Teknoloji

Teknoloji Haberleri

En iyi projeler ödüllendirildi

Bartın Üniversitesi IV. Ar-Ge Proje Pazarı’nda Türkiye’nin farklı illerinden gönderilen yüzlerce proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda en başarılı proje sahiplerine ödülleri verildi.

Ar-Ge Proje Pazarı’nda TURKOVAC’taki son gelişmeler aktarıldı

Bartın Üniversitesi IV. Ar-Ge Proje Pazarı’nda konuşan Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, yerli aşı TURKOVAC’taki gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

TÜSEB destekleri ve “Akıllı Ulaşım Teknolojileri” konuşuldu

Bartın Üniversitesi IV. Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında düzenlenen seminerde TÜSEB’in sağlık alanına yönelik destekleri ve akıllı ulaşım teknolojileri konusunda bilgiler verildi.

“Benim de bir fikrim var” diyenler Bartın Üniversitesinde buluştu

Bartın Üniversitesinin “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanında tematik olarak düzenlediği “IV. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin açılış töreni Türkiye’nin farklı illerinden yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversitede “Akıllı Enerji Laboratuvarı” kuruldu

Bartın Üniversitesinin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesinde Yetişiyor” projesi kapsamında “Akıllı Enerji Laboratuvarı” kuruldu.

Kovid-19 projesiyle Bartın Üniversitesine ödül

Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi Buket Yıldırım, Uşak Üniversitesi TTO 2. AR-GE ve Tasarım Proje Pazarı’nda ikincilik ödülü aldı.

Dijital Dönüşüm Çağrısı

Bartın Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında yapılan Dijital Dönüşüm Çağrısının açıldığını duyurdu. Ön başvuruların alınmaya başladığını ifade eden Müdürlük, 3 Kasım’da ön başvuru alınma sürecinin biteceğini söyledi.

IV. Ar-Ge Proje Pazarı başvuru süresi uzatıldı

Bartın Üniversitesinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek “Ar-Ge Proje Pazarı” için başvuru süresi gelen talepler üzerine 10 Ekim 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Bartın Üniversitesi TEKNOFEST’te ilk 10’da yer aldı

Bartın Üniversitesi öğrencileri kurdukları BAR_CoVAC Takımı bünyesinde hazırladıkları proje fikriyle TEKNOFEST Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması “Fikir Kategorisi”nde ilk 10’da yer almayı başardı.

Uzun’dan TEKNOFEST çıkarması

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Türkiye’nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2021’e katılarak öğrencilere destek verdi.

Müdürlükten TEKNOFEST açıklaması

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, İstanbul Atatürk Havalimanında başlayan TEKNOFEST’le ilgili açıklamada bulundu.

IV. Ar-Ge Proje Pazarı’na TÜBİTAK’tan destek

Bartın Üniversitesinin “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanında tematik olarak gerçekleştireceği “ IV. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.

Orman yangınlarında teknoloji çözümleri konuşuldu

Bartın Üniversitesinde gerçekleştirilen çevrim içi konferansta orman yangınlarında teknoloji çözümleri konuşuldu.

Bartın Üniversitesi öğrencileri TEKNOFEST’te finalde

Bartın Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu “Tunga Saye Takımı” ürettikleri İnsansız Hava Aracı (İHA) ile TEKNOFEST ön elemelerinde tam puan olarak ikinci sırada finallerde yarışmaya hak kazandı.

Öğrencilerden TÜBİTAK 2209-B projeleri başarısı

Bartın Üniversitesi, “TÜBİTAK 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye değer görülen 4 projesiyle başvuru yapan 55 üniversite arasında 7’nci sırada yer aldı.

Bartın Üniversitesi IV. Ar-Ge Proje Pazarı başvuruları başladı

Bartın Üniversitesinin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceği “Ar-Ge Proje Pazarı” için başvurular “projepazari.bartin.edu.tr” internet adresinden alınmaya başlandı.

Bartın Üniversitesinden 15 milyon TL tasarruf

Bartın Üniversitesinde sürdürülebilir gelişim hedefleri kapsamında başlatılan ‘Dijital Dönüşüm Seferberliği” ile kısa sürede 15 milyon 81 bin TL tasarruf sağlanırken aynı zamanda iş süreçleri de hızlandırıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Bartın Üniversitesi arasında iş birliği protokolü

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Bartın Üniversitesi arasında “Girişimci Bilgi Sistemi Verileri Kapsamında Yapılacak Ortak Çalışmaya İlişkin Protokol” imzalandı.

Bartın Üniversitesi 6 farklı takımla TEKNOFEST Hack İstanbul’da

Bartın Üniversitesi Yazılım ve İnovasyon Kulübü (BUYİNOVA) üyesi öğrencilerinden oluşan 6 takım, farklı ülkelerden yarışmacıların katıldığı “Siber Güvenlik CTF Hack İstanbul Yarışması” ön elemelerinde büyük bir başarı elde ederek yarı finale yükseldi.

Toplam 56 haber.