Topçu konağı'nda sıra trafik çizgilerinde

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından altyapı çalışmalarının ardından üstyapısı da sıcak asfalt ile düzenlenen Topçu Konağı Caddesi'ne trafik yönlendirme ve yaya geçidi işaretleri çiziliyor.

PAYLAŞ

 

Kavaklı Caddesi ile Hendekyanı Caddesi’ni birbirine bağlayan Topçu Konağı Caddesi’nde güvelik önlemleri alınıyor. Daha önce altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üstyapısı da sıcak asfalt ile düzenlenen Topçu Konağı Caddesi’ne trafik yönlendirme ve yaya geçidi işaretleri çiziliyor. Yapılacak olan bu çalışma ile hem yayalar için güvenlik önlemi alınmış olacak hem de caddeye daha güzel bir görünüm kazandırılacak.

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz Topçu Konağı Caddesi’nde hummalı bir çalışma gerçekleştirdiler. Doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı çalışmaları sebebiyle deforme olan caddede ilk olarak söküm çalışması gerçekleştirildi. Söküm çalışmalarının akabinde 300’lük borularla yağmur suyu hattı oluşturulurken abone bağlantıları da yeniden düzenlendi. Çöp konteynerlerinin de yeraltına alındığı caddemizde çalışmalar finişer ile asfalt serimi, su ve kanalizasyon altyapıları ile birlikte eş zamanlı olarak yürütüldü. Kaldırım bakım-onarım çalışmalarının ardından da asfalt çalışmasına başlanarak, 600 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde olan yolumuzu sıcak asfalt ile düzenledik. Çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayarak yolu ulaşıma açtık.  Bu çalışmalarımızın arından ise araç yolu üzerinde trafik yönlendirme ve yaya geçidi işaretleri çizmek üzere çalışma başlattık.  Yaya güveliği açıcından son derece olan bu çalışmamızı en kısa zamanda tamamlayacağız” dedi.

 

Muhammet CİVAN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN