Toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı

Bartın Belediyesi'nde çalışan 155 kadrolu personeli ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde iyileştirmeler yapıldı. İmza törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yanı sıra Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Gazek, Belediye İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Sedat Karbuz, Belediye Meclis Üyesi Tuncay Maden, Hukuk İşleri Müdürü Kadriye Dika Gören, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Metin Doğruöz ve Sendika İl Disiplin Kurulu Üyesi Derya Düzoğlu katıldı.

“Hayırlı Uğurlu Olmasını Diliyorum”

İmza töreni sonrası değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın; “Bartın Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren gece gündüz demeden şehrimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Yaptığımız hizmetlerin her zerresinde işçi kardeşlerimizim emeği ve alın teri var. Göreve geldiğimiz günden beri işçimizin alın teri kurumadan ücretlerinin ödenmesi noktasında üzerimize düşeni yaptık. Yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesinde de personelimizin hak ettikleri zam oranını alabilmeleri adına ne gerekiyorsa yaptık. 155 kadrolu işçimizi kapsayan Toplu İş Sözleşmesini imzalandık. Yeni sözleşme ile en düşük kadrolu işçi maaşımız sosyal haklar dahil 6.065 TL’den 7.765 TL’ye yükseldi. İkinci altı ayda bu zamma ilaveten 200 TL artırım yapılacak. Toplu İş Sözleşmesi’nin tüm işçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN