Siyaset

Turhan Kalaycı güven tazeledi Turhan Kalaycı güven tazeledi
Bartın heyeti Karamanoğlu'yla Ankara'da buluştu Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu
Kalaycı suç duyurusunda bulundu Kalaycı suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu  'Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz' Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"
Bankoğlu 'Sivil toplum susturulamaz' Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”
Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı
Kurtkaya 'Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız' Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”
Saadet 'Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız' Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”
Karakaş'tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması Karakaş’tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması
Bartın'daki çevre sorunları Meclis gündeminde Bartın’daki çevre sorunları Meclis gündeminde
Bankoğlu: 'Dünyayı kadınlar değiştirecek' Bankoğlu: "Dünyayı kadınlar değiştirecek"
Yurtbay'dan Dünya Engelliler Günü açıklaması Yurtbay’dan Dünya Engelliler Günü açıklaması
Bankoğlu: 'Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız' Bankoğlu: "Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız"
Tunç 'Engellilerimize pozitif ayrımcılık' Tunç “Engellilerimize pozitif ayrımcılık”
Kurtkaya: 'Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz' Kurtkaya: “Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Ulus'ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe'ye emanet Ulus’ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe’ye emanet
Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu
Bankoğlu: 'Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!' Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”
Çakır 'Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz' Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”
Kurtkaya: 'Kadına şiddetin önüne geçilmeli' Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”
Siyaset Haberleri

Kent Ormanı Okçuluk Projesi Meclis gündeminde

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, BAKKA Destekli Geleneksel Okçuluk Projesi hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu, "Turizmi geliştirmek iddiasıyla yola çıkıp Bartın'ın nefes alan yeşil alanlarına, eşsiz doğasına zarar veremezseniz. Bunu yaparsanız karşınızda CHP'yi bulursunuz. Bahse konu projeler onaylanırken hangi objektif kriterler dikkate alınıyor?" dedi.

Bankoğlu’ndan Sivas Kongresi açıklaması

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Sivas Kongresinin 101. Yıldönümü dolayısıyla açıklama yaparak "Cumhuriyetimizin temelleri, 101 yıl önce Sivas'ta atıldı." Dedi.

AK Parti’de kongreler başlıyor

AK Parti’nin Bartın’ın Amasra ve Kurucaşile İlçelerindeki kongre tarihleri belli oldu. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı AK Parti içerisinde görev değişimlerinin bayrak yarışı şeklinde olduğuna dikkat çekerken Amasra ve Kurucaşile ilçe kongrelerinin 5 Eylül Cumartesi günü gerçekleşeceğini duyurdu.

Bankoğlu, Arıt muhtarlarıyla buluştu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Arıt'ta bölge muhtarlarıyla bir araya geldi, esnafın görüşlerini aldı. Bankoğlu, "Arıt'taki yurttaşlarımız turizmde, hayvancılıkta ve tarımda destek bekliyor" dedi.

Bankoğlu, “Bartın'a yeten bir hastane şart”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Bartın şehir merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunup vatandaşlarla bir araya geldi. "Öncelikle, Bartın'a yeten bir hastane şart” diyen Bankoğlu, esnafın, çalışanların, şoförlerin sorunlarını da dile getirdi.

Bankoğlu’ndan Hasankadı çağrısı

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Hasankadı beldesini ziyaret etti. Bankoğlu, “Yurttaşların haklı taleplerini artık duyun, beldenin ihtiyaçlarını artık görün” dedi.

Bankoğlu’ndan Kozcağız çıkarması

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kozcağız'ı ziyaret etti. Bankoğlu ziyaretlerde "Kozcağız, kaymakam istiyor demiştik. Vatandaşımız bu talebini bir kez daha dile getirdi ve konuyu TBMM'de gündeme taşıdığımız için teşekkür etti” dedi.

Karakaş’tan Venezuella peynir ithalatı çıkışı

Büyük Taarruzun 98. Yılı dolayısıyla açıklama yapan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Türkiye’nin Venezuella’dan vergisiz peynir ithal edeceğini ifade ederek vergisiz ayçiçeği ithalatının da kapısı aralandığını söyledi. Karakaş, “Saray yönetiminin bu ülkenin çiftçisini ezerken başka ülkelerin çiftçisini desteklemesinin nedenini ve Venezuela’ya olan bu muhabbetin sebebini bilmek istiyoruz” dedi.

Bankoğlu’ndan Amasra esnafına ziyaret

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Amasra’da esnaf ziyaretlerinde bulundu. Bankoğlu, ziyaretlerde "COVID-19 salgınından geniş kapsamlı biçimde etkilenen sektörlerden biri de turizm oldu. Günü kurtarmaya çalışmak yetmez, uzun vadeli planlama şart" dedi.

CHP’den İyi Parti’ye ziyaret

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, CHP Bartın İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı ile birlikte İYİ Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Göreve seçilen İYİ Parti İl Başkanı ile Merkez İlçe Başkanı'nın da tebrik edildiği ziyarette, yerel ve ulusal gündem hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bankoğlu, ırmaktaki toplu balık ölümlerini sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, son günlerde Bartın Irmağı'nda meydana gelen toplu balık ölümleri ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Yazılı Soru Önergesi sundu. Bankoğlu: "Doğal yaşam ile halk sağlığı bakımından ciddi tehlike arz eden Bartın Irmağı'ndaki kirlilik sorunu, ivedi şekilde ve elbette kalıcı olarak çözüme kavuşturulmalıdır. Bartın Irmağı, canlı ölümleriyle değil; güzellikleriyle ve temizliğiyle gündeme gelmeyi fazlasıyla hak ediyor” dedi.

Dursun, AK Parti’nin kuruluşunun 19. Yılını kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bir mesaj yayınlayarak AK Parti’nin kuruluşunun 19. Yılını kutladı. Dursun mesajında “AK Parti, hizmete sevdalı kadrolarıyla 19 yıldır girdiği her seçimden zaferlerle ayrılmış ve ülkemizin 780 bin kilometrekaresini kucaklayan, 84 milyona hitap eden bir parti olmuştur” dedi.

Kalaycı, AK Parti’nin kuruluşunun 19. Yılını kutladı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı bir mesaj yayınlayarak AK Parti’nin kuruluşunun 19. Yılını kutladı. Kalaycı mesajında “Milletimizin bağrından kopan, her zaman milletin iradesini el üstünde tutan AK Partimiz 18 yılı geride bırakırken ülkemizi hak ettiği noktaya taşıyacak adımları kararlılıkla atmış bundan sonra da atmaya devam edecek” dedi.

Yalçınkaya, siyasete dönecek mi?

Parti kuracağı iddia edilen CHP’li Muharrem İnce, açıklamalarda bulunarak “1000 günde memleket hareketi”ni başlattıklarını duyurdu. “ayrılsam bile CHP’yi kurtarmak için ayrılırım” diyen İnce Sivas Kongresinin yıl dönümü olan 4 Eylül’de memleket hareketinin startını vereceklerini söyledi. İnce’nin bu açıklamaları sonrası Bartın’da gözler İnce’ye yakınlığıyla bilenen CHP Bartın Eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya’ya çevrildi. Yalçınkaya’nın Muharrem İnce’nin “1000 günde memleket hareketi”nin içerisinde yer alıp almayacağı ve yeniden siyaset sahnesine dönüp dönmeyeceği şimdiden merak konusu oldu.

Tunç, AK Parti’nin kuruluşunun 19. Yılını kutladı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti’nin 19.Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, AK Parti’nin 19 yıl önce kurulduğunu ve kurulduğu günden bu yana gerçekleşen tüm genel seçimlerin, tüm yerel seçimlerin, tüm halkoylamalarının, tüm Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin açık ara birincisi olarak milletin gönlündeki yerini sürekli genişletip tazelediğini ve 18 yıldan bu yana iktidardaki başarısı ile Türkiye’yi her alanda geliştirdiğini, milletin refahını artırdığını söyledi.

Bakan Gül’den Tunç’a hayırlı olsun ziyareti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a TBMM’deki makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Davutoğlu, parti binasını açtı

Gelecek Partisi İl Başkanlığının ilk olağan kongresi için Bartın’a gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin il binasının açılışını gerçekleştirdi. Davutoğlu il binasında partililerle bir araya gelirken İl teşkilatının yeni yönetimi de belli oldu.

Gazeteciler “Her şeyi” sordu, Davutoğlu cevapladı

Bartın’daki gazetecilerle çay sohbetinde buluşan Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti iktidarının mevcut politikaları üzerinden partisinin iç, dış ve ekonomi politikalarını anlattı. Gazetecilere “Her şeyi sorabilirsiniz” diyen Davutoğlu, Gelecek Partisinin asla AK Parti’nin devamı olmadığını vurgulayarak “Halkın yeni bir sese, nefese ihtiyacı var. Bu kasvet havasının dağıtılmasına ihtiyaç var. Ne İstanbul’daki plazalarda ne de Ankara’daki bürokratik koridorlarda siyasettin kaderi yazılır. Siyasetin kaderi insanın yüreğini hissederek yazılır. Biz bunun için yola çıktık” dedi.

DAVUTOĞLU’DAN BAKAN ALBAYRAK’A SERT EKONOMİ ELEŞTİRİSİ

Partisinin 6’ıncı, Bartın İl Teşkilatının da ilk olağan kongresi için Bartın’a gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ülkenin son 2 yılda içinde bulunduğu ekonomik durum ve son 1 haftadır döviz ve altında yaşanan yükseliş üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile AK Parti iktidarını sert bir dille eleştirdi. Türk Lirasının 2018’den bu yana yüzde 60 değer kaybettiğini ve enflasyonun yüzde 25’lere kadar yükseldiğini ifade eden Davutoğlu “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden bu yana olgun üzüm zannettiğiniz Hazine ve Maliye Bakanının komik uygulamalarından da Türk Lirası yüzde 60 değer kaybetti. Siz böyle bir değer kaybı yaşanırken Türk Lirasını korumak yerine, Hazine ve Maliye Bakanını korumayı tercih ediyorsunuz. Bugün o bakanın kapının önüne konulamamasının sebebi akraba kayırmacılığıdır” dedi.

Toplam 375 haber.