Siyaset

Turhan Kalaycı güven tazeledi Turhan Kalaycı güven tazeledi
Bartın heyeti Karamanoğlu'yla Ankara'da buluştu Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu
Kalaycı suç duyurusunda bulundu Kalaycı suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu  'Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz' Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"
Bankoğlu 'Sivil toplum susturulamaz' Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”
Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı
Kurtkaya 'Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız' Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”
Saadet 'Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız' Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”
Karakaş'tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması Karakaş’tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması
Bartın'daki çevre sorunları Meclis gündeminde Bartın’daki çevre sorunları Meclis gündeminde
Bankoğlu: 'Dünyayı kadınlar değiştirecek' Bankoğlu: "Dünyayı kadınlar değiştirecek"
Yurtbay'dan Dünya Engelliler Günü açıklaması Yurtbay’dan Dünya Engelliler Günü açıklaması
Bankoğlu: 'Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız' Bankoğlu: "Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız"
Tunç 'Engellilerimize pozitif ayrımcılık' Tunç “Engellilerimize pozitif ayrımcılık”
Kurtkaya: 'Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz' Kurtkaya: “Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Ulus'ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe'ye emanet Ulus’ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe’ye emanet
Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu
Bankoğlu: 'Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!' Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”
Çakır 'Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz' Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”
Kurtkaya: 'Kadına şiddetin önüne geçilmeli' Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”
Siyaset Haberleri

Akgül’den kıdem tazminatı açıklaması

Kıdem tazminatıyla ilgili açıklamada bulunan Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Akgül, “İşveren üzerinde bulunan kıdem tazminatının ödenmesini sahip olduğu kamu gücü ile sağlamalıdır. İşçinin emeği göz dikilecek bir menfaat değildir. Kıdem tazminatı yolunacak kaz değildir” dedi.

Kalaycı, teşkilatla buluştu

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, istişare toplantısında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Kalaycı toplantıda, “Dünya Koronavirüs nedeniyle zor bir süreç ve zor bir sınavdan geçiyor. Ülkemiz bu zorlu sınavı başarıyla geçerken bizlerde AK Parti’nin neferleri olarak kentimizin dört bir yanındaki vatandaşlarımızla, esnaflarımızla ve teşkilat mensuplarımızla bir araya geliyoruz. Gerek esnaflarımızın gerekse vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için ilgili kurum ve kuruluşlarla da sürekli temas halindeyiz. Vatandaşlarımıza hizmet etmek için bugüne kadar gecemizi gündüzümüze kattık. Halkımızla içi çe ve gönül gönüle olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bankoğlu: “Savunma susturulamaz!”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda barolara yapılan engelleme ve müdahale hakkında konuşarak "Baroları bölüp parçalama çabaları sonuç vermeyecektir. Bizler, önünü kimseye iliklemeyen gerçek hukukçuların daima yanındayız. Savunma susturulamaz!" dedi.

Bankoğlu’ndan 27 Mayıs Darbesi açıklaması

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Anayasa Komisyonu'nda görüşmeleri tamamlanan ve oy birliğiyle kabul edilen "27 Mayıs 1960 Darbesi" mağdurları ile ilgili Kanun Teklifi hakkında konuştu. Bankoğlu, "Askeri ya da sivil hiçbir darbeyi kesinlikle tasvip etmiyoruz. Sadece 27 Mayıs değil, ülkemizdeki tüm darbe mağdurlarının mağduriyetini gidermeye yönelik bir çaba içerisinde olmalıyız" dedi.

Bankoğlu, polislere ek gösterge vaadini sordu

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, polislerin ek ödeme ve 3600 ek gösterge taleplerine ilişkin iki ayrı yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, "Polisler başta olmak üzere pek çok kamu görevlisi için vaat edilen 3600 ek gösterge sözü, iktidar tarafından bir an evvel hayata geçirilmelidir" dedi.

Bankoğlu’ndan Adalet Yürüyüşünün 3. Yılında açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan Adalet Yürüyüşünün 3. Yılı dolayısıyla açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, “Hukuk dışı, daha adaletsiz bir yönetimle baskılar son raddededir” dedi.

Karakaş’tan Yurtbay’a İstanbul Sözleşmesi cevabı

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay’un İstanbul Sözleşmesi ve sözleşme üzerinden CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’na yaptığı eleştirilere cevap verdi. Karakaş, "Kadınlar, sizin eşyanız olmayacak" dedi.

