Güncel

Güncel Haberleri

TÜRKİYE ÇEVRE HAFTASI KUTLAMALARI YARIN BAŞLIYOR

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre; her yıl 5 Haziran tarihinde kutlanacak olan "Türkiye Çevre Haftası" etkinlikleri yarın başlıyor. Bu kapsamda Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Bartın’da ilk defa Çevre Şöleni gerçekleştirilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce de Çevre Haftası bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Kimse yok diye ne var ne yok götürmüş

İstanbul’dan memleketi Kumluca'ya gelen gurbetçi R.Ö., evdeki tüm eşyaların yok olduğunu görünce jandarmaya başvurdu.

6 kişi gözaltına alındı

Dört ilde eş zamanlı operasyon

Camcı ve Aydın ailelilerinin acı günü

Çaydüzü Çayırlar Mahallesi sakinlerinden Hasan Camcı ve Ercan Aydın'ın kayinvadilesi, Seda Camcı, Türkan Aydın ve Selahattin Karataş'ın anneleri, Şerife Camcı'nın dünürü, Muzaffer Ergin'in eşi Melahat Ergin hayatını kaybetti. Bartın Hergün Gazetesi olarak Merhumeye Allah’tan rahmet, Ergin, Camcı ve Aydın ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

GMİS’ten bir indirim protokolü daha

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Bakacakkadı 100. Yıl Ecopark Otel arasında, Bartın’daki üyeler de dahil tüm üyelere yönelik indirim protokolü imzalandı.

Tunç, Malatya’daki AK Parti Teşkilat Akademisine katıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Malatya’da düzenlenen AK Parti Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim programına katıldı. Grup Başkan Vekili Tunç, programda “2 yıllık pandemi sürecinden sonra teşkilatlarımızın 2023’e giden yolda bir araya gelip eğitim çalışmalarıyla bilgilendirilmesi ve ardından da seçmene yönelik çalışmalara hızlı bir şekilde devam etmesi önemli” dedi.

Vali Arslan’dan yoğun hafta sonu programı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, hafta sonunu yoğun geçirdi. Vali Arslan, Bartın’ın önemli sahilleri arasında yer alan Mugada Tatil Köyünde esnaf ve tatilcilerle bir araya geldi.

Kendirci’den TSO’ya ziyaret

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkan Yardımcısı Bilal Kendirci, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık'ı ziyaret etti.

BARÜFEST’22 hem eğlendirdi hem öğretti

Bartın Üniversitesinin BARÜFEST’22 kapsamında gerçekleştirdiği bilim, kültür, sanat ve spor etkinliklerine binlerce öğrenci, mezun ve üniversite adayı öğrenci katıldı.

Yaşlı kadının başına gelenler!

Önce bileziklerini sonra 99 bin TL'sini dolandırıcılara kaptırdı. Dolandırıcılar ise Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı operasyonu ile yakalandı.

Jandarmada kısa sürede yakaladı

İki köyden bir kilometre uzunluğunda kablo hırsızlığı

Kapaklar açılınca olan oldu

Alkol şişeleri yola saçıldı

Bartın’da ilk kez Çevre Şöleni yapılacak

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Bartın’a ilk defa Çevre Şöleni gerçekleştirilecek. 1-5 Haziran tarihleri arasındaki Bartın 1.Uluslararası Çevre Şöleninde bir dizi etkinlik yapılacak.

Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplandı

Bağımlılık ile mücadelede kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, temel stratejileri belirlemek, İl eylem planlarını hazırlamak, onaylamak ve uygulanmasını takip etmek ve değerlendirmek üzere oluşturulan “Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” Vali Vekili Abdullah Akdaş başkanlığında toplandı.

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ YILMAZ TUNÇ’TAN 27 MAYIS MESAJI

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç 27 Mayıs askeri darbesinin 62'inci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında;

GMİS’ten TTK’ya işçi talebi

Zonguldak ve Bartın’daki madencilerle ilgili çalışmalarda bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile Maden Tetkik Arama Kurumu’nun (MTA) işçi açıklarının acilen giderilmesi gerektiğini belirterek, “Derin yeraltı madenciliğinin kamu eliyle yapılmasının gerektiği bugüne kadar yaşanan tecrübelerle ortadadır. Farklı yollarla kurumlarımızın yok edilmesi girişimlerine izin vermeyiz” dedi.

Erdoğan’dan bakaya gençlere bedelli müjdesi

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bugün sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı, bakaya gençlerimize de bir müjde vermek istiyorum. Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz. Kaçak yılına göre değişen oranlarda bir rakam ilavesiyle askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilirler. Bakaya gençlerimizin sıkıntısına çözüm getiren bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İnkumu yolunda feci kaza

Çok sayıda yaralı var!!!

Yangının bilançosu ağır oldu

13 can gitti

Toplam 10307 haber.