Teknoloji

Bartın Üniversitesi mezununa iş fikri ödülü Bartın Üniversitesi mezununa iş fikri ödülü
Uluslararası proje başarıyla tamamlandı Uluslararası proje başarıyla tamamlandı
'Akıllı Teknolojiler' konuşuldu “Akıllı Teknolojiler” konuşuldu
Sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkı sağlayacak Sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkı sağlayacak
Bartın Üniversitesindan büyük başarı Bartın Üniversitesindan büyük başarı
5 projeyle TEKNOFEST'te yarışacaklar 5 projeyle TEKNOFEST'te yarışacaklar
MESO ve Telekom'dan bilgilendirme MESO ve Telekom’dan bilgilendirme
Bartın üniversitesi model uydu üretecek Bartın üniversitesi model uydu üretecek
Üniversitede buluş bilgilendirme etkinliği Üniversitede buluş bilgilendirme etkinliği
Yüzlerce proje arasından ödülü kaptılar Yüzlerce proje arasından ödülü kaptılar
TEKNOFEST Bilgilendirme Toplantısı yapıldı TEKNOFEST Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
Eğitim internetten yapılacak Eğitim internetten yapılacak
Doğada çözülebilen biyoplastik maske projesine ödül Doğada çözülebilen biyoplastik maske projesine ödül
Siber güvenlik eğitimi alacaklar Siber güvenlik eğitimi alacaklar
Askeri haberleşme sisteminde yüzde 100 yerliliğe ulaşıldı Askeri haberleşme sisteminde yüzde 100 yerliliğe ulaşıldı
Heyelanlar artık tahmin edilebilecek Heyelanlar artık tahmin edilebilecek
Girişimcilik, inovasyon ve KOSGEB destekleri anlatıldı Girişimcilik, inovasyon ve KOSGEB destekleri anlatıldı
Bartın Üniversitesi ihtisaslaşmada birinci! Bartın Üniversitesi ihtisaslaşmada birinci!
TÜBİTAK bir projeyi daha kabul etti TÜBİTAK bir projeyi daha kabul etti
Ahşabı  'opak' hale getirecekler Ahşabı “opak” hale getirecekler
Teknoloji Haberleri

Ahşabı “opak” hale getirecekler

Bartın Üniversitesi’nin TÜBİTAK kapsamında kabul edilen projesiyle ahşap opaklaştırılarak yeni bir ürün elde edilecek. Böylece yapı ve iç mekânların vazgeçilmezi olan ahşap yeni görünümüyle kullanıma sunulacak.

Yatırım ve teşvikler artık tek adreste!

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, yatırım ve teşvikleri tek elden görünmesi için hazırlanan www.yatirimadestek.gov.tr internet adresinin uygulamaya girdiğini duyurdu.

Yollar Simurg'tan soruldu

Bartın Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan “Simurg” isimli elektrikli otomobil, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen 16. TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarının en hızlı 2’nci otomobili olurken, verimlilikte 7’nci oldu.

Alpagut’a yeni destek

Bartın Üniversitesi Tunga İnsansız Hava Aracı Takımı, TÜBİTAK ve TEKNOFEST tarafından düzenlenen “2020 Uluslararası insansız Hava Aracı Yarışması”nın ‘Detaylı Tasarım Raporları’ aşamasını geçerek hem yeni destek aldı hem de yarışmalara katılmaya hak kazandı.

Gençler robotik sistemle sebze yetiştirdi

Bartın Belediyesince desteklenen ve Bartın Bilim Eğitimi Derneği tarafından hazırlanıp İçişleri Bakanlığı tarafından da kabul edilen “Sanayi Devrimi 4.0 Yolculuğunda Gençlerle Robotik Sistem Bitki Yetiştiriciliği” Projesi tanıtıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tanıtımda proje kapsamında Karaçay mevkiine 100 metrekare büyüklüğünde uygulama serası kurulduğunu ve 12-17 yaş aralığındaki 22 gencin topraklı ve topraksız tarım eğitimi ile robotik kodlama eğitimleri aldığını söyledi.

