Teknoloji

Öğrencilerden önemli başarı Öğrencilerden önemli başarı
Bartın Üniversitesi mezununa iş fikri ödülü Bartın Üniversitesi mezununa iş fikri ödülü
Uluslararası proje başarıyla tamamlandı Uluslararası proje başarıyla tamamlandı
'Akıllı Teknolojiler' konuşuldu “Akıllı Teknolojiler” konuşuldu
Sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkı sağlayacak Sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkı sağlayacak
Bartın Üniversitesindan büyük başarı Bartın Üniversitesindan büyük başarı
5 projeyle TEKNOFEST'te yarışacaklar 5 projeyle TEKNOFEST'te yarışacaklar
MESO ve Telekom'dan bilgilendirme MESO ve Telekom’dan bilgilendirme
Bartın üniversitesi model uydu üretecek Bartın üniversitesi model uydu üretecek
Üniversitede buluş bilgilendirme etkinliği Üniversitede buluş bilgilendirme etkinliği
Yüzlerce proje arasından ödülü kaptılar Yüzlerce proje arasından ödülü kaptılar
TEKNOFEST Bilgilendirme Toplantısı yapıldı TEKNOFEST Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
Eğitim internetten yapılacak Eğitim internetten yapılacak
Doğada çözülebilen biyoplastik maske projesine ödül Doğada çözülebilen biyoplastik maske projesine ödül
Siber güvenlik eğitimi alacaklar Siber güvenlik eğitimi alacaklar
Askeri haberleşme sisteminde yüzde 100 yerliliğe ulaşıldı Askeri haberleşme sisteminde yüzde 100 yerliliğe ulaşıldı
Heyelanlar artık tahmin edilebilecek Heyelanlar artık tahmin edilebilecek
Girişimcilik, inovasyon ve KOSGEB destekleri anlatıldı Girişimcilik, inovasyon ve KOSGEB destekleri anlatıldı
Bartın Üniversitesi ihtisaslaşmada birinci! Bartın Üniversitesi ihtisaslaşmada birinci!
TÜBİTAK bir projeyi daha kabul etti TÜBİTAK bir projeyi daha kabul etti
Teknoloji Haberleri

Öğrencilerden önemli başarı

Bartın Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Aeris-03 Takımı ilk defa katıldıkları Amerikan Uzay Topluluğu (AAS) tarafından düzenlenen CanSat Competition Model Uydu Yarışması’nda önemli bir başarı elde etti.

Bartın Üniversitesi mezununa iş fikri ödülü

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu Şebnem Nur Keke’nin danışmanı Arş. Gör. Rizvan İmamoğlu ile hazırladığı iş fikri, Adana Hacı Sabancı OSB tarafından düzenlenen yarışmada ödüle layık görüldü.

Uluslararası proje başarıyla tamamlandı

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) Mevlana Pak-Türk Proje bazlı anlaşması kapsamında Bartın Üniversitesi ile Pakistan’ın Government College Lahore Üniversitesi (GCU) arasında yapılan "Biyoetanolün Maliyet Etkin Pilot Ölçekli Üretimi" başlıklı proje başarıyla tamamlandı.

“Akıllı Teknolojiler” konuşuldu

Bartın Üniversitesi’nde ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Titra Teknoloji ile bir araya gelindi.

Sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkı sağlayacak

Bartın Üniversitesi’nin TÜBİTAK kapsamında kabul edilen projesiyle Bartın’ın Kumluca Beldesindeki saf kayın ormanında yapılacak çalışmalarla sürdürülebilir orman yönetimine ve ekosistemine katkılar sağlanması hedefleniyor.

Bartın Üniversitesindan büyük başarı

Bartın Üniversitesi, bir önceki döneme göre proje sayısını iki kattan fazla arttırdığı “TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında kabul edilen 58 projeyle Türkiye’de 4’üncü olmayı başardı.

5 projeyle TEKNOFEST'te yarışacaklar

Bartın Üniversitesi öğrencileri İnsansız Hava Aracı (İHA), Roket, İnsansız Su Altı Sistemi ve biyoteknoloji alanında hazırladıkları 2 projeyle TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılıyor.

MESO ve Telekom’dan bilgilendirme

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) ve Türk Telekom Bartın İl Müdürlüğü ile işbirliğinde güncel usul ve esasların paylaşıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bartın üniversitesi model uydu üretecek

Bartın Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Aeris-03 Takımı, üretecekleri model uydu için hazırladıkları ön tasarım raporuyla Amerikan Uzay Topluluğu (AAS) tarafından düzenlenen CanSat Competition Model Uydu Yarışması’nda önemli bir başarı elde etti. Öğrenciler, ön tasarım raporuyla farklı ülkelerden katılan tüm takımlar arasından bir sonraki tura çağırılacak 48 takım arasına 5’inci olarak girmeyi başardı.

Üniversitede buluş bilgilendirme etkinliği

Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, “Bartın Üniversitesi’nin 2020 yılı performansı yükseköğretim kurumlarımızın başvuru ortalamasının neredeyse 2 katından fazla oldu” dedi.

Yüzlerce proje arasından ödülü kaptılar

Bartın Üniversitesi öğrencileri, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark tarafından düzenlenen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışmasında yüzlerce proje arasından ödül almaya hak kazandılar.

TEKNOFEST Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi (PTO) Genel Koordinatörlüğü tarafından bu yıl İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST - 2021 öncesi bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eğitim internetten yapılacak

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tartı aletleri yetkili muayene servis adaylarına verilecek idari eğitimin 15 Ocak Cuma Günü internet üzerinden gerçekleştirileceğini açıkladı.

Doğada çözülebilen biyoplastik maske projesine ödül

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi Betül Timuçin ile 3 farklı üniversiteden ekip arkadaşlarının “TABIIAT” projesi İnovaTİM İnovasyon Yarışması’nda 800 takım arasından son 30’a, kendi kulvarlarında ise ilk 10’a girme başarısı gösterdi.

Siber güvenlik eğitimi alacaklar

Bartın Üniversitesi, YÖK ve Cisco iş birliğinde gerçekleştirilen “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında 3. fazda yer alan üniversiteler arasına dâhil edildi. Böylece Bartın Üniversitesi’nden 4 akademisyen “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında eğitimlere katılacak.

Askeri haberleşme sisteminde yüzde 100 yerliliğe ulaşıldı

Bartın Üniversitesi III. Ar-Ge Proje Pazarı’nda birinci olan “Askeri Uygulamalar İçin Yüksek Performanslı Hibrid Yakıt Hücresi Tasarımı” yapılan uzun soluklu çalışmaların ardından bor ve perlit madenleri kullanılarak yüzde 100 yerliliğe ulaştırıldı.

Heyelanlar artık tahmin edilebilecek

Bartın Üniversitesi’nin TÜBİTAK desteğiyle sürdürdüğü proje kapsamında heyelanların erken uyarı sistemlerine katkı sunularak afetin oluşum zamanı güvenilir bir şekilde günler öncesinden belirlenecek.

Girişimcilik, inovasyon ve KOSGEB destekleri anlatıldı

Bartın Üniversitesi’nin KOSGEB iş birliğinde gerçekleştirdiği çevrimiçi panelde girişimcilik ve inovasyon konuları anlatılarak, KOSGEB destekleri hakkında bilgiler verildi.

Bartın Üniversitesi ihtisaslaşmada birinci!

Bartın Üniversitesi öğretim elemanları tarafından dijitalleşme ve bölgesel kalkınma odağında hazırlanan 3 proje TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı (ARDEB) kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

Toplam 37 haber.