Şehit Madenci son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında meydana gelen iş kazası sonucu şehit olan maden işçisi Fevzi Yaman(46), düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

Yaman’ın cenazesi 13 Nisan 2022 tarihinde Alaplı ilçesi Alioğlu Köyü Ahiler Mahallesi’ne getirildi. Merhum Yaman için burada öğle namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. Maden işçisinin alınan helallik sonrası cenaze namazı kılındı. Yaman, kılınan cenaze namazı sonrası Kur’an-ı Kerim ve dualar okunarak aile mezarlığına defnedildi. 2000 yılı işe girişli Fevzi Yaman, evli ve 2 çocuk babasıydı.

 

Cenaze törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, TTK Genel Müdürü Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, TTK Armutçuk Müessese Müdürü Faik Alp ile Müessese Yöneticileri, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Ertan Kaya, GMİS Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları, maden işçileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN