Siyaset

Turhan Kalaycı güven tazeledi Turhan Kalaycı güven tazeledi
Bartın heyeti Karamanoğlu'yla Ankara'da buluştu Bartın heyeti Karamanoğlu’yla Ankara’da buluştu
Kalaycı suç duyurusunda bulundu Kalaycı suç duyurusunda bulundu
Bankoğlu  'Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz' Bankoğlu “Kadınlar için her alanda eşitliği hayata geçireceğiz"
Bankoğlu 'Sivil toplum susturulamaz' Bankoğlu "Sivil toplum susturulamaz”
Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı Bankoğlu gençlerin taleplerini anlattı
Kurtkaya 'Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız' Kurtkaya “Ülkemizin vazgeçilmezi olacağız”
Saadet 'Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız' Saadet “Ülkemizdeki hak ihlallerine karşıyız”
Karakaş'tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması Karakaş’tan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması
Bartın'daki çevre sorunları Meclis gündeminde Bartın’daki çevre sorunları Meclis gündeminde
Bankoğlu: 'Dünyayı kadınlar değiştirecek' Bankoğlu: "Dünyayı kadınlar değiştirecek"
Yurtbay'dan Dünya Engelliler Günü açıklaması Yurtbay’dan Dünya Engelliler Günü açıklaması
Bankoğlu: 'Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız' Bankoğlu: "Madencilerimizi aydınlığa kavuşturacağız"
Tunç 'Engellilerimize pozitif ayrımcılık' Tunç “Engellilerimize pozitif ayrımcılık”
Kurtkaya: 'Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz' Kurtkaya: “Engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Ulus'ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe'ye emanet Ulus’ta Gelecek Partisi Sadun Gültepe’ye emanet
Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu Bankoğlu Mecliste kadınlar için konuştu
Bankoğlu: 'Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!' Bankoğlu: “Öldürülen kadınlar sizin için rakam, bizim için insan!”
Çakır 'Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz' Çakır “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”
Kurtkaya: 'Kadına şiddetin önüne geçilmeli' Kurtkaya: “Kadına şiddetin önüne geçilmeli”
Siyaset Haberleri

Tunç, Kobani olaylarıyla ilgili TBMM’de konuştu

TBMM Genel Kurulu’nda 6-8 Ekim Kobani olayları hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Demokrasilerde toplantı ve gösteri yürüyüşü en doğal haktır. Yakıp, yıkmak, ev ve işyerlerini yağmalamak, barikat kurmak, insanları yaralamak ve öldürmek demokratik hak değildir ve hiçbir hukuk devletinde meşru olarak görülemez” dedi.

Ulus’ta Hikmet Çalık güven tazeledi

Bartın’da kongre sürecine ara vermeden devam eden AK Parti, Ulus 7. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede tek liste halinde girilen seçimlerde ise mevcut başkan Hikmet Çalık, güven tazeleyerek yeniden AK Parti Ulus İlçe Başkanı seçildi.

Tunç’tan “sembolik cumhurbaşkanı” eleştirisi

AK Parti 7. Olağan Merkez İlçe Kongresinde Türkiye’nin ve AK Parti’nin hiç taviz vermeden inandığı yolda yürümeye devam edeceğini ifade eden Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, muhalefete yüklenerek “Bu ülkenin en büyük şansızlığı ana muhalefet lideridir. 2023’te sembolik bir cumhurbaşkanı adayı göstereceklermiş. O sembolik cumhurbaşkanıyla seçim kazanıp eski sisteme geri dönmek istiyorlarmış. Bu millet sembolik cumhurbaşkanına oy verir mi?” dedi. Kongrede tek liste halinde girilen seçimlerde ise mevcut başkan Ümit Aksakal, güven tazeleyerek yeniden AK Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Kalaycı’dan kongre açıklaması

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı hafta sonu gerçekleşecek olan Ulus ve Merkez ilçe kongreleri dolayısıyla açıklama yaptı.

Bankoğlu’ndan Dünya Turizm Günü açıklaması

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Dünya Turizm Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Bankoğlu, "Bartın’ın güzellikleri, en güçlü kaynağımız olmalıdır. Kentimizin cennet köşelerini ülkemize ve tüm dünyaya doğru şekilde tanıtmalıyız" dedi.

Bankoğlu, “Şoförler kalıcı destek bekliyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, İnkum - Bartın seferi gerçekleştiren bir otobüsle yolculuk yaptı. Bankoğlu, "İnkum başta olmak üzere Bartın'daki şoförler ve otobüsçüler, kalıcı destek bekliyor. Şehrimizdeki tüm şoförlerin sorunlarını dile getirmeye devam ediyoruz" dedi.

