Kurtkaya'dan büyük kongre açıklaması

Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Partilerinin 1. Olağan Genel Kongresi öncesinde değerlendirmede bulundu. Başkan Kurtkaya 'Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır' dedi.

PAYLAŞ

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu, Partisinin 1. Olağan Kongresi'ni 1 Kasım’da (yarın), "Gelecek Senin,  Gelecek Türkiye"nin sloganı ile toplayacak.

Partinin seçilmiş delegelerinin yeni yönetim organlarını belirleyeceği kongrede, Genel Başkan Davutoğlu'nun konuşmasının ana eksenini ise "neden yeni parti kurduk" sorusuna vereceği yanıtlar oluşturacak.

Kongreye katılacak olan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, kongre öncesinde bir değerlendirmede bulundu.

‘Gelecek Senin, Gelecek Türkiye’nin mesajının verileceği kongrenin hayırlı olmasını temenni eden Kurtkaya, güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaat ettiklerini belirterek şöyle dedi:

“İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz 1. Olağan genel kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım Pazar günü geride bırakıyor. Hatırlayacaksınız  Parti kuramaz demişlerdi, partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan Türkiye mozağini yansıtan kurucularımızla kurduk. Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi, ancak biz bugün  70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk, 243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik, Dünyada ve ülkemizde seyreden salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen, Her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak 1.Olağan Genel Kongremizi 1 Kasım 2020 Pazar günü saat 10.00’da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

“Tüm meseleleri konuşacağız”

Anadolu’dan esen rüzgara baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz. Yolsuzluk yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür.

3y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir y’yi de musallat etmişler, dördüncü y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler. Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler. Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır. Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1. Olağan Genel Kongresini yapmaya hak kazanan gelecek partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır.

“Kimse karamsarlığa kapılmasın”

Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak, ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız. Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız. Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizi güvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız. Kimse ümitsiz olmasın. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır. ‘Gelecek Senin, Gelecek Türkiye’nin mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm haklımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaat ediyoruz.”

 

 

 

Nurdan EROĞLU

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN