Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Siber Vatan Bootcamp’ta sertifikaları Bakan Varank verdi

Kalkınma Ajansları Siber Vatan Bootcamp Hızlandırılmış Eğitim Kampı Etkinliği 18-28 Temmuz’da Antalya’da önemli ziyaretlerle tamamlandı. Kalkınma Ajansları Siber Vatan Bootcamp kapsamında Yavuzlar Web Güvenliği, Zararlı Yazılım Önleme ve Tersine Mühendislik ile Cuberium Block Chain’den oluşan üç farklı takımda toplam 84 öğrenci 10 gün boyunca toplam 80 saat derinlemesine eğitim aldı.

Başkent EDAŞ'tan dev altyapı yatırımı

Başkent EDAŞ, Bartın’a kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamayı amaçlayan, 13 milyon lira büyüklüğündeki ‘Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi’ni başlattı.

Yüzde 100 yerli elektrikli otomobilleriyle 2 ödül aldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencileri tarafından yüzde 100 yerli olarak üretilen Simurg V2 isimli elektrikli otomobil, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarından 2 ödül aldı.

TEKNOFEST’te ikinci oldular

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencileri cebir öğrenme alanına ilişkin dijital materyal tasarladıkları projeleriyle TEKNOFEST’te ikincilik elde ettiler.

Taksimetre Muayene Rehberi yayımlandı

Bartın İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Taksimetre Muayene Rehberi”ni kamuoyuyla paylaştı.

13 yılda 339 milyon liralık yatırım

Başkent EDAŞ, 2009’dan 2021 yılı sonuna kadar Bartın özelinde 339 milyon lira tutarında yatırım gerçekleştirdi.

TÜBİTAK kapsamında bir proje daha kabul edildi

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) TÜBİTAK tarafından desteklenen projesiyle madencilerin maruz kaldıkları fiziksel ve psikolojik faktörlerin beyin sinyalleri üzerindeki değişimi incelenecek.

5 proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi

TÜBİTAK 2209-A öğrenci projelerinde Türkiye üçüncüsü olan Bartın Üniversitesinin (BARÜ), “TÜBİTAK 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında da 5 projesi kabul edildi.

133 projeyle Türkiye 3’üncüsü oldu

Türkiye’nin en fazla öğrenci projesi üreten yükseköğretim kurumlarından biri olan Bartın Üniversitesi, TÜBİTAK 2209-A kapsamında kabul edilen 133 projesiyle Türkiye 3’üncüsü oldu.

Bartın Üniversitesi Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesinde

Bartın Üniversitesinin de paydaşı olduğu, siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi kapsamında kamu kesimi, özel sektör, STK'ler ve akademik camianın bir araya getirildiği “Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi” Zonguldak’ta başladı.

Zonguldak’ta Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi gerçekleşiyor

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Karadeniz Siber Güvenlik zirvesi gerçekleştiriliyor. Zirvede Siber Güvenlikte Kritik Unsur; İnsan Kaynağı teması teması ele alınıyor.

Bartın’da Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavı yapılacak

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrenci seçme sınavının Bartın dahil 42 ilde yapılacağını açıkladı. Bu kapsamda 2021-2022 eğitim öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı veya 9. sınıfta okuyan öğrencilerden e-sınav için başvuru alınacağını ifade eden Müdürlük, öğrencilerin 31 Mayıs’a kadar sınava başvurabileceğini söyledi.

Başkent EDAŞ, Bartın’da çalışmalarına devam ediyor

Başkent EDAŞ, Bartın’da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 3 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.

Arıza giderme hız 23 kat arttı

Başkent EDAŞ, elektrik dağıtım hatlarında, ağaç dalı teması veya rüzgâr etkisi gibi sebeplerle meydana gelen ve fiziki onarım gerektirmeyen geçici arızaları, SCADA teknolojisiyle uzaktan çok daha hızlı giderebiliyor. Başkent EDAŞ, ortalama 46 dakikalık müdahale süresini 2 dakikaya indiren söz konusu teknolojiyi daha da yaygınlaştırmak amacıyla 2022-2023 yıllarında 75 milyon liralık ek yatırım gerçekleştirecek.

Teknoloji Kulübü öğrencilerinden TSO’ ya ziyaret

Bartın Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Kulübü öğrencileri, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

PTT’den “Akıllı esnaf” ile avantajlı POS hizmeti

PTT AŞ, esnaflara ve sosyal medya üzerinden satış yapan kişi ya da kurumlara, birbirinden özel komisyon avantajları sunan “PTT Akıllı Esnaf” sanal ve fiziki POS hizmetini hayata geçirdi. “PTT Akıllı Esnaf” hizmeti ile ödeme alan kullanıcılara, ürünlerini PTT Kargo ile göndermeleri durumunda ise yüzde 20 indirim uygulanıyor.

Müdürlükten Sanayi Sicil Belgesi duyurusu

Bartın Sanayi ve Teknolojileri İl Müdürlüğü, Bartın’da seri olarak imalat ve tamirat yapan, enerji üreten, gemi inşa eden, bilişim teknolojisi kapsamında yazılım üreten firmalar ile halen Sanayi Sicil Belgesi olan firmalara duyuruda bulundu.

Üniversitede internet hızı 5 yılda yaklaşık 9 kat arttı

Bartın Üniversitesinde bilişim sistemleri altyapı çalışmaları sonucunda internet hızında 5 yılda yaklaşık 9 kata kadar bir yükselme olurken, kablosuz erişim ağı da genişletildi.

Ölçü ve ölçü aletleri muayene müracaatları 28 Şubat’ta son!

Sanayi ve Teknoloji Bartın İl Müdürlüğü, ölçü ve ölçü aletleri periyodik muayene münacatlarının 28 Şubat’ta sona ereceğini duyurdu.

Toplam 83 haber.