Bankoğlu’ndan sanayici ve fabrika ziyareti

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Organize Sanayi Bölgesi ve Atılım Sanayi Sitesi ile bölgedeki fabrikaları, iş yerlerini ziyaret etti. Bankoğlu, “Sanayicilerimiz dâhil her kesimden yurttaş sıkıntıda, ekonomik dar boğazda” dedi.

Ulus’taki içme suyu sorunu Bankoğlu’nun gündeminde

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Ulus'ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Esnafı ve şoförleri temsil eden odalarla görüşen Bankoğlu, ilçenin su sorununa ve pandemi dönemindeki genel duruma değindi.

Karakaş “Pandemide eğitim sorunlarını çözmeye talibiz!”

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, 81 ildeki CHP İl Başkanlarıyla ortak basın açıklaması yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun pandemide eğitim sürecine ilişkin 14 maddelik çağrısını yineledi. Karakaş, “Pandemi döneminde eğitimin sorunlarını çözmeye talibiz!” dedi.

Bankoğlu “Esnafın ertelenmiş borçları pik yapıyor”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, İnkum ve Bartın şehir merkezinde ziyaretler gerçekleştirdi, vatandaşların taleplerini dinledi. Bankoğlu, "Yaratılmak istenen yanlış algı, her şeyin mükemmel ilerlediği yönünde. Ekonomi "pik" yapıyor dense de esas pik yapan, esnafın ertelenmiş borçları ve yaklaşan ödeme günleri" dedi.

Bankoğlu “Bir zehir daha istemiyoruz”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, MARZINC şirketinin Bartın'daki faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Atıklar konusundaki potansiyel tehlikelere işaret eden Bankoğlu, "Bartın'da termik santral tehdidinden, zehrinden başka bir zehir daha istemiyoruz. Bartın'ın doğasını her türlü tehlikeye karşı koruyacağız" dedi.

Bankoğlu “Sağlık çalışanları, tükenmenin eşiğinde”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, pandemi dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının taleplerine dikkat çeken Bankoğlu, "Sağlık Bakanlığı'ndan Tweet değil, çözümler bekliyoruz. Sağlık çalışanları, tükenmenin eşiğinde" dedi.

SP’li gençlerden “Yoksullaştırıldık” açıklaması

Türkiye ekonomisinin son günlerdeki durumunu değerlendiren Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları, “Yanlış politikalar sonucu halkımız yoksullaştırılmıştır. Esnafımız kepenk kapatmak zorunda kalmakta, işveren işçisinin maaşını ödeyememekte, pazarcımız tezgâhını kuramamakta, veliler öğrencilerinin eğitim masraflarını karşılayamamaktadır. Asgari ücret karşılığında çalışan vatandaşlarımızı ev kirası ve faturaları karşılayabilmesi imkânsızlaşmıştır” dedi.

Gelecek Partisinden esnaf ziyareti

Gelecek Partisi il Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Bartın şehir merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Kurtkaya, ziyaretlerde esnafın sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dinledi.

MHP’ye toplu katılım

Bartın Yeşilkaya(Kirlik) Köyünden 15 kişi ve Formen İbrahim Barış, MHP İl Başkanlığında düzenlenen toplu katılım töreniyle Bartın MHP Teşkilatına üye oldu.

Bankoğlu “CHP, cumhuriyetin güvencesidir”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, partisinin kuruluşunun 97. Yılını kutlayarak "Cumhuriyet Halk Partisi, tam 97 yıldır cumhuriyetin güvencesidir" dedi.

CHP, kuruluşunun 97. Yılını kutladı

CHP İl Başkanlığı, CHP’nin kuruluşunun 97. Yılını törenle kutladı. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına tüm CHP örgütleri adına çelenk sunan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, “Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana kadar sürecektir” dedi.

Tunç’tan Kozcağız turu

Kozcağız Beldesini ziyaret eden TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, bedeldeki esnaflar bir araya geldi, vatandaşlarla selamlaştı ve yöresel ürünler pazarındaki satıcılarına hayırlı işler dileğinde bulundu.

AK Parti'de Amasra ve Kurucaşile kongreleri tamam

AK Parti’de kongre süreci Amasra ve Kurucaşile İlçe Kongreleriyle başladı. Kurucaşile İlçe Kongresinde mevcut başkan Mustafa Ergin yeniden başkan seçilerek güven tazelerken Amasra AK Parti İlçe Başkanlığına Şenol Rıdvan Sert seçildi. Her iki kongreye de katılan Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti’nin iktidarda olduğu süre boyunca Kurucaşile ve Amasra’ya yaptığı yatırımları anımsatarak “Biz milletimize hizmet yolunda, inandığımız yolda hiç durmadan devam edeceğiz” dedi.

Toplam 375 haber.