Yaptıkları roketle TEKNOFEST’te finale kaldılar

Bartın Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu “Black Sea 1460 Roket Takımı”, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması orta irtifa kategorisinin KTR aşamasında 90 takım arasından 6’ncı sırada yer alarak, finallere katılmaya hak kazandı.

Üniversiteye Akıllı Enerji Laboratuvarı geliyor

Bartın Üniversitesi’nin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenmeye hak kazanan “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor” adlı projesi kapsamında “Akıllı Enerji Laboratuvarı” kurulacak.

Alpagut geliştirme desteğini kaptı

Bartın Üniversitesi Tunga İnsansız Hava Aracı Takımı, TÜBİTAK ve TEKNOFEST tarafından düzenlenen “2020 Uluslararası insansız Hava Aracı Yarışması”nın kavramsal tasarım raporu aşamasını geçerek destek almaya hak kazandı.

Güneş pillerine TÜBİTAK’tan destek

Bartın Üniversitesi’nde yürütülecek TÜBİTAK projesi kapsamında güneş pillerindeki maliyetin düşürülmesi ve yenilenebilir enerji alanında genç araştırmacılar yetiştirilmesi hedefleniyor.

Endemik bitki türleri, tıbba kazandırılacak

Bartın Üniversitesi, TÜBİTAK tarafından desteklenen projesiyle Batı Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere ülkemizde yayılış gösteren endemik bitki türlerinden tıbbi katma değer üretmeyi hedefleniyor.

Elektronik Sanayi Sicil Belgesi uygulamasına geçildi

Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2019 yılı Yıllık İşletme Cetvelinin verilme ve vize edilmiş Sanayi Sicil Belgelerinin dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler ve görevli tedarik şirketlerine ibraz sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Müdürlük ayrıca Elektronik Sanayi Sicil Belgesi (E-Belge) uygulamasına geçildiğini de kaydetti.

TSO, üniversite laboratuvarını indirimli kullanacak

Bartın Üniversitesi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) ile Bartın Sektörel Kalkınma ve İşbirliği Kurulu (BARKİK) arasında imzalanan protokolle, Bartın’daki sanayiciler Bartın Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı imkânlarından yüzde 40 indirimle yararlanabilecek.

Bartın’da araç sayısı 51 bin 694 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre; Bartın’daki araç sayısı şubat ayında 51 bin 694 oldu. Bartın’ın komşu illerinden Zonguldak’ta da araç sayısı şubat ayında 155 bin 792 olurken Karabük’te de 65 bin 883 olarak gerçekleşti.

Koranavirüs tanısı için yerli enzim üretimi başarılı

Koranavirüs (KOVİD 19) tanısı için yerli enzim üretimi başarılı oldu

Başkent EDAŞ’tan Bartın’a 37 milyonluk yatırım

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş, (EDAŞ), Bartın’daki şebeke yatırımlarına devam ediyor. EDAŞ bu kapsamında 2020 yılında Bartın’a yaklaşık 37 Milyon TL yatırım yapılacak.

Isı sayacı kullanıcıları dikkat!

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ısı sayacı kullanıcılarını sayaçların periyodik veya stok muayeneleri için Şubat ayının son günü mesai saati bitimine kadar servislere başvurulması ve 31 Aralık 2020’nin sonuna kadar da muayenelerin yaptırılması konusunda uyardı.

Doğalgaz ve hava basıncı ölçüm cihazı sahipleri dikkat!

Sanayi ve Teknoloji İ Müdürlüğü, sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ölçme sistemleri ile motorlu taşıt lastiklerinin hava basıncı ölçümünde kullanılan cihazların periyodik muayenesi için Şubat ayı sonuna kadar TSE’ye başvurulması gerektiğini duyurdu.

Toplam 36 haber.