Güncel

Güncel Haberleri

MÜZİK YAYIN SAATLERİNE YENİ DÜZENLEME

Pandemi sürecinde saat 24:00’te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatinin yaklaşan yaz mevsimi ve beraberindeki turizm hareketliliğine bağlı olarak uzatılmasına dair talepler İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca birlikte değerlendirildi ve müzik yayın saati gece 01:00’e kadar uzatıldı.

Bankoğlu “Engelliler ev hapsinde

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Engelliler Haftası ile ilgili olarak açıklama yaptı. Bankoğlu, "Engelliler ev hapsinde" dedi.

Martta işsizlik arttı!

Türkiye İstatistik Kurumuna göre; Bartın dahil ülkemizde mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı mart ayında yüzde 11,5 seviyesinde gerçekleşti. Zamana bağlı eksik istihdam, potansiyel işgücü ve işsizlerden oluşan atıl işgücü oranı 2022 yılı Mart ayında yüzde 22,7 oldu. 15-24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 21,2 oldu. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış haftalık ortalama fiili çalışma süresi 44,9 saat oldu.

Mekeç “Engelliye dokunabilme projeleri acilen hayata geçirilmeli”

Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği ile Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesince Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katılan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç, “Yerel yönetimlerde, şehir planlamasında ve engelliye dokunabilme projelerini acilen hayata geçirilmelidir” dedi.

Kurtkaya,engellilerin sorunlarını dile getirdi

Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katılan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Devlet bazı engellilerin istihdam edilmesi ve bir kısım altyapı düzenlemeleri gibi hususlarda arızi çözümler yerine çok daha kuşatıcı uygulamaları bir an önce devreye sokmalıdır” dedi.

2B İLE TARIM ARAZİLERİ SATIŞINDA SÜRE UZATIMI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Özcan, 2/B ile tarım arazileri satışında başvuru ve ödeme sürelerinin 31 Aralık tarihin kadar uzatıldığı açıkladı. Müdür Özcan, “Süresi içinde başvuru yapmayanların başvuru süresi, kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süresi içerisinde ödemeyenlerin ödeme süresi ve taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlerin ödeme süresi 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılmıştır” dedi.

“Annelerin ve Çocukların Gözünden Anne Olmak”

Bartın Üniversitesinde Anneler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen özel etkinlikte annelerin ve çocukların gözünden anne olmak anlatıldı.

Bartın’da engellilere üst geçit engeli

Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşünde engellilerin sorunlarını dile getiren Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi Başkanı Ferit Kurulan, Bartın’da güzergahlarında bulunan üst geçitlerin engelliler için erişebilirliği bulunmadığını söyledi. Başkan Kurulan bu konuda yetkililerden destek istedi.

2021 geliri 164 milyon TL!

Mayıs gündemini görüşmeye başlayan İl Genel Meclisinin ilk toplantısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinde 2021 yılında toplam 164 milyon TL gelir ve toplam 165 milyon TL gider gerçeklemesi yaşandığını açıkladı. Başkan Dursun, Mayıs toplantıları kapsamında 2021 Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin hesabının da görüşüleceğini kaydetti.

Belediyeden Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği

Bartın Belediyesi tarafından Yalı’da düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü Şenliği vatandaşların yoğu katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın, şenlikte “Bugün on binin üzerinde vatandaşımızın şenliğimize katılımı, çocuklarımızın şenliği tam anlamıyla yaşamış olmaları, genç yaşlı tüm vatandaşlarımızın şenlik alanını doldurması bizlere bir kez daha gösterdi ki özlemişiz güneşli havada dışarıya çıkıp gezmeyi, çocuklarımızla kentimizin sokaklarında vakit geçirmeyi” dedi.

Bartın, Trafik Haftasını kutluyor

Trafik Haftası, Bartın başta olmak üzere ülke genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında, “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması vurgulanırken Kapalı Pazaryeri’nde İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve AFAD Müdürlüğü tarafından stant açılırken vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması yapıldı.

Sakın linke tıklamayın!

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya dolandırıcılar ve Whatsapptan gönderilen linklere tıklanmaması konusunda vatandaşları uyardı.

75 bin 905 araç dezenfekte edildi

İl genelinde yolcu taşımacılığı faaliyetlerini sürdüren M ve H plakalı toplu taşıma araçları, ticari taksiler, kamu kurumlarına ait araçlar, sağlık çalışanları, muhtarlar, emniyet ve askeri personel, PTT ve Telekom çalışanları, basın mensupları, fabrika ve benzeri kuruluşların personel servisleri, elektrik kurumu, doğalgaz ve belediye çalışanlarının sivil araçları olmak üzere binlerce resmi ve sivil araca verilen dezenfekte hizmeti normalleşme süreciyle birlikte 29 Nisan 2022 tarihi itibariyle sonlandırıldı.

BELEDİYEDEN HALK OTOBÜSLERİNE 2 BİN TL GELİR DESTEĞİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında Mayıs ayı gündemini görüşen Bartın Belediye Meclisi, Özel Halk Otobüslerine her araç için 3 ay süreyle 2 bin TL gelir desteği vermeye karar verdi. Halk Otobüslerinde aktarma saatlerini 33 dakikadan 50 dakikaya çıkaran Meclis, zam talebini ise reddetti.

Emekli polis son yolculuğuna uğurlandı

Bartın'da vefat eden Emekli Polis Memuru Yunus Ekrem Soyak, son yolculuğuna uğurlandı.

Tunç ve Kalaycı’dan yoğun bayram mesaisi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ile AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Ramazan Bayramında il, ilçe ve beldeleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi ve bayramlaştı.

Bulvarda kaza ucuz atlatıldı

Bartın'da kontrolden çıkan bir otomobil kaldırıma çıkıp motosikletlere çarparak durabildi. Edinilen bilgiye göre, adliye tarafından gelen kadın sürücünün kullandığı otomobil, Bülent Ecevit bulvarına çıktığı esnafa çarşı istikametine giden başka bir otomobile yandan çarptı.

Uyuşturucu etkisindeyken yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda; Aladağ Mahallesinde Ç. Ç. isimli şahsın durumundan şüphelenilmesi üzerine alınan doktor raporunda uyuşturucu kullandığı tespit edildi.

Bankoğlu “Emekçileri açlık sınırı altında yaşamaya mahkûm ettiler”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nde, “2022 Türkiye’sinde emekçileri açlık sınırı altında yaşamaya mahkûm ettiler.” dedi.

Toplam 10307 haber.