Siyaset

Kalaycı, bayramı yoğun geçirdi Kalaycı, bayramı yoğun geçirdi
Bankoğlu, Kurultayı değerlendirdi Bankoğlu, Kurultayı değerlendirdi
Bankoğlu'nden Basın Bayramı açıklaması Bankoğlu’nden Basın Bayramı açıklaması
Tunç'tan 2. Yıl değerlendirmesi Tunç’tan 2. Yıl değerlendirmesi
Bankoğlu 'Hastane inşaatında açıklama var, icraat yok' Bankoğlu “Hastane inşaatında açıklama var, icraat yok”
Bankoğlu 'Amasra'ya termik santral yaptırmayacağız' Bankoğlu “Amasra'ya termik santral yaptırmayacağız”
Bankoğlu'ndan Bakanlığa Kurucaşile seslenişi Bankoğlu’ndan Bakanlığa Kurucaşile seslenişi
Bartın'ın sorunları Meclis gündeminde Bartın’ın sorunları Meclis gündeminde
Tunç 'FETÖ'yle mücadele, millî bir meseledir' Tunç “FETÖ'yle mücadele, millî bir meseledir”
'Tunç, 'Ulus ilçemizin arıtma sorunu çözülüyor' “Tunç, “Ulus ilçemizin arıtma sorunu çözülüyor”
Balık'tan 15 Temmuz mesajı Balık'tan 15 Temmuz mesajı
Akın'dan 15 Temmuz mesajı Akın’dan 15 Temmuz mesajı
'15 Temmuz Milletimizin Kahramanlık Destanıdır' “15 Temmuz Milletimizin Kahramanlık Destanıdır”
Gelecek Partisi: ''Erken seçim olacak' Gelecek Partisi: ''Erken seçim olacak'
Kalaycı: 'Yaşlılarımız baş tacıdır' Kalaycı: “Yaşlılarımız baş tacıdır”
Kıranoğlu: 'Gelecekte üretici olacağız' Kıranoğlu: "Gelecekte üretici olacağız”
Bankoğlu 'Çoklu baro teklifine karşıyız' Bankoğlu “Çoklu baro teklifine karşıyız”
Akgül'den kıdem tazminatı açıklaması Akgül’den kıdem tazminatı açıklaması
Kalaycı, teşkilatla buluştu Kalaycı, teşkilatla buluştu
Bankoğlu: 'Savunma susturulamaz!' Bankoğlu: “Savunma susturulamaz!”
Siyaset Haberleri

Bankoğlu’dan Kurucaşile ziyareti

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kurucaşile ve Tekkeönü'nde esnaf ziyaretlerinde bulundu; vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bankoğlu, eczacıların sorunlarını aktardı

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, 14 Mayıs Eczacılık Günü dolayısıyla açıklama yaparak hem eczacıların sorunlarını dile getirdi hem de “Tüm eczacılarımızı öncelikle sabırlarından dolayı kutluyorum” dedi.

Bankoğlu “Hükümet Engellerimizi görmüyor”

Engelliler Haftası dolayısıyla açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, “Hükümet, engelli yurttaşlarımızı görmüyor; duymuyor” dedi.

Bankoğlu “Annelerimiz asgari ücretle mucizeler yaratıyor”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Anneler Günü dolayısıyla açıklamada bulunarak “2 bin 324 liralık asgari ücretle mucizeler yaratan annelerin hakkı hiçbir zaman ödenemez” dedi.

Erdal “Enerji krizi kapıda”

Yeniden Refah Partisi Bartın AR-GE Başkanı Adem Erdal, uygulanmakta olan enerji politikalarıyla ilgili açıklamada bulunarak bu politikaların ülkede yakın gelecekte bir enerji krizine yol açabilir uyarısında bulundu. Erdal, “Hızlı şekilde değişen gündemler ve korona krizinin gölgesindeki ülkemiz, enerji kriziyle karşı karşıyadır. Garantili bir şekilde ülkenin kurulu gücünü, üretimini arttırmak zorundayız. Çözüm güneş enerjisidir” dedi.

Tepe: “Ben merkezli siyaset”

Bartın AK Parti il Başkan yardımcısı ve Tanıtım Medya birim Başkanı Ayhan Tepe “Yerel Siyaset ve Ulusal Siyaset nedir ve nasıl yapılmalıdır?” sorusuna açıklık getirdi.

