Polis ve jandarmadan sokak hayvanlarına şevkat eli!

Bartın'da çevre doğa ve hayvan korumada görevli polis ve jandarma personeli, sokağa çıkma yasağında sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı için seferber oldu.

PAYLAŞ

Polis ve jandarmadan sokak hayvanlarına şevkat eli!

Bartın’da çevre doğa ve hayvan korumada görevli polis ve jandarma personeli, sokağa çıkma yasağında sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı için seferber oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Valiliği

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağında İlimizdeki sokak hayvanlarınının bakımı için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Birimlerimizdeki Polis ve Jandarmalarımız sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyorlar. İlimizde hafta sonu Cuma günü saat 21.00’dan Pazartesi 05.00 ‘a kadar uygulanan sokağa çıkma yasağında çevre,doğa ve hayvan koruma da görevli Polis ve Jandarmalarımız İlimizdeki sokak hayvanlarının bakımını yapmak için seferber olmaktadır. SİZ EVİNİZDE KALIN, MERAK ETMEYİN, CAN DOSTLARIMIZ BİZLERE EMANET... Ayrıca hayvanlarla ile ilgili gördüğünüz aksaklık ve sıkıntıları *Hayvan Durum İzleme (HAYDİ)* uygulamasından kolluk kuvvetlerine bildirebilirsiniz.”dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN