden Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık açıklamasında “Bilindiği üzere yeni tip koronavirüsün (Covid-19) dünya genelinde ve ülkemizde maalesef önlenemeyen yayılımı nedeniyle gündemimizin birinci öncelikli maddesi haline gelmiştir. Bu nedenle Yönetim Kurulumuz ile birlikte odamıza gelerek hizmet alan üyelerimiz, çalışanlarımız ve ailelerinin bu küresel salgından etkilenmemesi ve hizmet verdiğimiz alanlarda verimliliğimizin sürdürülebilmesi maksadıyla birçok önlemler aldık. Sağlık Bakanlığı ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin almış olduğu kararları dikkatle takip ediyor, gerekli olan önlemleri titizlikle alıyoruz” dedi.

“Bazı önlemleri odamızda uygulamaya koyduk”

Bu kapsamda bazı önlemleri TSO’da uygulamaya koyduklarını ifade eden Balık şöyle devam etti:

“Odamızda hizmet birinci önceliğimiz fakat bunun yanı sıra koronavirüse karşı alınan tedbirlere de riayet edilmesi gerekli. Salgının yayılımının azaltmak ancak alınacak tedbirlerle mümkün. Bu kapsamda bazı önlemleri odamızda uygulamaya koyduk ve uyulması hususunda oldukça hassasız. Personel ve ziyaretçilerin görebileceği şekilde virüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik bilgilendirmeleri içeren görselleri astık. Odamız personellerimizin ve hizmet almak üzere gelen misafirlerimizin ateşleri ölçülüyor. Gelenlerle birebir teması önlemek için çalışma masalarına Plexi siperlik yaptırdık. Hem üyelerimiz hem de gelen misafirlerimizin kullanması için odamızın ortak kullanım alanlarına el dezenfektanları yerleştirdik. Çalışma alanlarımızı düzenli şekilde havalandırarak temiz hava akışını sağlamaya çalışıyoruz. Personellerimiz maske ile hizmet veriyor ve sosyal mesafe, hijyen kurallarına dikkat ediyor.

“Üyelerimize online hizmetle destek veriyoruz”

Odamıza gelmeyerek online hizmet almak isteyen üyelerimize telefonla destek veriyor, gerekli bilgi akışını sağlıyoruz. Tüm sektörlerimiz için bilgilendirme afişleri bastırdık ve denetimler esnasında gerekli olan tüm materyalleri ücretsiz olarak üyelerimize dağıtımını yaptık ve dağıtımlar halen devam ediyor. Gelen üyelerimizin ve çalışan personellerimizin sağlığını tehlikeye atmamak için Yönetim Kurumuz ile her hafta başı yaptığımız toplantılarda önlemlerimizi istişare ediyoruz. Pandemi süresince üyelerimizin yanında destek olmaya ve sorunlarının çözümü konusunda kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizlere her konuda rahatlıkla ulaşabilirler Yönetim Kurulumuz ile sorunlarının çözümü konusunda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Sürecin ne kadar devam edeceğini bilmiyoruz temennimiz biran evvel pandeminin bitmesi, ülkemizin ve tüm dünyanın en az hasarla bu işten sıyrılması.”

 

Muhammet CİVAN

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN