Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Bartın Üniversitesi Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesinde

Bartın Üniversitesinin de paydaşı olduğu, siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi kapsamında kamu kesimi, özel sektör, STK'ler ve akademik camianın bir araya getirildiği “Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi” Zonguldak’ta başladı.

Zonguldak’ta Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi gerçekleşiyor

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Karadeniz Siber Güvenlik zirvesi gerçekleştiriliyor. Zirvede Siber Güvenlikte Kritik Unsur; İnsan Kaynağı teması teması ele alınıyor.

Bartın’da Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavı yapılacak

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrenci seçme sınavının Bartın dahil 42 ilde yapılacağını açıkladı. Bu kapsamda 2021-2022 eğitim öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı veya 9. sınıfta okuyan öğrencilerden e-sınav için başvuru alınacağını ifade eden Müdürlük, öğrencilerin 31 Mayıs’a kadar sınava başvurabileceğini söyledi.

Başkent EDAŞ, Bartın’da çalışmalarına devam ediyor

Başkent EDAŞ, Bartın’da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 3 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.

Arıza giderme hız 23 kat arttı

Başkent EDAŞ, elektrik dağıtım hatlarında, ağaç dalı teması veya rüzgâr etkisi gibi sebeplerle meydana gelen ve fiziki onarım gerektirmeyen geçici arızaları, SCADA teknolojisiyle uzaktan çok daha hızlı giderebiliyor. Başkent EDAŞ, ortalama 46 dakikalık müdahale süresini 2 dakikaya indiren söz konusu teknolojiyi daha da yaygınlaştırmak amacıyla 2022-2023 yıllarında 75 milyon liralık ek yatırım gerçekleştirecek.

Teknoloji Kulübü öğrencilerinden TSO’ ya ziyaret

Bartın Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Kulübü öğrencileri, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

PTT’den “Akıllı esnaf” ile avantajlı POS hizmeti

PTT AŞ, esnaflara ve sosyal medya üzerinden satış yapan kişi ya da kurumlara, birbirinden özel komisyon avantajları sunan “PTT Akıllı Esnaf” sanal ve fiziki POS hizmetini hayata geçirdi. “PTT Akıllı Esnaf” hizmeti ile ödeme alan kullanıcılara, ürünlerini PTT Kargo ile göndermeleri durumunda ise yüzde 20 indirim uygulanıyor.

Müdürlükten Sanayi Sicil Belgesi duyurusu

Bartın Sanayi ve Teknolojileri İl Müdürlüğü, Bartın’da seri olarak imalat ve tamirat yapan, enerji üreten, gemi inşa eden, bilişim teknolojisi kapsamında yazılım üreten firmalar ile halen Sanayi Sicil Belgesi olan firmalara duyuruda bulundu.

Üniversitede internet hızı 5 yılda yaklaşık 9 kat arttı

Bartın Üniversitesinde bilişim sistemleri altyapı çalışmaları sonucunda internet hızında 5 yılda yaklaşık 9 kata kadar bir yükselme olurken, kablosuz erişim ağı da genişletildi.

Ölçü ve ölçü aletleri muayene müracaatları 28 Şubat’ta son!

Sanayi ve Teknoloji Bartın İl Müdürlüğü, ölçü ve ölçü aletleri periyodik muayene münacatlarının 28 Şubat’ta sona ereceğini duyurdu.

Melek Yatırımcılık Semineri yapılacak

Bartın İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, 9 Şubat’ta çevrim içi olarak Melek Yatırımcılık Seminerinin yapılacağını duyurdu.

Ölçü aletleri başvuruları 28 Şubat’ta son!

Ölçü aletleriyle ilgili açıklamada bulunan Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Ölçüler ve Ayar Kanunu gereği yapılması gereken ölçü aletleri ayarlarıyla ilgili başvuruların 28 Şubat’a kadar yapılacağını açıkladı.

Bartın’da 16 bine yakın kişi E-Belediye’yi kullandı

Bartın’da 2021 yılında 15 bin 993 kişi, www.bartinbelediyesi.com adresinden vatandaşlara borç ödeme ve sorgulama, ruhsat işlemleri, nikah işlemleri, mezarlık bilgi sistemi gibi bir çok konuda hizmet veren E-Belediye’yi kullandı.

Firmalara Sanayi Sicil Belgesi uyarısı!

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Bartın’daki seri imalat, tamirat yapan enerji üreten, gemi inşa eden, bilişim teknolojisi ve yazılım üreten firmalar ile halen Sanayi Sicil Belgesi olan firmaları, Sanayi Sicil Belgelerini almaları konusunda uyardı!

Bartın Üniversitesine TSE’den sertifika

Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, bilgi işlem ve süreçlerinin geliştirilmesi, sürdürülebilir bir yapı oluşturulması ile bilgi güvenliğinin sağlanmasını kapsayan ‘Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’ aldı.

Ahmet Can, COST Programına Çalışma Grubunda

Bartın Üniversitesi Bartın Orman Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Can, bilim ve teknolojide Avrupa iş birliği için oluşturulan COST Programına Çalışma Grubu (WG) üyesi olarak atandı.

AK Parti’den ‘dijital dönüşüm’ toplantısı

AK Parti Genel Merkez Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nca 29-30 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenen Genişletilmiş Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanları Eğitim ve İstişare Toplantısı sona erdi.

Bartın’da elektrik bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor

Başkent EDAŞ, Bartın’da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2021 yılının ilk 9 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.

En iyi projeler ödüllendirildi

Bartın Üniversitesi IV. Ar-Ge Proje Pazarı’nda Türkiye’nin farklı illerinden gönderilen yüzlerce proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda en başarılı proje sahiplerine ödülleri verildi.

Toplam 74 haber.