Kalaycı:'İftirayla hiçbir şey olmaz'

Koronavirüs salgını süresince ekonomi üzerinden çok fazla algı operasyonu yapıldığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, tüm bu algı operasyonlarına rağmen ülke genelinde ve il bazında yatırımların durmadığını aksine hızlanarak devam ettiğini ve hükümetin gündeminde bir erken seçimin olmadığını söyledi. Bartın’da salgın sürecinde de gündeme gelen AVM konusuyla ilgili ise Bartın’a kesinlikle bir AVM’nin yapılacağını belirtti. Kalaycı diğer partilerin il başkanlarının eleştirilerine de “Benim açıklamalarımdan sonra her il başkanı konuşmaya başladı. Kendilerine gelecek tayin edemeyenler, millete gelecek veremezler. Millet gereğini yapacaktır. Biz milletimize güveniyoruz. İftiralarla, yalanla, dolanla hiçbir şey olmaz” dedi.

Bankoğlu, çiftçiyle tarlaya indi

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile birlikte Kastamonu'ya giderek çiftçilerin sorunlarını yerinde inceledi. Çiftçilerle birlikte tarlaya giden Bankoğlu, "Bu güzel ülkenin çiftçileri, yanlış tarım politikalarıyla daha fazla mağdur edilemez. CHP iktidarında, emeğin gerçek karşılığı alınacak" dedi.

Bankoğlu’ndan kadın cinayetleri önergesi

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, artan kadın cinayetlerine ilişkin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e sunduğu yazılı soru önergesinde "Kadınlar, ne yazık ki, öldürülmeye devam ediyor. Olması gereken adaleti yerine getirene kadar hak, hukuk mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Tunç’tan darbe iddiaları hakkında konuştu

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulu'nda darbe iddialarının araştırılması kapsamında milletvekillerinin demokratik siyasetten dışlanması, demokrasi dışı müdahalelerin araştırılması amacıyla verilen HDP grup önerisi hakkında konuştu.

Yurtbay’dan Bartın vekillerine İstanbul Sözleşmesi tepkisi

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Meclis konuşmasında İstanbul Sözleşmesini savunduğu için CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’na ve yasayı çıkardıkları için AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a tepki gösterdi. Yurtbay, “İstanbul Sözleşmesi, Türk aile yapısının dibine yerleştirilmiş bir dinamittir. Sözleşmeyi savunanları ibretle izliyoruz” dedi.

AK Parti’de İl Başkanları online toplandı

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, video konferans yöntemiyle düzenlenen İl Başkanları toplantısına katıldı. Toplantı AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, başkanlığında gerçekleştirildi.

Tunç’tan CHP ve HDP’ye sert cevap

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve HDP’nin iddialarına sert cevap vererek “18 yıldır ana muhalefette hep aynı söylem, 40 yıldır Kürt vatandaşlarımıza zulmeden PKK terör örgütüyle aranıza mesafe koyamadığınız müddetçe yargı bu kararları verecektir terörle arasına mesafe koyamayanlar için hukuk işlemeye devam edecektir ”dedi.

Azerbaycan Dostluk Grubuyla online görüşme

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım ve yeni seçilen Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov ve dostluk grubu üyeleri ile online toplantıda bir araya geldi.

Bankoğlu’ndan ‘millet iradesine darbe’ yorumu

Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili konuşan CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu: "Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülme kararının böyle bir zamanlamayla mecliste okutulması manidardır. Demokrasiye ve milletin iradesine darbedir. Akşam başka sabah başka karar verenlere inat, biz Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız" dedi.

Bankoğlu: ‘Amasra’ya santral cinayettir'

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, “Tek geleceğimiz, bu topraklar, bu denizler, bu gökyüzü. Verimli ormanları kesip Artvin’e, Sinop’a, Mersin’e, Amasra’mıza santral kurmak, kurmaya çalışmak cinayettir ” dedi.

Kalaycı’dan teşekkür ve destek ziyaretleri

1 Haziran 2020 tarihinden itibaren maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyum sağlayarak adım atılan normalleşme sürecinde AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı Koronavirüs salgınına karşı ilimizde canla başla çalışan sağlık personeli, emniyet ve jandarma personelleri ile birlikte muhtarlara teşekkür amaçlı ziyaretlerde bulunurken esnafların da yanında yer aldı.

'Mücadelemiz devam edecek'

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları, “27 Mayıs’ın Hüznü, 15 Temmuz’un Onuru, Demokrasi ve Özgürlük Mücadelemiz Bitmeyecek” ifadelerinin kullanıldığı bir pankart hazırlayarak 27 Mayıs 1960 darbesi ve 15 Temmuz’da yaşananlara dair önemli bir mesaj verdi. Hazırlanan pankartlar 81 ildeki tüm teşkilat binalarına, köprülere, billboardlara ve şehirlerin muhtelif yerlerine asıldı.

Toplam 375 haber.