Tunç: “Demokrasi düşmanlığı yapıyorlar”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, son günlerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni karalamaya dönük tartışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak “Demokrasi düşmanlığı yapıyorlar” dedi.

Tunç “Emek dostu AK Parti”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, işçi ve işvereni bir bütün olarak gördüklerini ve her kesimi desteklediklerini ifade ederek AK Parti iktidarları döneminde işçilere verilen haklarla ilgili açıklama yaptı. Tunç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 18 yıldır çalışma hayatına yönelik, emek dostu icraatlara imza attık” dedi.

Bankoğlu “Termik santrallere izin vermemenin tam zamanı”

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum'a çevre kirliliğinin yoğun olduğu, özellikle de termik santrallerin bulunduğu bölgelerde artış gösterdiği bilinen Coronavirüs vakalarına dair Yazılı Soru Önergesi sundu. Bankoğlu, "Temiz hava, Corona salgını döneminde de hakkımız. Çevre kirliliğinin hastalık vakalarını artırdığı bilinirken yapılmak istenen termik santrallere izin vermemenin tam da zamanıdır" dedi.

Bankoğlu “Emekçilerimiz her gün biraz daha eziliyor”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamada bulunan CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu,“Emekçilerin, her gün biraz daha ezildiği bir zihniyete seyirci olamayız” dedi.

Bankoğlu, KOBİ’lerin sıkıntılarını dile getirdi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, koronavirüsle mücadele edildiği bugünlerde KOBİ’lerin yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamada bulundu. Bankoğlu, "Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerimiz, esnaflarımız, en azından yandaş şirketler kadar desteklenirse ekonomimizi düzlüğe çıkartma şansımız olur. Devlet, kudretini böyle günlerde göstermeli" dedi.

Tunç, Erbaş’a linç girişimine bulunanları kınadı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Cuma hutbesinde Kur’an-ı Kerim’den okuduğu ayetler ile ilgili olarak, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunan Ankara ve İzmir Barolarını kınadı. Tunç, Erbaş’a yönelik linç girişiminin onun şahsında İslam dinine yönelik olduğunu söyledi.

Yeniden Refah Partisinden RTÜK’e çağrı

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem Netflix’te Ramazan ayında yayınlanan ve başrol oyuncusunun isminin Osman olduğu Aşk101 adlı dizinin gayri ahlaki olduğunu ifade ederek yayından kaldırılması için RTÜK’e çağrıda bulundu.

Yurtbay “Milletimiz fedakarlık bekliyor”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay yazılı olarak ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı ve iktidara yapmış olduğu 14 maddelik çağrının altını çizen Yurtbay, “Milletimiz elinden geldiği kadar fedakarlık yaptı, artık milletimiz fedakarlık bekliyor” dedi.

Bankoğlu “Kadınlar için acil tedbir alınmalı”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Türkiye’nin koronavirüsle mücadele ettiği bu günlerde kadınlar için acil tedbirler alınmak zorunda olunduğunu söyledi. Bankoğlu, “ "Bu zorlu süreçte, kadınları ve kadınların yaşam hakkını unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

Tunç “Cezaevlerinde gerekli tedbirleri aldık”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Covid-19 Salgını kapsamında Cezaevlerinde alması gereken tedbirlere ilişkin HDP grup önerisi hakkında AK Parti Grubu adına TBMM Genel Kurulunda konuştu. Tunç, “Cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklular, devletin gözetiminde sağlıkları ve canları devlete emanet olan kişilerdir. Cezalarını çekerken devlet onların sağlığını korumak için de her türlü gerekli tedbiri almak mecburiyetindedir” dedi.

Ceza infaz yasası kabul edildi

AK Parti ve MHP’nin ortak hazırladığı kamuoyunda ceza infaz yasası olarak bilinen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Meclis görüşmelerine katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yasalaşan teklifin hayırlı olmasını diledi.

Bankoğlu, İnfaz Yasasını değerlendirdi

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM'de görüşülmekte olan İnfaz Kanun Teklifinin geneli hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bankoğlu: “İnfaz Kanun Teklifi, vicdanlı ve adil bir yasaya dönüşmelidir diyoruz. Pek çok suçta infaz indirimine gidilirken masumiyet karinesinden yararlanan ve şiddete bulaşmamış tutukluların, cezaevlerinde kalmaya devam etmesi kabul edilemez" dedi.

Tunç “Teklifte hedefimiz ceza adeletini sağlamak”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapan kanun teklifinin 1. Bölümü hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda konuştu.

Toplam 297 haber.